Gelinliğe Bir Adım Kala: Nişan Elbisesi

Türk geleneklerine göre nişanı kız tarafı yapar ve çoğu zaman nişan törenleri düğünü aratmayacak kadar şaşalı geçer. Düğün için yapılan tüm hazırlıklar neredeyse nişan için de geçerlidir. Müstakbel gelinler için de şüphesiz ki bu işin en eğlenceli ve en heyecan verici kısmı en güzel nişan elbisesi bulunmasıdır. Nişan elbisesi  düzenleyeceğiniz törenin büyüklüğüne göre çok geniş bir yelpazede örneklenebilir. Belki en az düğününüz kadar ciddi bir organizasyon düşünüyorsunuzdur belki de aile arasında sade bir tören. Burada geçerli tek gerçek kural, sizin en şık nişan elbisesini bulup en güzel halinizle o özel günde boy gösterecek olmanızdır.

Nişan elbisenizi seçerken unutmamanız gereken şey, elbisenizi sade bir model olarak seçseniz bile o gecenin başrolünde sizin olduğunuzu gösteren bir detayının olması gerektiğidir. Geceye gelen misafirlerden herhangi biri sizden daha iddialı bir kıyafet giyememeli. Bu yüzden olabildiğince ışıltılı olmaya dikkat edin.

Nişan Elbisesi- 1  İşte gerçek bir nişan elbisesi. Straplez, topuklara kadar uzayan, payetlerle kaplı zarif mi zarif bir elbise… Elbisenin biçimi oldukça sadeyken, üzerindeki ışıltı, bu sadeliğe atılmış iddialı bir imza niteliğinde. Saçlarınıza vereceğiniz güzel bir dalga bu elbiseyi tamamlayan güzel bir detay olacak.

 

Nişan Elbisesi – 2  Etekleri uçuşan, göğüs kısmı taşlarla süslü açık renk bir elbise de nişan elbisesi olarak seçilebilecek harika bir model. Bu etek modeli size hareket özgürlüğü sağlayacaktır. Göğüs kısmındaki hareket ise elbiseye şıklık katan olmazsa olmaz bir detay.

Nişan Elbisesi – 3 Bazı nişan elbiselerinin gelinlikten tek farkı renklerinin beyaz olmaması. Siz de kabarık etekli bir tuvalet seçebilirsiniz. Böyle bir modelde açık renk tercih etmemeye dikkat etmemenizi öneririz. İki kez gelinlik giymiş izlenimi yaratabilirsiniz.

 

Nişan Elbisesi – 4 Çok daha sade bir tören düzenleyecekseniz, yerlere kadar uzanan, pullarla payetlerle süslü bir modelden uzak durabilirsiniz. Bu sefer renk konusunda daha özgür olabilir, beyazı tercih edebilirsiniz. Oldukça şık ama bir o kadar sade olan böyle bir modelde saçınıza havalı bir topuz yaptırabilir gösterişli takılar kullanabilirsiniz.

Nişan Elbisesi – 5 Kimi zaman bir prenses bile en özel günlerinden birinde olabildiğince sade görünmeyi tercih edebilir. Kate Middleton’ın nişan elbisesi, aile arasında yapacağınız bir törende tercih edebileceğiniz sadelikte ve şıklıkta. Rengiyle, kumaşıyla, boyuyla, yaka biçimiyle kusursuz bir elbise. Bu modelde bir elbiseyi birçok mağazada bulabilir ya da diktirebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!