Gelin Makyajı Seçimi

makyaj-kapak

Gelin adayları için en az gelinlik kadar önemli bir detay daha var. Evet, gelin makyajı seçiminden bahsediyoruz! Hatta öyle ki gelinlik provalarının bitmesiyle beraber pek çok gelin adayı için gelin makyajı telaşı başlıyor bile diyebiliriz. Tam da şu sıralar bu telaşı yaşayan gelinlerden biriyseniz harika bir haberimiz var. Sizin için işin uzmanlarından gelin makyajı hakkında ufak tüyolar aldık ve hepsini bu yazıda topladık. Düğün günü büyüleyici görünmek istiyorsanız gelin makyajı seçiminizi yapmadan önce mutlaka bize kulak verin deriz!

Mevsimin Renklerinden İlham Alın!

Hazır sırası gelmişken gelin makyajınızı seçmeden önce en önemli kuralın mevsime uygun bir seçenek belirlemek olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Özellikle düğün tarihi yaz aylarına rastlayan gelin adaylarının makyaj konusunda biraz daha şanssız olduğunu söyleyebiliriz. Sıcak ve nemli hava bir araya geldiğindei, üstüne üstlük bir de günün telaşıyla boğuştuğunuz sıralarda makyajınızın akmasına engel olmak çok da mümkün değil çünkü. Bu yüzden gelin makyajınızı seçerken yaz aylarında, olabildiğince hafif ayrıca mevsimin ruhuna yakışır renkler için pastel tonlardan yardım alabilirsiniz. Sonbahar ve kış ayları ise gelin makyajınızla dilediğinizce oyun oynamakta özgürsünüz. Ayrıca sonbaharda toprak tonları, kış aylarında ise grili-siyahlı parıltılar yardımınıza koşacak diyebiliriz.

makyaj-2

Gelinliğiniz İle Makyajınız Arasındaki Uyumu Yakalayın!

Pek çok gelin adayının gelinliği ve makyajı arasındaki uyum konusunda ne kadar özen gösterdiğini biliyoruz. Ancak günlük hayatında makyajdan uzak duran genç kızların sayısı hiç de az değil. Onlardan biri de sizseniz gelinliğinizle uyumlu bir gelin makyajı seçerken size rehber olacak ipuçlarını takip edebilirsiniz. Mesela romantik bir gelinlik modeli için yine romantik bir gelin makyajına ihtiyacınız var demektir. Bu konuda ise çarpıcı bakışlar yaratan dumanlı göz makyajından yardım alabilirsiniz. Ya da parıltılı bir gelinlik seçtiyseniz makyajınız için daha naturel tonları tercih etmenizde fayda var.

Profesyonel İsimlerle Çalışın!

Gelin makyajı seçiminiz ne kadar doğru bir karar olursa olsun profesyonel bir ekiple çalışmadığınız takdirde hayalinizdeki gibi görünmek mümkün olmayacaktır. Bu yüzden gelin makyajınızı yaptırmadan önce mutlaka size en uygun yerde, en doğru ismi bulmaya özen gösterin. Hatta araştırmaya başlamadan önce yeni gelinlerden destek isteyebilirsiniz. Son zamanlarda gittiğiniz düğünlerde mutlaka bir gelinin makyajına bayılmış olmalısınız. İşe buradan başlayabilirsiniz. Öyle biri olmasa bile sosyal medyayı çok iyi kullandığınıza eminiz. Bir makyöz listesi oluşturduktan sonra sosyal medya hesaplarını biraz karıştırarak daha önce yaptıkları makyajlara göz gezdirerek fikir edinebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!