Gelinler için Saç Bakımı Önerileri

Bir gelini gelin yapan saçlarıdır. En güzel olmak istediğiniz güne daha bilinçli hazırlanmak gerekir. Işıltılı ve ipeksi saçların gizemli formülünü yani gelinler için saç bakımı konusunu sizler için araştırdık. Her gelin uğurunu kendi  güzelliğine güç katan  tılsımında taşır. Saçlarınız güzellik silahınızdır. Gelin olduğunuz gün en güzel saçlara sahip olmalısınız.

Gelinler için saç bakımı 90 günlük bir periyota yayılmalıdır. Saçlarınıza detox etkisi yaratacak bir çok ürün bulunuyor.Örneğin, bitkisel kök hücre teknolojisi ile imal edilmiş Mineaderm Detox Shampoo  bunlardan biri. Tamamen arındırıcı özelliğe sahip ürünler, özel saç serumlarıyla ile birlikte kullanıldığında saçlarınızda ilk haftada fark yaratacak. Hafıza kaybına uğramış kök hücreleri uyaran akıllı sinyaller yeni saç teli oluşumuna destek sağlayacaktır.

Şampuan kullanımı ve kurulama sonrasında nemli saçlarınıza uygulayacağınız bu gibi serumlar saç diplerinizi güçlendirerek saç dökülmenizi durduracak ve yeni saç köklerinin oluşumuna destek sağlayacaktır. İstatistikler ortalama saç teli sayısını 300.000 adet olarak veriyorlar. Uzmanlar günlük dökülen saç teli adedini ise 80 ile 100 arasında belirlemişler. Bu sayıyı azaltmak ya da yok etmek sizin elinizde. Saçlar bir kadının en değerli güzellik hazinesidir. Üzerinde bulunduğumuz coğrafya binlerce  güzellik formülünün asırdan asıra, kulaktan kulağa yayılan destansı anlatımlarıyla dolu. Afrodit’ten Kleopatra’ya  hatta Hürrem’den günümüze uzanan bu hikayeler çamurdan buğdaya, kilden salatalığa kadar uzar gider.

Tarihin en belirgin güzellik sırrı Akdeniz’in ve Ege’nin geleneksel zeytinyağıdır.  Haftada bir kez mutlaka saçlarınıza organik sızma zeytinyağı kürü uygulamanız saçlarınızın ışıltılı ve parlak olmasına destek sağlayacaktır. 2013-2014 gelin saçı trendlerini gözden geçirdiğimizde manolyayı ön planda görüyoruz. Saçlarınıza koku  verecek olan manolyaları aksesuar olarak da kullanabilirsiniz. Zirkon taşlı mini taçlar ve klipsler ile saçlarınızın ışıltısına değer katmış olursunuz.

Saçınıza uygulayacağınız saç maskeleri de bulunuyor. En çok zeytinyağlı ve ballı maskeler tercih ediliyor. İhtiyacınız olan bir yumurta sarısı, yarım çay bardağı zeytinyağı ve bir çorba kaşığı bal. Bu karışım saçlarınıza doğal yoldan bakım yapacaktır. Canlandırıcı ve parlatıcı etkisini elde etmek için karışımı bir saat saçınızda tutumanız ve haftada bir uygulamanız gerekiyor.

Isırgan otlu saç maskesi ise biraz daha farklı bir şekilde kullanılıyor. Saçlarınızı B vitamini ile destekleyecek olan bu maske için kuru halde aldığınız ısırgan otunu sıcak suya atmanız gerekiyor.  Daha sonra süzerek B vitamini kapsülüyle karıştırıyorsunuz. Daha hızlı uzayan ve hacim kazanmış saçlar için karışımı saçlarınıza masajla yedirmeniz gerekiyor. Kaşıntıyı doğal karşılamalısınız çünkü ısırgan otu kaşındırıcı etkiye sahip.  Her hafta uygulayarak kurumuş saçlarınızı tekrar hayata döndürebilrisiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!