gelinlik-kapak

Düğün hazırlıkları sürecinde sıra çocukluk hayallerini süsleyen gelinlik seçimine geldiyse eğlence dolu günler sizi bekliyor demektir. Bir butikten çıkıp diğerine gireceğiniz bu günlerde, hem yaşadığınız stres hem de yüzlerce model arasında kararsız kalmanız sebebiyle sıklıkla yapılan hatalarla karşı karşıya kalacaksınız. İşte biz de tam bu noktada araya girip gelinlik alışverişinde en sık yapılan hatalar konusunda sizi uyarmak istiyoruz. Artık klişeleşmiş hatalar yüzünden gelinlik hayallerinizin suya düşmesini istemiyorsanız önerilerimize kulak verin.

gelinlik-1

Vücudunuzu İyi Tanıyın!

Şüphesiz ki genç kızların gelinlik seçiminde en sık yaptığı hatadır vücut tiplerine uygun gelinlik modellerine dikkat etmemek. Ne yazık ki tüm gelinlik modelleri sizin katalogda gördükleriniz kadar kusursuz değil! Eğer vücut tipinize uygun bir gelinlik tercih etmezseniz o su gibi gelinlik sizin kabusunuza dönüşebilir. Bu nedenle vücudunuzu iyi tanıyıp küçük kusurlarınızı ortaya çıkarmayacak gelinlikler tercih etmenizde fayda var. Son yıllarda pek çok gelinlik firması web siteleri ile vücut tiplerine göre gelinlik seçeneklerini ayrıştırıyor. Eğer hangi model bir gelinliğin sizin üzerinizde hoş görüneceğini merak ediyorsanız gelinlik alışverişine çıkmadan önce internet siteleri üzerinden araştırmalara başlayabilirsiniz.

Gelinlik Alışverişini Son Dakikaya Bırakmayın!

Gelinlik alışverişi sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de olabildiğince erken davranmak! Düğün gününe birkaç ay hatta haftalar kala gelinlik modellerini araştırmaya başlarsanız aslında çok da tarzınız olmayan bir gelinlik ile baş başa kalabilirsiniz. Mutlaka aylar öncesinden en azından ne tarz bir gelinlik giyeceğinize karar verin ve gelinlik alışverişi için dolaşırken aynı gün içerisinden onlarca butiğe girip çıkmayın. Unutmayın ki yüzlerce model aradığınız modele ulaşmanızı sağlayabileceği gibi kararsız kalmanıza da yol açabilir.

gelinlik-3

Hem Mevsime Hem Düğün Mekanına Uygun Gelinlikler

İşte gelin adaylarının çoğu zaman dikkat etmediği ama aslında gelinlik seçimini fazlasıyla etkileyecek bir detaya geldi sıra! Gelinlik modelinizin mevsim koşulları ile uyumlu olması gerektiğini bildiğinize eminiz. Peki ya düğün mekanına uygun bir gelinlik seçmenin ne kadar önemli olduğunu biliyor muydunuz? Örneğin gösterişli bir otel balo salonunda yapılan düğünde sıra dışı çizgilere sahip bir gelinliği hayal ederseniz neden bahsettiğimizi anlayacaksınız. Bu yüzden gelinlik seçiminizi yaparken düğün mekanı ve mevsim koşullarını göz önünde bulundurarak, bu detaylara uygun bir gelinlik tercih etmeniz gerekiyor. Ve son olarak gelinlik modelinize karar verirken önerileri dinleyin ama kimsenin etkisi altında kalmayın. Bu sizin düğününüz ve tekrarı olmayacak! Bu yüzden sizin zevkiniz ve sizin hayalleriniz yakınlarınızın önerilerinden çok daha önemli.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!