Gelinlik Modellerine Göre Gelin Saç Modelleri

Hayatınızın en özel gününde, tüm çarpıcılığınız ve ışıltınızla yer almak için gelinliğiniz ile tercih edeceğiniz saç modelinizin uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz düğününüzde, kusursuz görünmeyi ve tüm ışıltının üzerinizde olmasını istersiniz. Gelinin güzelliğine güzellik ve zerafetinize zerafet katan hiç şüphesiz gelinliktir ancak bununla birlikte en önemli detaylardan biri de seçilen gelin saçı modelidir. Gelin saçı, gelinliğin tamamlayıcısı ve güzelliğinizi ortaya çıkaran en önemli aksesuardır. Bu nedenle gelin saç modelleri içinde hangisi gelinliğiniz ile uyum gösteriyorsa o model üzerinde yoğunlaşın.

gelinlik_sac_makyaj_2

Düğününüz için ışıltılı ve işlemeli bir gelinlik tercih edecekseniz, dalgalı ve açık bir gelin saçı kullanmayın. Pul, payet ve aplik gibi süslemeleri olan gelinlikler, dalgalı ve açık gelin saçları ile uyumsuz bir görüntü içerisinde olur. Hafif dalgalı, alçak bir topuz modelini tercih etmeniz, sizi gelinliğiniz ile uyumlu bir görünüme kavuşturacaktır.

Gelinlik tercihini sade bir modelden yana kullanan gelin adayları ise gelin saç modelleri arasında en çok seçeneğe sahiplerdir. Dalgalı veya gösterişli saç modellerinden hoşlanıyorsanız, sade bir gelinlik ile uyum içinde olabilirsiniz. Aynı zamanda taç ve tokalar ile zenginleştirilmiş topuzlar ve bukleli gelin saç modelleri de yine sade bir gelinliğe oldukça yakışan saç modelleri arasında.

Eğer gelinlik seçiminizde nostaljiyi yansıtmak istiyorsanız ve retro bir tarz benimsediyseniz, parmak dalgalı veya dalgalı gelin saçı modellerini tercih edebilirsiniz. Genellikle romantik bir tarzı yansıtan retro gelinlik modelleri ile ensede toplanan topuzlar, rulo bukleler ve tepede kabartılmış saçlar, uyum içerisinde bir görüntü sergiler.

Tercihiniz straplez model bir gelinlikse, saçlarınızın omuzlarınızdan dökülmesi ve duvağın hafifçe saçlara tutturulmuş olması başarılı bir seçim olacaktır. Dağınık topuzlar veya açık dalgalı saçlar bu gelinlik türü ile en uyumlu gelin saç modelleri arasında yer alır. Sıkı bir topuz veya üstte toplanmış saçlar, boynunuzu fazla uzun göstereceği için bu saç modellerini straplez kesim gelinlikler ile tercih etmemenizde yarar var.

Kısa kollu ve yüksek boyunlu bir gelinlik, balerin topuzu saç modeli ile tam uyum içerisinde bir görünüm elde etmenizi sağlar. Boyundan bağlamalı bir gelinlik modeliniz var ise hacimli, fransız topuzunu tercih edebilirsiniz.

Gelinliğiniz ile uyum içinde seçilen gelin saç modelleri güzelliğinizi tamamlarken, ışıl ışıl bir düğün de sizi bekliyor olacak.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!