Mükemmel Bir Gelin Olmak İçin: Gelin Saçı Modeli Tavsiyeler

Her anlamı ile mükemmel görünen bir gelin görüntüsü için en önemli adımlardan birisi gelin saçı modeline karar vermektir. Birçok model arasından hem sizin yüz tipinize hem de gelinlik modelinize ve düğün konseptinize en uygun gelin saçı modeli tavsiyeleri için yazımıza göz atmanızda fayda var. İşte en trend gelin saçı modelleri…

“Düğünümde saçım nasıl olmalı?” sorusu her gelin adayının kendine ya da çevresindekilere eninde sonunda soracağı banko sorulardan birisidir. Gelin saçı modeli, hayatınızın en özel ve en mutlu gününüzde sizi bir prenses kadar zarif ve güzel yapabileceği gibi, abartılı ve olduğundan daha basit bir görüntüye doğru da sürükleyebilir. Bu sebeple gelin saçı modeli tavsiyeler yazımız, sizi büyük bir soru işaretinden kurtaracak ve güzelliğinizi tamamlayacak en önemli adımlardan birisidir.

Âşık olduğunuz adama evet dediğiniz andan itibaren hayatınızı adeta iki kat hızlı bir formatta yaşamaya başlıyorsunuz. Gelinlik modeli, düğün mekânı, düğün konsepti, davetli listesi, oturma planları, düğün hazırlıkları, ev eşyaları telaşı derken araya bir de ufak detaylar girince, gelin adayının isyan etmemesi elde değil! Ufak detayları da düşünmeye başladığınızda adeta ‘çıldırmaya az kaldı’ modunda ortalarda gezmeye başladıysanız; oluşturduğumuz bu kategori ile sizin üzerinizden büyük bir yükü almaya kararlıyız! Var olan birçok model ve her kafadan ayrı bir ses çıkması sonucunda gelin saçı modeli seçimi yaparken kafanızın iyice çorbaya döndüğü ve size en çok yakışan modeli bulmak için gece gündüz internette gezmekten gözlerinizin altında mor halkaların yer edindiğini biliyoruz. Bu karışıklıkta size yardımcı olacak deva niteliğinde bir yazı arıyorsanız işte tam zamanında ve olması gereken sitedesiniz, buradasınız.

Gelin saçı modeli konusunda karar verirken kafanızda uçuşan düşünceler arasında; ‘Topuz mu yaptırsam, açık mı bıraksam, atkuyruğu mu olsa, örgülü mü olsa?’ gibi bin bir çeşit gelin saçı modeli geçip gider. Bu kadar çok model arasından hangisinin size daha çok yakışacağını bulmak için birçok kriter de beraberinde gelecektir. Bu yazımızda; kısa kısa tüm gelin saçı modellerinden bahsedip sizi bilgilendirerek, yolun sonunda kararı yine sizin vermeni sağlayacağız.

Gelin saçı modeli seçimi aslında abartıldığı kadar zorlu bir süreç değildir. Kafanızda, düğün konseptinize ve gelinlik seçiminizi uygun bir saç modeli zaten oluşur ve kendinizi güvendiğiniz bir kuaföre emanet ettikten ve prova yaptıktan sonra hiçbir kötü sürprizle karşılaşmazsınız. Yeter ki bazen kuaförlerin bazen ise çevrenizdekilerin ısrarları sonucunda yapılmış olan çok abartılı modellerden uzak durun ve son dönemlerde gelin saçı modeli tavsiyeler olarak üzerinde en çok durulan sade ve doğal görünümlerden yana olun!

En Klasik Gelin Saçı Modeli: Topuz

Gelin adayları tarafından en çok tercih edilen gelin saçı modelleri listesinde açık ara en çok tercih edilen gelin saçı modeli topuzdur. Topuz saç modelinin o kadar çok çeşidi vardır ki mutlaka kendi yüz tipinize, kendi gelinlik modelinizin yakasına, düğün mekânınıza ya da zevkine göre içinize sinen bir modelini bulabilirsiniz.

Topuz saç modelini tercih etmesi gereken gelin adayları genel olarak dümdüz ve uzun saçlara sahip gelin adaylarıdır. Düz saçlar, dalgalı saçlara göre maşa, bigudi gibi işlemlere zor cevap verir ve saç istenilen formu alsa da zamanla dalgaların inmesi işten bile değildir. Bu sebeple düz bir saça sahipseniz ve düğününüzün son anlarında geceyi sönmüş buklelerle tamamlamak istemiyorsanız; yapay bir işlem ile yapılmış buklelerden uzak durun. Düz saçlı bir gelin adayı iseniz, topuz sizin için doğru bir tercih olacaktır.

Topuz modelleri en temelde tepeden, enseden ve yandan olmak üzere ayrılırken; dağınık, sıkı, gevşek, balerin, örgülü gibi modelleri ile gelin saçı modelleri 2019 yılı listesine damga vurmuştur. ‘Hangi topuz modeli size daha uygun olur?’ sorusunun yanıtını bulmak için yüz tipiniz, yaka modeliniz, takılarınız gibi detaylar devreye girer. Bu konuda sizi en iyi yönlendirecek kişi ise işini iyi bilen, müşterisini doğru yönlendiren bir kuafördür. Bu sebeple gelin saçı modeline karar verirken, yanınızda gelinliğinizin bir fotoğrafını götürmeyi ve düğün temasını belirtmeyi unutmayın.

Gelin saçı modeli tavsiyeler konusunda en çok üzerine durulan konulardan birisi ise yüz şeklinizidir. Eğer yüzünüz çok küçükse ve boyunuz kısa ise iç yüzünü açıkta bırakacak ve boyunu uzun gösterecek şekilde tepeden sıkı bir topuz modeline karar verebilirsiniz. Eğer yüzünüz dikdörtgen ve genişse iki yandan saçlarınızı dışarıda bırakıp sarkıttığın bir dağınık topuz yaptırmanız ise yüzünü daha ince ve yuvarlak gösterecektir. Tabi bu noktada devreye düğün mekânı seçimi de dahil olacaktır. Eğer düğününüz tarihi mekan veya otelde olacaksa enseden şık bir topuz, bir kır düğünü konsepti olacaksa dağınık salaş bir topuz, sizi tüm detaylarınız ile mükemmel bir görüntüye kavuşturacaktır.

Gelin saçı aksesuarları, düğün gününüzde sizi adeta bir prenses edasına kavuşturacak en önemli detaylardan birisidir. İsterseniz gelin saçı çiçekleri kullanarak, isterseniz piyasada hazır olarak satılan gelin saçı örgü modelleri aksesuarlarından faydalanarak gelin saçınızı daha farklı bir hale getirebilirsiniz.

Yeni Trend: Açık Gelin Saçı

Klasik haline gelen topuz gelin saçı modellerine bir alternatif olarak; son yıllarda özellikle ünlü isimlerin davetlere giderken en çok tercih ettikleri modellerden biri olan açık saç modelleri de artık gelin adaylarının ilgisini çekmeye başlamış durumda. Gelin saçı modeli olarak açık bir model tercih etmek bazı gelin adayları için hala mesafe ile yaklaşılan bir durum olsa da; çoğu genç gelin adayı açık bırakılan gelin saç modelleri ve hafif örgü saç modeli ile detaylandırılmış gelin saç modelini tercih edebilirler.

Eğer siz de açık bırakılan bir gelin saç modeli tercih edecekseniz gelinliğinizin yakasının açık olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda gelinlik seçiminizde eğer uzun ya da truvakar kol gibi kollarını kapatan bir model tercih ettiyseniz açık bir saç modeli tercih etmemelisiniz.

Gelin saçı modeli tavsiyeler olarak açık modeller tavsiye ederken belirtmemiz gereken diğer bir konu da düğün konseptinizdir. Eğer eğlenmeyi çok seven ve yerinde duramayan bir yapınız varsa ve eğlenceli bir düğün organize ediyorsanız, açık bırakılan gelin saçı modellerinin size uygun olmayacağını belirtmek zorundayız.

Açık bırakılan gelin saçı modelleri için en uygun saç tipi ise dalgalı saçlardır. Dalgalı saçlarınız varsa işiniz her saç modelinin uygulanmasında düz saç tipine göre aslında daha kolaydır. Dalgalı saçlarınızı isterseniz bir balerin topuzu, isterseniz bir dağınık topuz, isterseniz örgülerden oluşan bir topuz, isterseniz de lüle lüle omuzlarınıza dökülen salık saçlar şeklinde tasarlayarak, dalgalı saçlarınıza uygun olacak bir gelin saçı modeli uygulatabilirsiniz.

Gelin adayının saçları illa uzun olmak zorunda değildir!

Gelin saçı modeli tavsiyeler olarak sürekli olarak uzun saçlara sahip olan gelin adaylarına tavsiyelerde bulunduğumuzu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Gelin adayı olacak kişinin illa ki uzun saça sahip olması diye bir kural elbet ki yoktur! Kısa saçlı gelin adayları genellikle kendileri için seçeneklerin az olduğunu düşünse bile, bu son yıllarda oldukça ön yargılı bir düşünce olarak kalır. Çünkü günümüzde, özellikle de kozmetik dünyasında neredeyse hiçbir şey imkânsız değildir! Anlık bir uygulama ile saçlarınız kaynak, yapay topuz gibi çözümler ile kolaylıkla uzun bir hale gelebilir. Ya da kısa saçlarınız usta bir kuaförün elinde cool bir model ile gelinliğinizi en güzel şekilde tamamlayabilir.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!