Gelin Saçı Aksesuarları için Öneriler

Her kadının en büyük hayali bir gün gelinlik giymek ve en mükemmel gelin olmaktır. Gelinlik ve aksesuar seçimleriniz ile aynı dili konuşmayan saç modeli ve gelin saçı aksesuarları sizi bazı durumlarda rüküş bile yapabilir. Seçtiğiniz konsept ile uyumlu olmayan her ayrıntı sizi tarz olmaktan uzaklaştırır. O yüzden dikkat, bu yazımız sizi çok yakından ilgilendiriyor. Çünkü bu yazımızda kararsız gelinlere gelin saçı aksesuarları için öneriler veriyoruz.

Her kadının en büyük hayali bir gün gelinlik giymek ve en mükemmel gelin olmaktır. Düğün gününüzü unutulmaz kılmak için gelinliğiniz kadar aksesuar seçimleriniz ve gelin saçı da önemlidir. Şıklığınıza imza atacak gelin saçı modeli ve saç aksesuarlarının seçimi son dakikaya bırakılmayacak kadar önemlidir. O gün giyeceğiniz saç modeli ve aksesuarları da en az gelinliğiniz kadar özenli bir karar sürecini hak ediyor. Gelinlik ve aksesuar seçimleriniz ile aynı dili konuşmayan saç modeli ve gelin saçı aksesuarları sizi bazı durumlarda rüküş bile yapabilir. Şimdi geçelim gelin saçı aksesuarları için öneriler kısmına.
Her işin bir sırası var öyle değil mi? Gelinliğinizi seçmeden ayakkabı alamayacağınız gibi duvağınızı da seçemezsiniz. Gelinlik seçiminiz tarzınızı belirler ve sırası ile bu tarz ile uyum sağlayacak diğer aksesuarlarınızı seçmeye başlarsınız. Gelinliğiniz, ayakkabınız, duvağınız ve el çiçeğiniz hazır ise gelin saçı aksesuarlarına göz atmaya ne dersiniz? Taçlar, tokalar, saç kolyeleri ve firkeletli modeller ile birlikte duvaksız ve şapkalı alternatifleri sizler için derledik, topladık keyifle okuyup fikir edinebileceğiniz bir rehber haline getirdik.

Sevdiğinizle hayatınızı birleştireceğiniz özel gününüz olan düğününüze az bir zaman kaldı ve hazırlıklar neredeyse bitti. Gelinlik, ayakkabı, gelin saçı, el çiçeği, duvak, makyaj hemen hemen hepsi hazır… Ama sanki bir şey unuttunuz, gelin saçı kadar önemli olan gelin saçı aksesuarını seçmeyi unuttunuz. Telaşlanmayın, hazırladığımız rehber bu konuda yardımınıza koşuyor ve sizler için en güzel gelin saçı aksesuarlarını sunuyor. Taçlar, tokalar, saç kolyeleri ve firkeletli modelleri, şapkaları ve duvaksız alternatifleri artık sessizce önünüze bırakabiliriz.

Prensesler için Alternatif Taçlar…

Taçlar, herkese hoş bir hava katar. Ve gelin saçı aksesuarları arasında en çok tercih edilenler arasında yer alır. Duvağınızla birlikte de kullanabileceğiniz taçlar, hem topuz hem de dağınık saç modellerinde kullanılabilir. Taşlı, işlemeli, özel taç modelleri ile kolaylıkla bir prenses havası yakalayabilirsiniz. Klasik gelinlik duvakları ile birlikte kullanabileceğiniz gösterişli taçların yanı sıra daha sade mini duvaklar ile kullanabileceğiniz modern ve sade taçları da tercih edebilirsiniz.

Biraz daha farklı ve sıra dışı bir gelin olmak istiyorsanız ama klasikten de vazgeçemiyorsanız sizin için de önerilerimiz var. Farklı bir taç modeli kullanmayı isterseniz, çiçeklerden oluşan taçlar da tasarlayabilirsiniz. Örneğin sadece papatyalardan oluşan bir taç modeline ne dersiniz? Böyle bir aksesuar sizi romantik bir bahar gelini yapmanın ötesinde sade ve doğal bir makyaj ile birlikte kullanıldığında taze bir görüntü de kazandırır. Hatta bir yaz gelini olacaksanız ve düğününüzü kırda ya da açık havada yapacaksınız; farklı çiçeklerden oluşan aranjmanlı taç modellerine de göz atmayı ihmal etmeyin. Bu taçların güzel yanı duvak seçiminde fazla abartıya kaçmadan hem duvaklar ile hem de duvaksız kullanılabiliniyor olmalarıdır.

Sıra Dışı Gelinler için Duvaksız Öneriler…

Klasik bir gelin olmak istemeyip, sıra dışı ve farklı bir gelin olmaya karar verdiyseniz duvak kullanmayı düşünmüyorsunuz demektir. O zaman ilk alternatif olarak çiçeklerle veya tokalarla süslenmiş saç modellerini tercih edebilirsiniz. Yandan topuz, dağınık ve örgülü saç modellerinde şık tokalar ile saçlarınıza farklı bir görüntü kazandırabilirsiniz. Saçınıza taktıracağınız taze ya da kuru çiçekleri romantik dalgalı dağınık saçlar veya topuzlarınızda da kullanabilirsiniz. Ancak burada size önemli bir tavsiyemiz var, çiçeklerinizi önceden seçip ayırttırmayı sakın ihmal etmeyin.

Duvak takmak istemeyen gelinlerimiz için daha önerilerimiz bitmedi. Şapka kullanımı son yıllarda çok trendy oldu. Birbirinden farklı şapka türlerinin yaratıcı kullanımlarına sıkça rastlar olduk. Hatta öyle ki bu araştırmayı yaparken snapback / kasket gelin şapkalarına bile rastladık. Fötr şapkalar, fes şapkalar, floppy şapkalar hatta kalpak gelin şapkalarına da rastladık. Tüyler, tüller ve taşlarla süslenmiş bu şapkaların her biri şık birer alternatifler. Fakat öyle bir alternatif bulduk ki iddia ediyoruz klasik duvakların pabucunu dama atacak kadar şık ve zarif. Üstelik şapkalara ve duvağa göre hem taşıması hem de uygulaması daha kolay bir önerimiz var. Şık dantellerden örülerek yapılan bere şapkaları duvak yerine kullanabilirsiniz. Dantel berenizin desenlerini arzu ettiğiniz gibi tasarlayıp gelinliğiniz ile tam bir uyum yakalayabilirsiniz. Daha da sıra dışı olmak istiyorum diyorsanız zincirlerden tasarlayabileceğiniz özgün bir bere modelini de tercih edebilirsiniz. Ancak böyle bir gelin saçı aksesuarını kullanmak için saçlarınızı sımsıkı toplamanızı tavsiye ederiz.

Şık Tokalar İle Romantik Öneriler…

2015 senesinin trendleri arasında çiçekli, taçlı, tokalı ve firkeletli saç modelleri yer alıyor. İncili ve taşlı taçların yanı sıra firkletli tasarımları da inceleyebilirsiniz. Saçlarınıza serpiştireceğiniz çiçek, kelebek ve kalpli firkeletler ile farklı modeller oluşturabilirsiniz. Bu minik gibi görünen aksesuarlar dantel ve tül ile desteklendiğinde saçlarınıza daha da hoş bir görünüm katacaktır. Tercihinizi tokalardan yana kullanacak iseniz tokalarınızın gelin takılarınızdan rol çalmamasına dikkat etmelisiniz. Ve daha da önemlisi tokalarınızın renklerinin saçlarınızın rengi ile kontrast mı oluşturacak yoksa uyumlu bir ahenk mi yakalayacak buna dikkat ile karar vermeniz lazım.

Taç, toka ve firkeletli modellerin yanı sıra tek zincirli, çok zincirli, taşlı ve boncuklu saç kolyelerini de tercih edebilirsiniz. Dağınık ve topuz modellerinde kullanabileceğiniz bu aksesuar size farklı bir alternatif sunacaktır. Saçınıza takacağınız zincirinizi topuz, örgü ve açık her türlü gelin saçı modelinde kullanabilirsiniz. Her şey sizin hayal gücünüz ile sınırlı. Üstelik zincirinizde parlak ve renkli taşlar ya da inciler de kullanabilirsiniz.

Vintage Görünüm için Tamamlayıcı Öneriler…

Ama daha da sıra dışı bir öneri istiyorsanız, büyük broşlar ve tüller ile tasarlayacağınız vintage saç aksesuarları kullanabilir, dantel şeritleri yüzünüzün önüne düşürerek bandana gibi takabilirsiniz. Ya da gelin tacınızı başınızın önüne takmak yerine önden dolaştırarak saçınızın arkasına da oturtabilirsiniz. Bu önerilerimizin en güzel yanı saçlarınızı ister topuz, ister örgü ister iseniz açık olarak kullanabilmeniz.

Her neye karar verirseniz verin görüntünüzün bir bütünü oluşturduğunu, ve bu bütünün toplam şıklığınızı temsil ettiğini unutmayın. Bu yüzden saçınızdan tırnağınıza kadar bütün seçimlerinizin aynı dili konuşuyor olması gerekirken birbirlerini yormamaları da gerekmektedir. Bu yüzden gelinliğinize karar verdikten sonra gelin saçınız ve gelin saçı aksesuarlarınız için mutlaka profesyonel bir gözün de tavsiyesine başvurun. İnternette çok zaman harcamadan yapacağınız taramalar seçtiğiniz aksesuarların konseptiniz ile uyumlu olup olmadığına dair size fikir verecektir.

Kullanacağınız saç aksesuarlarınızı mutlaka kuaförünüze de danışarak karar verin. Hatta düğünden önce bir saç provası yaparak gelin saçı aksesuarlarınızı denemek size fikir verecektir. Son dakika hayal kırıklıkları yaşamamak için kullanmak istediğiniz saç modeli ve gelin saçı aksesuarlarınızı muhakkak prova edin.

Size göre en ideal saç aksesuarı kullanımı duvaklı mıdır yoksa duvaksız mıdır? Yorum yapabilir okuyucularımız ile görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!