Gelin Saçı Modelleri

Gelin deyince akla gelen gelinlik ve saç modelleridir. Şayet tüm dikkatlerin gelinin üzerinde olacağını düşünürsek yaptıracağı saç modeli ve gelinlik özenle seçilmiş olmalıdır.

Her kadının hayalidir aslında kendi düğününde en güzel gelin olmak. Kendini o gün prensesler gibi hissetmek ister. Bu yüzden saçı ve gelinliği, dünyadaki en güzel gelinlikler ve en güzel gelin saçı modelleri arasında olmalıdır.

gelin-saci-2013

Gelin saçı, klasik saç yapımı modellerinden biraz daha farklı ve uğraş gerektirdiği için kuaförünüzü önceden belirlemeli ve randevulu gitmeniz gerekmektedir. Şayet böyle özel bir gün için paradan kaçmamanızı ve işinin ehli bir kuaföre gitmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Çünkü yaptırmış olduğunuz gelin saçı ve makyajı sizin imajınızı ortaya koyan en önemli ayrıntılardan bir tanesidir. Yapılan gelin saçı modelini beğenmediğiniz zaman dönüp bir daha yapalım deme gibi ekstra bir zamanınız ne yazık ki olmayacak.

Gelinlerin sık sık tercih ettiği modeller arasında topuz gelmektedir. Fakat günümüz modasında salık ve dalgalı gelin saçı modelleri de çok tercih ediliyor. Özellikle balık kesim bir gelinlik modeli tercih etmiş iseniz ve duvağınız da uzun bir modelse salık gelin başı modelleri tam size göre.

Eğer bu özel günde topuz yaptırmayı tercih ediyorsanız öncelikli olarak duvağınızın mı yoksa topuzunuzun mu ön plana çıkmasını istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Kendiniz yüzünüze en çok giden bir model belirtmediyseniz kuaförünüz size uygun olan bir modeli bu kriterlere göre uygulayacaktır.

gelin_saci_aksesuarlari4

Günümüzde gelin saç modelleri arasında en çok tercih edilenler donut ve balerin topuzlardır. İsteğe göre dağınık ve örgü detayı olan modeller de tercih edilebilmektedir. Duvağınızın kafanızın üst tarafında kalmasını istiyorsanız donut topuz gibi yüksek topuz modelleri tercih etmelisiniz. Özellikle sırtı açık bir gelinlik tercih ettiyseniz ensede toplanmış hareketli topuz modelleri gelinliğinizi ön plana çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Şu günlerde sıklıkla kullanılan örgü detay topuzlar ise saçın alt kısmında duvağın kalmasını isteyen gelinler için en uygun modeller arasında. Özellikle açık renkli bir saça sahipseniz bu model doğru tercihler arasında.

acik-gelin-saci1

Uzun ve gür saçlara sahipseniz iri dalgalar tam size göre. Bakımlı ve sağlıklı saçlarınızı bu özel günde ön plana çıkarmaktan sakın korkmayın. İri dalgalar hem doğal bir görünüm verirken hem de saçınıza ekstra bir hacim ve hareketlilik katacak. Bu modeli upuzun bir duvak ile rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi kır düğünü için ufak çiçek detaylarıyla da kullanabilirsiniz.

Gelin aksesuarlarından olmazsa olmaz incileri de gelin saçınızda kullanabilirsiniz. Özellikle aksesuar olarak inci bir kolye ve küpe tercih ediyorsanız saç topuzunuza serpilmiş incili modelleri bir gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!