Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerektiğini Biliyor Musunuz?

 Bütün kadınların en güzel görünmek istedikleri gün şüphesiz ki düğün günleridir. Uçuş uçuş, korseli ya da uzun kuyruklu… Saten, tül ya da dantelli… Gelinlik için o kadar çok model var ki nasıl bir model giyeceğinize karar vermek günler alıyor. Hayatınızın en güzel gününde bir prenses gibi görünmek sandığınız kadar zor değil. Gelinlik alırken, her şeyden önce vücudunuzu iyi tanımanız gerekiyor. Vücut tipinize uygun modelleri de öğrendiyseniz hem yüzlerce modeli elemiş olacaksınız hem de küçük hilelerle vücudunuzun kusurlarını kapatabileceksiniz. Hangi model hangi vücut tipine uygun ve muhteşem görünmenin küçük hileleri neler, sizin için bir araya getirdik. İşte gelinlik alırken dikkat etmeniz gereken altın kurallar ve vücut tipinize göre gelinlik modelleri…

 

Gelinlik Alırken 1– Omuzlarınız kalça bölgenize göre daha darsa armut tipi bir vücudunuz var demektir. Bu durumda geniş vatkalı ya da yarım kollu modelleri tercih etmelisiniz. Böyle bir gelinlik kalçalarınızla omuz kısmınız arasındaki uyumu sağlayacaktır.

Gelinlik Alırken 2– Kalça kısmınızda kilo problemi varsa gelinlik alırken kabarık modelleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Özellikle son yılların gözdesi prenses model gelinlikler, kalça bölgesindeki kusurları örtecektir.

 

Gelinlik Alırken 3 Omuzlarınız kalçalarınıza göre daha geniş ise üçgen bir vücut tipine uygun modelleri denemelisiniz. Uzun dantelli kollar omuzların genişliğini kıracaktır. Gelinlik alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise gelinliğin hazırlandığı dönemde kilo alıp vermemeniz gerektiğidir.

Gelinlik Alırken 4– Gelinlik alırken mutlaka birkaç gelinlik butiğini gezerek en güvenilir olanını seçmeye çalışın. Daha önce evlenen arkadaşlarınızdan tavsiye almak da işinize yarayacaktır. Özellikle gelinliğinizi diktirmeye karar verdiyseniz kesinlikle bu işin uzmanını bulmalısınız.

Gelinlik Alırken 5 Gelinlik alırken herhangi bir eksiğin olmamasına dikkat edin. Örneğin kese, çiçek ve duvaklarınızın gelinliğinizle uyum göstermesi gerekiyor. O nedenle tüm hazırlıkları gelinliğinizin modeline göre yaptırmalısınız.

Gelinlik Alırken 6 Gelinlik seçiminizi yapmadan önce deneyebildiğiniz kadar çok model deneyin. Vücudunuza en uygun modeli bu şekilde de bulabilirsiniz. Fakat üzerinizde nasıl durduğu kadar rahat olması da önemli. Düğün günü rahat etmek istiyorsanız gelinliğinizi almadan önce son provada yürüme ve oturma denemeleri yapmaya dikkat edin. Dikişte yapılan bir hata bütün gününüzü kabusa çevirebilir.

 

7- Gelinlik Alırken 3Kum saati vücut tipine sahipseniz işiniz kolay demektir. Birçok model kum saati tipi için uygundur. Tabii gelinlik modelini seçtikten sonra hemen rahatlamayın, gelinliğiniz teslim alacağınız tarihe dikkat etmelisiniz. Düğünden en az 2 hafta önce gelinliği teslim almalısınız. Kendinize herhangi bir aksiliğe karşı zaman tanımanız önemli bir detay.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!