Gelinler için Kısa Saç Modelleri

Kadınlar için saçları her zaman önem sırasında birincil öncelik taşır. Giydiği kıyafet, taktığı takılar ve sahip olduğu tüm zarafet eğer saçlarıyla mutluysa kendini gösterir. Kısacası kadın güzelliğinin en önemli parçası saçlarıdır. Sıradan bir günde bile bu kadar önem taşıyan bir konunun düğün günü ne nasıl bir hayat memat meselesi olduğunu söylememize bile gerek yok. Düğün gününe kadar uzatılabildiği kadar uzatılmış saçlarla hayali kurulan saç modelleri birebir uygulanmaya çalışılır. Bu kararda gelinlik modeli, yüz şekli, duvak, düğünün yapılacağı mekan gibi bir çok etken mevcuttur. Uzun saçlı gelinler için seçenekler uzar giderken kısa saçlı gelinler için ne gibi çözümler önerilebilir bunlara bakalım…

Gelinler için Kısa Saç Modelleri 1- Sevginin Gücü filminden esinlenerek isim verilmiş Mathilda saç modeline sahip bir gelin için yapacağı en güzel şey, saçlarına düz fön çektirmek ve bu şekilde başının etrafına sarabileceği bir duvak  kullanmak olacaktır. Bu romantik görüntü, saç modeliyle sağladığı müthiş uyum sayesinde masum bir güzellik ortaya çıkaracaktır.

1-

Gelinler için Kısa Saç Modelleri 2-Kısa saçlı gelinlerin hayat kurtarıcısı birbirinden güzel taçlar kullanmak olacaktır. Saçlarınızı geriye doğru tarayıp krepe yaparak bu hoş görüntüye sahip olabilirsiniz. Kısa saçlı gelinler için saç şekilleri oluşturulurken dikkat edilmesi gereken şey makyajının iddialı olmasına özen göstermektir. Böylece bu iki detay birbirini tamamlamış olacaktır.

2-

Gelinler için Kısa Saç Modelleri 3- Kısa saçlı gelinler duvak ya da taş kullanmak yerine “birdcage veil” denilen kuş kafesi peçeleri de tercih edebilirler. Nostaljik bir görüntü oluşturan bu detay çoğunlukla kısa saçlı gelinlerde güzel bir görüntü oluşturmaktadır. İnci bir kolye ile tamamlayabileceğiniz bu aksesuarın tasarımını istediğiniz gibi yaptırabilirsiniz.

3-

Gelinler için Kısa Saç Modelleri 4- Dantel ya da çiçeklerle süslü taçları kısacık saçlarda taşımak oldukça şık bir seçenek. Saçlarınız ince telliyse bu taçları kullanma konusunda daha özgür olabilirsiniz. Gelinliğinizin modeline göre dilerseniz dantel dilerseniz de çiçeklerle süslü olanları tercih edebilirsiniz.

4-

Gelinler için Kısa Saç Modelleri 5- Küt saçlı gelinler için bandana şeklindeki duvaklar kesinlikle hem çok şık hem de iddialı bir alternatif. Başın etrafını kalın bir bantla saran ve tepe kısmını tül ile detaylandıran bu duvaklar kısa saçlı gelinler için ideal bir gelin saçı modeli.

5-

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!