Gelinliğe Göre Gelin Saç Modelleri

Gelinlik modelinize en uygun gelin saç modelleri önerilerimizi inceleyerek muhteşem görünümünüzle göz kamaştıran bir gelin olabilirsiniz.

Gelin adayları hayalini kurdukları düğünlerinde kusursuz görünmek için her detaya büyük özen gösteriyor. İstedikleri mükemmel görünüşe ulaşmak için gelinlikten sonra en önemli detay ise hiç kuşkusuz, gelin saçı oluyor. Gelin saçı, görünümü tamamlayan ve gelin adaylarının güzelliğini ön plana çıkaran en önemli aksesuarları. Gelinlik modeliyle uyumlu olmayan bir gelin saçı, kimi zaman gelinliği geri planda bırakırken, kimi zaman da beklenen görkemi veremeyebiliyor. Bu nedenle, gelin saçı modeline karar verirken gelinlik modelinin göz önünde bulundurulması gerekiyor.

gelinsaci

Gelinlik seçimini sade bir modelden yana kullanan gelinler, saç modelini seçmek konusunda daha fazla alternatife sahipler. Gösterişli ve hacimli saçlar,gelin saç modelleri ile ön plana çıkarılması gereken sade gelinlikler için en uygun modeller arasında yer alırken taç ve tokalarla zenginleştirilmiş topuzlar, bukleler ve dalgalar da bu gelinlikleri tamamlıyor.

Taş, dantel, payet gibi detayların yoğun olarak kullanıldığı işlemeli gelinlikler, en gösterişli ve dikkat çekici gelinlik modellerinden. Bu açıdan, bu tarz gelinlikleri tercih eden gelinlerin gelin saçı için daha sade modellere yönelmesi gerekiyor. Eğer siz de gösterişli bir gelinlik giyecekseniz, bu tip gelinlikler için en uygun gelin saç modelleri arasında yer alan, tepeden ya da ensede yapılan topuzlar ile gelinliğinizin gösterişini tamamlayabilir, aynı zamanda, doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu tarz gelinliklerle bir araya geldiğinde, daha karmaşık ve abartılı bir görünüme neden olacağı için maşalarla yapılmış yoğun bukleli ya da dalgalı saç modellerinden ise uzak durmalısınız.

Straplez gelinlikler, omuz kısımları açıkta bıraktığı için, hareketli saç modellerine uygun gelinlikler arasında yer alıyor. Bu gelinlik modeline en uygun gelin saç modelleri, dağınık topuzlar ya da açık ve dalgalı saçlar olarak karşımıza çıkıyor. Yandan örgülü saç modelleri de, bu gelinliklerle mükemmel bir uyum oluşturuyor. Sıkı topuzlar ise, gelinlerin boyun kısmını abartılı bir şekilde uzun göstereceğinden, bu gelinliklerle kullanılmaması gereken saç modelleri arasında yer alıyor.

Vintage akımının gittikçe artan popülaritesi ile düğünlerde sıkça karşılaştığımız ve geçmiş dönem ruhunu yansıtan vintage ve retro gelinlikler için, seçilen dönemi tamamlayacak bir saçı modelinin tercih edilmesi gerekiyor. Genellikle, romantik bir hava yaratan vintage gelinliklerde, rulo bukleler, ensede toplanan topuzlar ve tepede kabartılmış saçlar, dönem temasını tamamlayan gelin saç modelleri olurken, tül, çiçek ve taçlar gibi saç aksesuarları da gelinliğe şıklık katıyor.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!