Gelin Saçı Modelleri

Gelinlerin, düğünlerinde yaptıracakları gelin saçı modelini belirlerken dikkat etmesi gereken birkaç ana unsur vardır. Gelin Saçı Modeli belirlerken aşağıdaki unsurlara dikkat edilmelidir:

-Gelinliğin modeli

-Gelinliğin yaka ve sırt dekoltesi

-Yüz şekli

-Göz şekli

-Düğünün yapılacağı mekandır.

Bir de bunlara ek olarak kendini en rahat, güzel ve kendi gibi hissettiği saç modelini ekleyebiliriz. Peki bu unsurlar saç modelini hangi yönde etkiler, hangi gelinlik modeline göre hangi saç şekli yaptırılmalıdır? İşte bunların cevapları…

1- Dağınık Topuz- Gelin Saçı Modelleri

Yaz gelinlerinin en çok tercih ettiği model dağınık topuzdur. Ensede ya da yüksek bir topuz tercih edebilirsiniz. Yüzünüzün şekli, boynunuzun uzunluğu, göz şekliniz dağınık topuz için çok önemli değildir. Genellikle herkese yakışan bu model, sırt dekoltesi olan bir gelinlikle oldukça hoş duracaktır.  Uçuşan, klasik çizgiden uzak gelinliklerle bu saç modeli için idealdir. Dağınık topuzda saçınıza takacağınız güzel bir çiçek düğününüzün konseptiyle de uyumlu olacaktır.

2- Sıkı Topuz– Gelin Saçı Modelleri

 Saçların sıkıca gerilerek tepede toplandığı bir model herkeste aynı etkiyi yaratmayabilir. Gözleriniz çekikse, topuzla birlikte daha fazla çekik hale geleceği için bu modeli tercih etmemenizi öneririz. İri gözlü gelinlerde sıkı topuz  çok daha güzel duracaktır. Gösterişli bir gelinlik, uzun bir duvak ve şık bir ortamda düzenlenen düğünlerde bu saç modeli gelinler tarafından tercih edilebilir.

3- Örgü– Gelin Saçı Modelleri

 Kır düğünlerinin en çok tercih edilen modellerinden olan örgü, uzun ve sağlıklı saçlarda muhteşem bir görüntü oluşturabilir. Gelinliğinizin hem yaka hem de sırt dekoltesi olmalı. Uzun bir boyna ama uzun olmayan bir yüze sahip olmanız da önemli. Örgüden önce saça krepe yapılması gelinin saçını çok daha havalı bir görünüme kavuşturacaktır. Örgünüzü mutlaka çiçeklerle süslemeyi  sakın unutmayın.

4-Maşalı Açık Bırakılmış Saçlar– Gelin Saçı Modelleri

 Bazı kadınlar saçlarını toplamaktan hoşlanmaz ve kendilerini saçları açıkken çok daha güzel hissederler. Eğer siz de onlardan biriyseniz gelin saçınıza toplu bir şekil vermeyin. Bu sizin en güzel gününüz ve kendinizi en güzel nasıl hissediyorsanız öyle olmalısınız. Straplez gelinlik modellerinde maşalı açık bırakılmış saçları tercih edebilirsiniz. Yalnız eğer yaz geliniyseniz sıcak dolayısıyla bu saçın çok çabuk bozulma ihtimali olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.

Örgülü saç için saydığımız kurallar burada da aynen geçerli. Uzun ve ince yapılı gelinlerde, ince işçiliği olan göğüs ve sırt dekolteli gelinliklerde bu modeli tercih edebilirsiniz.  Havalı bir gelin saçı için krepe yaptırmayı unutmayın.

5- Maşalı Toplanmış Saçlar

Örgülü saç için saydığımız kurallar burada da aynen geçerli. Uzun ve ince yapılı gelinlerde, ince işçiliği olan göğüs ve sırt dekolteli gelinliklerde bu modeli tercih edebilirsiniz.  Havalı bir gelin saçı için krepe yaptırmayı unutmayın.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!