Gelinliğe Göre Porselen Makyaj

Kusursuz bir görünüm sağlayan porselen makyaj uygulamasının seçilen gelinlik modeli ile uyumlu olması oldukça önemli.

Son yıllarda kuaföre gittiğinizde ve makyaj yaptırmak istediğinizi söylediğinizde normal mi yoksa porselen mi olacak sorusunu sıkça duymuş olabilirsiniz. Hatta artık birçok kadının tercihini porselenden yana kullandığını fark etmişsinizdir. Bunun sebebi ise kuşkusuz porselen makyajın çok daha doğal bir görünüm vermesinden ve kişinin yüz hatlarını ortaya doğru bir şekilde ortaya çıkarmasından kaynaklanıyor. Bu yüzden artık porselen makyaj, neredeyse tüm gün akmaması, doğal bir görünüm vermesi ve en önemlisi de fotoğraflarda kusursuz görüntüyü yansıtması gibi özelliklerinden dolayı gelin adaylarının olmazsa olmazlarından.

Porselen olsun olmasın gelin makyajlarında yapılan en büyük hatalardan biri neredeyse herkese standart bir makyaj uygulaması yapılması yani yüz hatlarının ve kusurlarının makyaj esnasında dikkate alınmaması. Bu da hayal kırıklığı yaratan bir sonuç elde edilmesine sebep oluyor. Porselen makyaj uygulaması ise kusursuz bir görünüm sağlasa da her yüz tipi için ayrı bir çalışma yapılması gerekiyor. Dolayısıyla kusursuz bir görünüm elde edebilmek için yüz tipinizi tanıyan ve buna uygun makyaj uygulayan kişilerle çalışmanız oldukça önemli.

Özellikle gelinlere, ekran karşısına çıkanlara, yüzünde rahatsız edici derecede yara ve yanık izi bulunan kişilere uygulanan porselen makyaj, kişiye özel malzemelerle ve kişiye uygun teknikle yapılmalı. Aynı zamanda uygulama sırasında kaliteli bir porselen makyaj seti kullanılması ve işlemin profesyonel kişiler tarafından yapılması, sağlıklı bir sonuç elde edebilmek açısından oldukça önemli. Bunun dışında kişinin yüz şekli ve seçmiş olduğu gelinliğin modeli, uygulanacak olan porselen makyajın tekniğini de belirleyen unsurlar arasında yer alıyor.

Bu yüzden etkili bir güzellik yöntemi olsa da birçok farklı stilde uygulanabilen porselen makyajı yaptırırken nasıl bir gelinlik seçmiş olduğunuzu da göz ardı etmemeniz gerekiyor. İşte düğün hazırlığı aşamasında işinizi kolaylaştıracak, gelinlik modelinize uygun porselen makyaj önerileri

Kendini Prenses Gibi Hissedenler

Eğer prenses model kabarık bir gelinlik modeli seçmişseniz, prenses edasında bir porselen makyaj uygulaması yapmanız gerek.Burada tercih edeceğiniz porselen makyajın detayları ve renkleri oldukça önemli. Ayrıca kendinizi gelinliğinize uygun şekilde prenses gibi hissedebilmeniz için makyajınızın da çok sönük olmaması ama çok da ‘’Ben buradayım’’ dememesi gerekiyor. Dolayısıyla doğal ve natürellik hissi uyandıran bir makyaj uygulaması yaptırmanız yerinde bir tercih olacak. Bunun içinse tozpembe allık ve ruj uygulamasının yanında, ince çekilmiş bir eyeliner ve takma kirpik uygulamasıyla gelinliğinizle bütünleşen görüntüye ulaşmanız mümkün. Burada önemli olan nokta ise, gözlerinize vurgu yapmak fakat bunu yaparken fazlasıyla abartmamak. Ayrıca prenses model gelinlikte, pembenin yanı sıra şeftali tonlarında uygulamaları seçmeniz de doğru olacak…

Dantelin Romantizminden Vazgeçemeyenler

Eğer dantel detaylardan oluşan, kuyruklu bir gelinlik modeli tercih etmişseniz makyajınızda, dudaklarınızı ya da gözlerinizi ön plana çıkarın. Bol maskara uygulaması ve takma kirpikle gözlerinize, koyu ton rujlarla da dudaklarınıza vurgu yapın. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta, iki uygulamayı aynı anda yapmamak olmalı. Yani; dudağı ön plana çıkarmayı seçmişseniz göz makyajını, gözü ön plana çıkarmayı seçmişseniz de dudak rengini hafif tonlarda kullanın. Zaten gelinliğiniz yalnız başına bile yeterince dikkat çekici olduğundan, cildinizin pürüzsüz görünümde olması ve yüzünüzdeki makyajın kendini yalnızca tek bir odak noktasında göstermesi gerekiyor. Sonuç olarak tüm bu noktalar, seçmiş olduğunuz gelinliğe uygun porselen makyajı yaptırmanızı kolaylaştırıyor.

Dekolte ve Gösterişten Hoşlananlar

Taş işlemeli ve dekoltesi olan gelinlikleri tercih etmişseniz, makyajınızda sadeliği seçmelisiniz. Çünkü, taş detayları ve dekolte oldukça dikkat çekeceğinden, gözü yormamak adına porselen makyajı hafif yapmak gerekiyor. Her ne kadar yaptıracağınız makyaj, bu özel gecede ışıl ışıl görünmenize yardımcı olsa da asıl önemli olan gelinliğinizin ön planda olması. Dolayısıyla porselen makyaj modelleri arasından sizi cezbeden birçok seçenek olsa da yapmanız gereken gelinliğinizi gölgede bırakmayacak bir modeli seçmek olmalı. Bu yüzden insanlara ‘Dekolte mi daha dikkat çekici, makyaj mı?’ karmaşasını yaşatmamak için, dekolteli ve taşlı gelinliklerde açık tonlarda porselen makyaj uygulayın. Ayrıca bu tarz gelinlik modelleri ile bütünlük yakalayan açık kahve, tozpembe ve şeftali tonlarındaki porselen makyaj uygulamaları, göz alıcı ve kusursuz bir görünüm yakalamanızı sağlayacak.

Kendini Denizkızı Gibi Hissedenler

Balık formunda gelinlik seçmişseniz, makyajınızda ışıltıyı ve renkli rujları tercih edin. Balık formu gelinlikler, denizkızı figüründen yola çıkılarak üretilen modeller olduğu için, porselen makyajınızda ışıltıyı seçmeniz doğru tercih olacak. Elbette parlak tonları kullanırken aşırıya kaçmamaya da dikkat etmeniz gerekiyor. Sonuç olarak hangi tarzı yansıtırsanız yansıtın, fazla makyajın gelin zarafetinize gölge düşürmesine izin vermemelisiniz. Bunun için parlak farları tercih ediyorsanız yine ışıl ışıl ama soluk tonlardaki rujları tercih etmeniz gerekiyor. Deniz mavisi, su yeşili, bebek pembesi, bej, beyaz ve gri ise bu tarz gelinlik modelleri ile uyumlu olabilecek porselen makyaj renkleri arasında yer alıyor. Ayrıca ruj olarak pastel tonları tercihe etmenizde fayda var.

Romantik Modellere Gönlünü Kaptıranlar

Etekleri uçuş uçuş ve diğer modellere göre daha romantik gelinlikleri tercih etmişseniz, bu romantikliğe uygun dengeyi makyajınızla kurmalısınız. Aşırı koyu ve gölgeli makyajlar yerine, daha soft tonlarda bir porselen makyaj yaptırmanız uygun olur.

Bu tarz gelinlik modelleri ağır makyajı kaldırmadığı ve masumiyeti ön plana çıkardığı için yüze olabildiğince doğal bir görünüm kazandırılması gerekiyor. Bunun içinse açık ve parlak tonlarda far, ince çekilmiş bir eyeliner ve açık pembe ya da şeftali tonlarında bir ruj porselen makyaj yapımı sırasında ilk tercihleriniz arasında yer almalı.

Kusursuz Porselen Makyaj İçin Düğün Öncesinde Neler Yapılabilir?

Porselen makyaj yüz hatlarını neredeyse kusursuz ve güzel gösterdiği için birçok gelin adayı tarafından tercih ediliyor. Fakat bu özel günde beklenenden daha iyi bir görünüm yakalamak için yüzünüzü öncesinde buna hazırlamanızda fayda var. Bunun içinse yapmanız gerekenler aslında oldukça basit. Sonuç olarak düğün öncesi uzman estetisyenlerle görüşmeniz ve bu uğurda bütçenizi zorlamanız gerekmiyor. Evinizde de rahatlıkla uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerle de yüzünüzü dinlendirmeniz ve mükemmel bir porselen makyaj görünümü elde etmeniz mümkün.

Uzmanlara göre düğünden en az bir hafta önce cildi porselen makyaj uygulamasına hazırlamak çok önemli. Bu açıdan fondöten gibi ağır makyaj uygulamalarının en azından bir hafta boyunca yapılmaması öneriliyor. Çünkü bu tür uygulamalar ve ürünün gün boyu ciltte kalması, cildin nefes almasını ve dinlenmesini önlüyor. Ayrıca cildin dinç kalması ve parlak bir görünüm elde etmesi için her gün yüzünüzü soğuk su ya da maden suyu ile yıkamanız da oldukça faydalı yöntemler arasında bulunuyor.

Eğer gözaltı torbalarından ya da morluklarından şikayetçiyseniz, uzmanlar kafein içerikli göz kremi kullanmanızın oldukça faydalı sonuçlar elde etmenizi sağlayacağını düşünüyorlar. Çünkü bu tür kremler, gözaltlarında bulunan damarların daralmasını ve biriken suların azaltılarak şişliklerin giderilmesine yardımcı oluyor.

Hafta boyunca günde bir kez düzenli olarak peeling uygulaması yapmak da cildin porselen makyaja hazırlanmasına yardımcı oluyor. Eğer düzenli olarak hafta boyunca peeling yapmaya vakit bulamadıysanız, mutlaka düğünden bir gün önce bu uygulamayı yapmanızda fayda var. Bunu yanı sıra, cildinize özellikle yatmadan önce nemlendirici krem uygulayarak da rahatlamasını sağlamanız gerekiyor.

Peki sizin için en güzel görünen porselen makyaj tarzı hangisi? Yorum bırakarak fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!