Gelinlik Yerine Elbise Tercih Edenlere Tavsiyeler

Eğer sade bir törenle evlenmek istiyorsanız, düğün merasimine bulaşmıyorsanız veya gelinlik pek benim tarzım değil diyorsanız gelinlik yerine giyilebilecek beyaz elbiseleri araştırmaya başlayabilirsiniz. Elbette hiçbir beyaz elbise gelinliğin yerini tutmayacaktır fakat nikâhınız veya düğününüz için gelinlik yerine giyilebilecek beyaz elbiselerde oldukça şık seçenekler mevcut. Eğer isterseniz düz bir elbise tercih edip onu çeşitli değişiklikler yaparak süsleyebilirsiniz.

Gelinlik seçiminde dikkat edilen çoğu detaya, beyaz bir elbise alırken de dikkat etmeniz gerekiyor. Tercihinizi fiziksel özelliklerinize uygun bir şekilde yapmanız önemli. Beyaz fazlaca risk barındıran bir renktir. Dikkatli olmanız gerekiyor. Gelinliğin yerine giyeceğiniz beyaz elbiseyi ayakkabı, aksesuar ve ince detaylarla tamamlamanız da ayrıca önem taşıyor.

1- Son yıllarda çok sık karşımıza çıkan vintage kıyafetler bu alanda da kendini gösteriyor. Beyaz ve kısa bir vintage modeli oldukça şık bir seçim olabilir. Aynı zamanda dantel barındıran bir elbise bu kategorideki en güzel seçimlerden…

2- Uzun ve düz kesime sahip, işlemesiz kumaş bir elbise sadelikte doruk noktası olacaktır. Asil ve zarif bir görüntü sağlayacak olan elbiseyi şık bir ayakkabı ve profesyonel bir makyajla muhteşem bir bütün haline getirebilirsiniz.

3- Midi boy, kabarık etekli beyaz elbiseler de gelinlik yerine giyilebilir seçenekler. Ayakkabı bu tarz elbiselerde tamamen görüneceği için önem taşıyor. Taşlarla süslenmiş şık bir ayakkabı tamamlayıcı görevini üstlenebilir.

4- Vücuda oturan kolsuz veya askılı, uzun bir elbise de düğün elbiseleri için tercih edilebilen modellerden. Fiziğinizin özelliklerine uygun olarak bu kesimleri seçerken dikkat etmeniz gerekiyor.

5- Fiyonk detaylı, kolsuz beyaz elbiseler son dönemde oldukça moda. Şık ve sade bir görüntüye fiyonk ile üç boyutlu efekti katabilirsiniz. 2014 kataloglarında da sık sık karşımıza çıkacak bu modeller hiçbir zaman eskimeyeceğe benziyor.

6- Farklı bir model için uzun kollu mini bir elbise deneyebilirsiniz. Eğer vücut hatlarınız bu elbiseye uygunsa harika bir çiçek ve ayakkabıyla muhteşem görünebilirsiniz.

7- Uzun ve yırtmaçlı elbiseler de gelinliğin alternatifi olarak oldukça kullanışlı. Rahat hareket edebileceğiniz bu modelleri gelinlik yerine rahatlıkla kullanabilirsiniz.

8- V yakalı, dar kesim beyaz elbiseler her zaman trend olarak kalacak modellerdendir. Gösterişli bir V yaka tercih edebilir, çarpıcı bir dekolteye sahip olabilirsiniz. Bu model için güzel bir kolye ve ayakkabı seçmeniz gerekiyor.

9- Asimetrik kesimler de uzun yıllardır her katalogda yerini sabitledi. Farklı bir görüntü yaratmak isterseniz asimetrik beyaz elbiseleri tercih edebilirsiniz. Sıra dışı bir model olan asimetrik kesimli beyaz elbiselerde saç ve makyaj önem taşıyor. Gelin çiçeğinizi de beyaz dışında can alıcı bir renkte seçerseniz ilginç ve zarif bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

9-asimetrik beyaz elbise

10- Beyaz kısa ve taşlarla süslenmiş bir model gelinliğe en yakın gösterişe sahip seçenektir. Swarovski taşların asaletini ister yakada ister etek ucunda isterseniz de sadece kollarda kullanabilirsiniz. Hem görkemli hem de şık bir görüntü oluşturacak bir düğün elbiseniz olabilir. Bu modeli kabarık bir etekle de kullanabilirsiniz.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!