Gelinliğe Uygun Saç ve Makyaj Önerileri

Harika ve kusursuz bir görünüm için çabaladığınız şu günlerde, her şeyin mükemmel olmasını istiyor olmanız en doğal hakkınız! Çünkü “o” gün sizin gününüz olacak. Bütün gözler de sizin üzerinizdeyken kusursuz görünmeyi istemeniz, kendinizi şımartmanız çok normal. Düğününüzün olacağı mekanı konsepte göre seçmiş olmanız demek gelinliğinizi ve sonrasını da aynı bütünlüğü koruyarak düşünmeniz demektir. Büyüleyici bir görünüme kavuşmak için de saç ve makyaj size oldukça yardımcı olacaktır. Gelinliğinize uygun saç ve makyaj önerilerimizde dikkat emeniz gereken birçok husus var. Gelin makyaj ve saçı çok mühimdir çünkü düğün gününüzde kendinizi rahat hissetmenin yanında saçınızın ve makyajınızın tazeliğini koruması da gerekmektedir. Tüm bunları yaparken de gelinliğiniz ile saç ve makyajınızın büyük bir uyum içerisinde olmasına dikkat etmelisinizdir. Bunun için sizlere gelinlik stillerine göre uygulatacağınız saç ve makyajları araştırdık. Umarız, aradığınız ipuçlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

İşlemeli Gelinlik- Gelinliğinize Uygun Saç ve Makyaj Önerileri

Dantel, payet, aplik kısaca işlemelerin ve hareketin yoğun olduğu gelinlikler zaten gösterişlidir. O elbiseyi saç ve makyajınız ile daha da parlak bir hale getirmeniz avam bir görüntü oluşturabilir. Bu dengeyi yakalayabilmek oldukça önemlidir. Fazla abartıya kaçmamak için saçlarınızı ense hizasından ya da tepeden bir topuz yapabilirsiniz. Buklelere ya da dalgalara bu gelinliklerde yer vermeyin. Sakın açık saç kullanmayın. Makyajınızda oldukça natural tonlamalara gidin. Natural renklerle daha elegan bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Vintage ve Retro Gelinlik- Gelinliğe Uygun Saç ve Makyaj Önerileri

Bu günlerde oldukça popüler hale gelen vintage ya da reto gelinlikler birbirinden harika modellerle adeta zamanda yolculuk yaşatıyor. Gelinlikte  tercihiniz retro ya da vintage bir gelinlik ise tercihlerinizi de o yönde yapmalısınız. Gelinliğiniz ile saç ve makyajınız da bir dönemi temsil edebilir. Saçınızda rulo ve pürüzsüz görünen buklelere yer verebilirsiniz. Büyük iri dalgalı, enseden bir topuzda harika görünecektir. Saçınızda saç aksesuarlarına mutlaka yer verin çünkü saçlarınıza çok yakışacağından emin olabilirsiniz. Makyajınız için de siyah gözler ve kıpkırmızı bir dudak harika duracaktır. Bunun yanı sıra daha sade görünmek isterseniz de dumanlı bir göz makyajı ve nude dudaklarla çarpıcı bir görünüm elde edeceksinizdir. Son olarak kirpiklerinizi en dolgun hali ile kullanmayı sakın unutmayın!

Hareketli Gelinlik- Gelinliğinize Uygun Saç ve Makyaj Önerileri

Hareketli gelinlikler için önereceğimiz saç ve makyaj gelinliğinize nispeten daha durağan ve sade olacaktır. Bütüne bakıldığında hareketli olanın sadece gelinliğiniz olması sizi daha şık gösterecektir. Saçınızda düz, sade topuzları tercih edin ve saçlarınızı asla açık kullanmayın. Topuz enseden ya da yukardan olabilir. Makyajınızda birkaç renk yerine tek renk tercih edin. Mesela sadece toprak tonları gibi. Ya da sadece siyah bir eyeliner ve kırmızı dudaklarla da harika bir denge yakalamış olacaksınız.

Sade Gelinlik- Gelinliğinize Uygun Saç ve Makyaj Önerileri

Sade bir gelinliğinin en iyi alametifarikası büyüleyici bir makyaj ve saçlardır. Gelinliğiniz oldukça sade olduğundan dolayı saçlarınızla istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Düz ya da dalgalı saçlarınız sade uzun duvağınız ile şahane görünecektir. Ya da dilediğiniz gibi dağınık toplanmış bir topuz da yine gelinliğinize çok yakışacaktır. Makyajda çok abartmadan istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Dudaklarınızda likit ve parlak rujlar kullanarak ön plana çıkarabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!