Gelin Takısı Nasıl Olmalı?

Düğün gününüz sizin belki de hayatınız boyunca en güzel ve en zarif olacağınız gün. Bugün için çok uzun bir hazırlık döneminden geçiyorsunuz.  Her bir ayrıntıyı en ince detaylarına göre düşünüyorsunuz. Gelinliğinizi, saçınızı ve makyajınızı ise seçtiğiniz birbirinden zarif takılarla tamamlıyorsunuz. Gelinlerin takılarını seçerken dikkat etmeleri gereken bir numaralı konu, gelinliğin modeli ve yaptıracağınız saç modelinin takılarınızı, takılarınızın da diğerlerini gölgelememesi gerektiğidir.

Gelin Takısı Nasıl Olmalı?-1- Seçtiğiniz gelinlik kabarık, gösterişli ve işlemelerle süslüyse eğer, seçeceğiniz gelin takısı mutlaka sade ve gösterişten uzak olmalıdır. Pullarla, payetlerle süslü kabarık etekleri, askıları ya da kolları olan bir gelinliğin üzerine, büyük taşları olan kalın ve fazla parlak bir gelin takısı şık durmayacaktır. Bunun yerine ince işçiliği olan sade parçalar tercih etmenizi öneririz.

Gelin Takısı Nasıl Olmalı?-2-Uzun bir boyun ve geniş bir göğüs dekoltesi daha iddialı gelin takılarını taşımak için idealdir. Yine de burada gelinliğin sadeliği  oldukça önemli. Gelin takısı,  gelinin gelinliği, saçı ve makyajıyla oluşturduğu kombini tamamlayan en önemli parçadır. Sade bir topuz, kabarık olmayan bir etek, belki uzun bir kuyruk ve düz bir duvakla birlikte büyük pırlanta taşlı kolye ve küpeleri tercih edebilirsiniz.

Gelin Takısı Nasıl Olmalı?-3-Eğer gelinliğiniz bel ya da yaka kısmında büyük işlemeler ya da taşlar barındırıyorsa kesinlikle kolye takmamanızı öneririz. Bu tip gelinliklerle kullanılacak gelin takısı zarif bir çift küpe ve belki ince bir pırlanta bileklik olacaktır. Takacağınız kolye, gelinliğinizin üzerinde taşlarla birlikte karmaşık bir görüntü oluşturacağından yakanızın boş olması çok önemli.

Gelin Takısı Nasıl Olmalı?-4-Gelin takısında bir diğer önemli konu ise düğününüzün yapılacağı mekan. Büyük bir salonda, büyük bir organizasyon düzenliyorsanız, mekanın ihtişamına yakışır takılar seçebilirsiniz. Gelinin masumiyetini ve romantizmini yansıtacak küçük çiçekler veya yapraklardan oluşmuş geniş bir kolye ve bu kolyenin minik küpeleri hem size hem de düğününüzün atmosferine çok yakışacaktır.

Düğünde Gelin Takısı

Gelin Takısı Nasıl Olmalı?-5-Gelin takısı denildiğinde aklınıza yalnızca kolye, küpe, bilezik gelmesin. Yüzünüzün güzelliğini ön plana çıkaracak iddialı bir pırlanta taç, gelinliğinizi tamamlayan çok hoş ve farklı bir tercih olacaktır. Bu model bir takıyı özellikle kır düğünlerinde tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın olabildiğince doğal bir topuzla toplanmış olması ve makyajınızın sade olması çok önemli. Kullanacağınız bu taç çok iddialı bir parça olduğundan, alyansınız dışında başka bir takı kullanmamanız gerekir.

Gelin Tacı

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!