Gelinler için Cilt Bakımı Önerileri

Düğün hazırlıkları için neredeyse düğün tarihinden bir yıl kadar önce harekete geçiyorsunuz. Tarih alıyor, mekan ayarlıyor, masa örtülerinden, çiçeklere, mumlara hatta bazen düğüne gelecek yakın akrabalarınızın kıyafetine karışacak kadar organize oluyorsunuz. Düğün günü her şey kusursuz olsun istiyorsunuz tabii. Gelinlik ve saç modeliniz de belli. Makyajınıza da karar verdiniz gibi. Peki, cildinizi o güne nasıl hazırlamayı planlıyorsunuz? Bu kadar yoğun bir koşuşturmanın içinde cildiniz yorgun düşebilir, stres dolayısıyla yüzünüzde sivilceler çıkabilir, kuru ve yıpranmış bir cilt bütün planlarınızı bozabilir!

Gelinler için cilt bakımı, son ana bırakılmaması gereken, en az düğün hazırlıkları kadar sıkı bir hazırlık isteyen ciddi bir iştir. Öncelikle cilt bakımınız için izlemeniz gereken aşamalara göz atalım:

1- Cilt analizi

2- Cilt temizleme

3- Peeling

4-Buhar

5- Akne ve siyah nokta temizliği

6-Cilt dezenfeksiyonu

7- Tonik

8- Maske

9- Nemlendirme

10- Masaj

Düğün gününüze kadar aylık periyotta uygulayacağınız bu cilt bakımı, en mutlu gününüzde, canlı, aydınlık, temiz ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlayacak. Pürüzsüz bir cilt, makyajınızın da başarılı ve doğal olmasının bir numaralı formülü.

Profesyonel bir yardım alarak yapacağınız bu cilt bakıma ek olarak evde doğal yollarla yapacağınız güzellik maskeleri de düğün günü muhteşem bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacak.

Elma Maskesi: Elmanın faydaları sandığınızdan çok daha fazla! Cildinizi nemlendirmek, kırışıklıkları gidermek için yeşil bir elmanın kabuklarını soyduktan sonra kabuğun iç kısmını, temizlediğiniz yüzünüzün üstüne koyun. Yaklaşık 15 dakika sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Cildinize dolgunluk ve gençlik verecektir. İstediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz.

Biberiye Maskesi: Stresten bir anda yüzünüzde birden çok sivilce çıkabilir. Paniğe gerek yok. Bir tutam biberiye, bir tutam ada çayı, bir fincan saf alkol işinizi görecektir. Biberiye otunu ve ada çayını kaynamış suda demleyin ve 15-20 dakika bekletin. Temiz bir kaba süzün ve içine saf alkolü ekleyin. Hazırladığınız karışımı, pamuk veya bez yardımıyla cildinize uygulayın. Bu, sivilcelerinizin hızlıca kurumasını ve yok olmasını sağlayacaktır.

Gelinler cilt bakımı konusunda bir çok farklı maske ve bakım uygulayacaklardır. Tüm maskelerden daha önemli olan şey, vücudunuz gibi cildinizin de dinlenmiş olmasıdır. Bu önemli kuralı kesinlikle göz ardı etmeyin.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!