Gelin Saçı Modelinize Karar Vermeden Önce Bilmeniz Gerekenler

kapak

Sıradan bir iş gününde, arkadaşlarla yapılan akşam yemeğinde hatta yürüyüşteyken bile saçına ayrı bir özen gösteren kadınların düğün günleri için hazırlanırken saç modellerine bir türlü karar verememelerine kim şaşırır ki! Yürümeyi öğrendikleri ilk andan itibaren aynaların etrafından dolaşmadan duramıyorlar sonuçta… O kadınlardan biri olduğunuzu biliyoruz. Düğün günü muhteşem görünmenin sizin için ne kadar önemli olduğunun da farkındayız. İşte tam da bu yüzden gelin saçı modeline karar vermeden önce neleri bilmeniz gerekiyor diye küçük bir araştırma yaptık.

1

Yüz Tipinize Uygun Saç Modellerini İnceleyin!

Pek çok taze gelinin saç modeline karar verirken yaptığı en büyük hata, yüz tipine uygun olmayan bir model seçmek oluyor. Ne yazık ki fotoğraflarda, kataloglarda ve dergilerde gördüğünüz her gelin saçı modeli size yakışmayacak. Bu yüzden yüz tipinize uygun bir gelin saçı modeli tercih etmeniz gerekiyor. Bu konuda size rehber olacak şey ise kesinlikle kuaförünüz olacak. Saçınızı bırakacağınız emin elleri bulduktan sonra gelin saçınıza birlikte karar vermeyi deneyin. En azından yüzünüze uygun modelleri konusunda yol gösteren kuaförünüz sayesinde bu işten kazasız kurtulabilirsiniz.

2

Gelinliğinizle Uyumlu Bir Saç Modeli

Tabii ki gelin saçı modelinize karar vermeden önce en az yüz tipinize uygun bir model seçmek kadar önemli bir detay daha var! Hem gelinlik modelinizi hem de muhteşem saçlarınızı gölgede bırakmamaktan bahsediyoruz. Örneğin gelinliğinin en çok beğenilen detayı, sırt dekoltesi özgür bırakılan saçlar yüzünden mahvolsun hangi gelin ister ki! İşte tam da bu noktada gelinlik modelinize uygun bir gelin saçı yaptırmanız oldukça mühim. Ancak bu kez işiniz oldukça kolay! Eğer gelinliğinizin üst kısmındaki dekolteler, işlemeler ya da taş detaylar kapansın istemiyorsanız seçiminizi şık topuzlardan yana kullanmalısınız. Eğer gelinliğinizde gösterişten uzak sade bir model tercih ettiyseniz havalı bukleler ya da saç örgülerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

3

Düğünden Önce Mutlaka Prova Yaptırın!

Gelin saçı modelinize karar verdiniz, her şey mükemmel gibi görünüyor. Ancak siz yine de işi şansa bırakmayın ve düğün gününden önce mutlaka bir prova randevusu organize edin. En profesyonel kuaförler bile bazen saç konusunda hata yapabilir çünkü. Hayatınızın en özel gününde büyük bir saç kriziyle karşılaşmak istemiyorsanız nasıl görüneceğinize dair bir fikriniz olsun. Ve saçınız için kullanacağınız aksesuar veya duvağınız varsa; prova gününde mutlaka yanınıza alın.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!