Gelinlik Modelinize Karar Vermeden Önce Bilmeniz Gerekenler

gelinlik-kapak

Çocukluktan bu yana büyük bir heyecanla beklediğiniz gün için geri sayım başladı! Minicik bir kız çocuğuyken kurmaya başladığınız gelinlik hayali ise çok yakında gerçek oluyor. O halde harekete geçmenin tam vakti. Eğer evlilik teklifinden sonra araştırmaya başlamadıysanız geç bile kalmış olabilirisiniz. Mutlaka aklınızda nasıl gelinlik giyeceğinize dair bir fikriniz vardır. Ama şimdi daha fazlasını yapmanın vakti! Tabii karar verme aşamasında size yardımcı olmaksa bizim görevimiz. Bu kez işin uzmanlarına sorduk ve gelinlik modeline karar vermeden önce neleri bilmeniz gerekiyor diye küçük bir araştırma yaptık.

gelinlik-1

Kusursuz Bir Gelinlik İçin Bedeninizi İyi Tanıyın! – Gelinlik Modeline Karar Verme

Vitrinlerde, kataloglarda ya da tasarım sitelerinde iç çekerek incelediğiniz her gelinlik ne yazık ki sizin vücudunuz için uygun formlarda olmayabilir. Bu yüzden gelinlik modelinize karar vermeden önce kendi vücudunuzu iyi tanıyor olmanız oldukça mühim.

Genellikle atletik, elma, armut ve kum saati olarak 4’e ayırdığımız vücut tiplerinden hangisi size uyuyor emin olduktan sonra her şey çok daha kolay. İşin bundan sonraki kısmına vücut tipinize uygun modelleri araştırarak devam edebilirsiniz. Örneğin armut tipinde bir vücuda sahipseniz seçiminizi kabarık etekli gelinliklerden yana kullanabilirsiniz. Kum saatini andıran bir vücudunuz varsa balık modelde bir gelinlik tam da size göre! Elma tipli vücutlara önerimiz ise küçük kusurları kapatan Helen tarzı ya da korseli gelinlikler.

gelinlik-2

Mevsime Uygun Bir Gelinlik – Gelinlik Modeline Karar Verme

Gelinlik modelinize uygun bir gelinlik seçerken mevsim şartlarını da göz önünde bulundurmanızda fayda var. Bu konuda ise en büyük yardımı kumaşlardan alabilirsiniz. Bir kadın olarak bu ayrımı iyi bildiğinizden eminiz. Ancak hatırlatmakta fayda var. Yaz ayları için hafif ipekleri, kat kat tülleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kış gelinlerinden olacaksanız imdadınıza kaliteli satenler ve kalın danteller koşacak demektir.

gelinlik-3

 

Boyunuzu Avantaja Çevirin! – Gelinlik Modeline Karar Verme

Gelinlik seçimini en çok etkileyen detaylardan biri de boy ölçüleriniz oluyor. Bu durum ise genç kızların kara kara düşünmesine yol açıyor. Boyunuz ister uzun ister kısa olsun, bunu avantaja çevirmekse sizin elinizde! Eğer uzun boyluysanız diğerlerine göre daha şanslı olduğunuz muhakkak! Ancak kısa boylu gelinler için de küçük oyunlarla olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz. Örneğin yüksek belli ya da belden evazeli gelinlikler boyunuzu uzatabilir. Etek uçlarındaki işlemeler ya da taşlar gelinliğin boyunu kestiğinden kesinlikle uzak durmalısınız.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!