Gelin Saçına Göre Gelin Makyajı Önerileri

Düğün gününüz için en güzel gelinliği seçtiniz, en gözde mekanı ayarladınız ve en pahalı mücevherlerde üzerinizde. Peki ya gelin makyajı? En güzel gününüzde prensesler gibi olmak istiyorsanız gelin makyajınız da gelinliğiniz kadar önemli.

Gelin saçınızın modeline göre yaptıracağınız gelin makyajının, düğününüzdeki diğer detaylar kadar önemli olduğunu unutmamalısınız. Saç modeliniz ile uyumsuz bir gelin makyajı dünyanın en güzel makyajı da olsa, davetliler sizin güzelliğinizi değil, makyajın güzelliğini konuşacaktır. Öyleyse, hangi saç modeli için hangi gelin makyajı alternatiflerinin daha doğru olduğuna hep birlikte göz atalım.

Taçlı Gelin Saçı Modeline Göre Gelin Makyajı

Saçınızı ihtişamlı bir taç ya da aksesuar ile süslediyseniz, makyajınız bunun tam aksine daha sade olmalı. Yüz hatlarınızda abartıya kaçmayarak, yumuşak ve narin tonlar kullanabilirsiniz. Kat kat fondöten uygulayarak cildinizi daha yaşlı göstermek yerine, ince bir krem ve fondöten ikilisini uygulayarak cildinizi daha doğal ve sağlıklı gösterebilir, kusurlarınızı örtebilirsiniz.

Örgülü Gelin Saçı Modeline Göre Gelin Makyajı

Kır düğünü yapmayı düşünüyorsanız, örgülerle donatılmış bir gelin saçı ve buğulu gözler sizi gecenin prensesi yapabilir. Çift, kalın, ince her ne şekilde olursa olsun örgülü saç modellerinde gözlerinizi ön plana çıkararak romantik bir hava yaratabilirsiniz. Doğal ve çekici dudaklar için ise, şeftali tonlarında yada bronz tonlarda simli bir ruj ile gelin makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Kısa Gelin Saçı Modeline Göre Gelin Makyajı

Saçlarınız kısa ise ve açık bir model kullanmayı düşünüyorsanız, klasik gelin makyajı tam size göre olabilir. Elmacık kemiklerinize uygulayacağınız kiraz tonlarında bir allık, gül kurusu renginde bir far, mürdüm tonlarında bir ruj ve parlatıcı ile kusursuz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Dalgalı Gelin Saçı Modeline Göre Gelin Makyajı

Daha çok özgür ruhlu kadınların tercih ettiği dalgalı gelin saçı modellerinden birini seçtiyseniz, makyajınız da çok abartılı olmamalı. Saçlarınızdaki hareketi yüzünüzde uygulayacağınız birkaç püf nokta ile harika bir esintiye dönüştürebilirsiniz. Elmacık kemiklerine uyguladığınız şeftali tonlarında allık ve kaş bitiminde uygulayacağınız beyaz tonları ile yüzünüzdeki ışıltıyı yansıtabilirsiniz.

Sıkı Topuzlu Gelin Saçı Modeline Göre Gelin Makyajı

Geçmişten günümüze en sık kullanılan gelin saçı modellerinden biri olan sıkı topuzlar, yüzünüzü olduğu gibi ön plana çıkaracağından kusursuz bir makyaj gerektirir. Klasik gelin makyajı ile bütünleştirebileceğiniz sıkı topuzlar için, yüzünüze süreceğiniz fondöten miktarını çok iyi ayarlamalısınız. Pembe tonlarında bir allık, burun kemiğinizin üzerine süreceğiniz allık pudra karışımı ve dudaklarınızda koyu renk bir ruj ile kusursuz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!