Gelmiş Geçmiş En Kötü Evlenme Teklifleri

Kimi hanımlar, hayatlarındaki erkeğin romantik olmasından yana maalesef çok şanslı olamıyorlar. Kimi en şanssız hanımlar ise bu romantizm yoksunluğu ile evlilik teklifi anlarında yüzleşiyorlar. Doğuştan romantik olma özelliği bulunmayan ve hayatının sonraki zamanlarında da romantik olma özelliği edinememiş kimi beyler, aslında tüm kalpleriyle hayatlarındaki kadına aşık olsalar ve onunla ömürlerinin sonuna kadar yaşamak isteseler de, bazen bunu dile getirmek adına en olmadık yolları seçebiliyorlar. İşte o en olmayacak, bu kadar da olmaz dedirtecek evlenme teklifleri.

ib_api_p_915991

1- “Şu Yüzüğü Tak Da Laf Söz Olmasın…”

Evlilik teklifi adına belki de seçilebilecek en kaba biçimde edilen bu evlenme teklifi, teklifle karşı karşıya kalan hanımefendiyi son derece karmaşık duygulara sürüklemesi oldukça muhtemel. Evlenme teklifi aldığı için sevinse mi, sevgilisi ona bu şekilde sorduğu için sinirden ne yapacağını mı şaşırsa, yoksa sevgilisinin umarsızlığı karşısında göz yaşlarını mı tutamasa belli değil. Belki de bu kaba teklif karşısında yol yakınken dönme kararı alacak: Siz siz olun, teklifiniz esnasında sarf edeceğiniz kelimeleri dikkatli seçin.

2- Pastanın Üzerine Yazdırmak

Dünyada edilecek en kötü evlenme teklifi organizasyon seçeneklerinden bir tanesi de pastanın ya da yazılabilecek diğer yiyeceklerin üzerine ima edici şekilde evlenme teklifinde bulunmak. Örneğin: “Annene sor damat lazım mı?” Sade bir biçimde “Benimle evlenir misin?” yazdırsanız bile, kremanın eriyerek yazının kayma ve pastanyla yazının beklediğiniz kadar güzel olmama olasılığı oldukça yüksek.

ib_api_p_1953128

3- SMS – Sosyal Medya – İnternet Üzerinden Evlenme Teklifi

Gelmiş geçmiş en kötü evlenme teklifleri arasında yüz yüze edilmeyen teklifler kesinlikle en önemli yere sahip. Sosyal medya ve cep telefonu sevgilinizden uzaktayken özlem gidermek adına iyi araçlar olabilir, ama imkanınız varken bu araçları evlenme teklifi adına kullanmak hiç de iyi bir fikir değil. Sevgilinin gözlerinin içine bakmadan, ellerini tutmadan edilen her evlenme teklifinin vasatlığının yanı sıra, son derece normal bir şey sorarmış gibi veya akşam için planı olup olmadığını sormakla aynı rahatlık ve umarsızlık içinde “Benimle evlenir misin?” diye yazıp göndermek… Çok büyük ihtimalle söz konusu evlenme teklifini alan hanım tarafından da bu teklif çok ciddiye alınmayacaktır.

4- “Bizimkiler Artık Evlen Diyor Bana, Sen Ne Dersin?”

Evlenme teklifi fikirleri arasında şüphesiz en fenaları kategorisine direkt girecek biçimlerden bir tanesidir. Çok sevgili bey efendi kişisi, hayatındaki kadın ile evlenmenin kendi fikri değil de sanki ailesi tarafından kendisine bir gereklilikmiş gibi dayatılması ile evlenme teklifi eder. Aslına bakılırsa tam evlenme teklifi bile sayılmaz. Nihayetinde ilişkisine değer veren, hayatındaki adam ile beraber bir ömür geçirmek için son derece heyecanlı olan bir bayanın tartışmasız romantik, özenli ve unutulmayacak bir evlenme teklifini hak ettiği ortada. Kimse kendisiyle evlenilmesi fikrinin yerine getirilmesi gereken bir görev olduğunu düşünmek istemez.

ib_api_p_1992903

5- Yüzüğü Yemeğin İçine Yerleştirmek

İyi niyetli düşünülmüş ve sürpriz evlenme teklifi fikirleri arasında kimileri için doğru bir seçenek gibi görünse de, yüzüğü yiyeceğin içine yerleştirmek pek akıl karı değil çünkü gelin adayının yüzüğü yutma olası oldukça yüksek. Bir habere göre 2009 yılında Amerika’da yüzüğü gelin adayının tatlısının içine yerleştiren adam, bir süre sonra kendisini ve sevgilisini acil serviste buldu. Neyse ki aynı yüzüğü ikinci kez kullanma şansını bulmuş da, olayı en hafif hasarla atlatmayı başarmışlar. Bırakın yüzük güzel kutusunun içinde kalsın.

ib_api_p_388973

6- Yüzüğü Uçan Balonun İçine Yerleştirmek

Evet, bu sefer de 2008 senesinin Londra’sına doğru yol alıyoruz. Heyecanlı genç adam, rüzgarlı bir günde evlilik teklifi yüzüğünü uçan balonun içine yerleştirme gafletinde bulunmuş ve daha açık havaya adım atar atmaz balonlar rüzgarın etkisiyle elinden kurtulmuş! İki saatini balonu yakalayabilmek için harcayan damat adayı elbette başarılı olamamış. Bu olay romantik evlenme teklifleri arasında yer alabilecekken,böylece talihsiz bir hikayeye dönüşmüş. Kim bilir, yüzüğün yeni sahibi olan balon hala gökyüzünde bir yerlerde aşkı arıyor olabilir…

7- İmla Hatası Barındıran Evlenme Teklifi

Teklifi gerçekleştirmeden önce bir imla kılavuzundan faydalanmakta fayda var, özellikle teklifi alacak olan taraf bu konuda takıntılıysa. Takıntılı olmasa bile, yıllar sonra yazılı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz teklifin imla hatası bulunduran fotoğrafını çocuklarınıza göstermek istemezsiniz, değil mi?

ib_api_p_428392

8- Sarhoşken Edilen Evlenme Teklifi

Biraz alkol özgüveninizi ve tutkunuzu arttırabilir, bu da teklif esnasında gerekli gibi görülebilir ancak sarhoşken teklifte bulunmanın sevdiceğinizi sevindireceğini düşünmeyin kesinlikle. Çünkü sarhoşken sevgiliye evlenme teklifi etmek utanç, pişmanlık ve hayal kırıklığı dolu bir sabah uyanmanıza sebep olacaktır. Dizinizin üzerinize çöktüğünüzde dengenizi bulmakta zorlanmak, yüzüğü yere düşürmek veya alkolün etkisiyle konuştuğunuzu karşı tarafa düzgün aktaramamak olası risklerin yalnızca birkaçı. Siz siz olun, teklifinizi tamamen ayık ve kendinizdeyken gerçekleştirin.

ib_api_p_1283108

9- Fast Food Restoranında Evlenme Teklifi Etmek

İlk buluşmanızda hamburger yemeye gitmiş olmanız veya ilk yıldönümünüzü pizza yiyerek geçirmeniz çok sevimli olabilir. Ancak iş tektaş pırlantayı ortaya çıkarmaya geldiğinde, etrafta soğan halkalarının olmadığına emin olun. Bir fast food dükkanının mekânsal düzenlemesi ve ambiyansı romantik dakikalar önünde ciddi bir engel olabilir. Mekân seçimi konusunda bir tuvalet, mezarlık veya depo alanı dışında en kötü seçim bu olsa gerek.

10- Kamusal Alanda Gerçekleştirilen Evlenme Teklifi

Kalabalığın ortasında hayatınızın aşkına en önemli teklifinizi etmek ilk bakışta doğru bir seçim gibi görünebilir, ancak bunu bir daha düşünmekte fayda var. Evlenme teklifi, bir çiftin yaşayabileceği en kişisel ve özel anlardan biri. Neden bu özel anı yalnıza eş adayınızla paylaşmak yerine, başka hatta yabancı insanları olaya dahil ederek onu mahvetme riskine giresiniz ki? Her şeyden önce, etrafta ne kadar çok insan varsa karışıklık çıkması ihtimali de o kadar atar. Bu yüzden alışveriş merkezleri, toplu taşıma ve spor müsabakalarından sevgilinizi utandırma ihtimalini elemek adına uzak durun. Ayrıca cevabın olumsuz olma durumunda da baş başa olduğunuz bir anı seçmiş ve farklı evlenme teklifleri arasından bu seçeneği tercih etmemiş olmanızdan memnun olacaksınız.

11- Sabah Erkenden Sevgiliyi Yüzükle Şaşırtmak

Tabii ki, sevgilinizin sabah yastığınızın altında bir yüzükle uyanması oldukça romantik bir seçenek gibi görünebilir. Ancak eş adayınız tam bir sabah insanı olmadığı sürece, duşunu alıp kahvesini içmeden böyle bir riske girmek pek mantıklı değil. Ancak kahve ve duşun ardından yatağa getirilen bir kahvaltıya bir yüzük eklemek güzel bir jest olabilir, neden olmasın?

12- Bir Şaka Aracılığıyla Evlenme Teklifi Etmek

Gerçekten bu seçeneği gerçekleştirmeyi düşünüyor musunuz? Sakın! Kimse böyle önemli bir anda kendisiyle oynanmasını hak etmiyor. Yanlış anlamalar, sevgilinizin üzülme ihtimali gibi durumlar bu özel anı iki tarafa da zehir edebilir. Şakalar çoğunlukla şansa bağlı olarak başarıya ulaşır, siz evlilik teklifi aşamasında işinizi kesinlikle şansa bırakmayın. Bu seçenek kesinlikle en kötü evlenme teklifleri arasında zirveyi zorluyor.

Siz de kesinlikle deneyimlemek istemediğiniz veya duyduğunuz en kötü evlilik teklifi biçimlerini bizimle paylaşın ki, yorumlarınız bir gelin adayını daha kötü bir deneyimden kurtarsın!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!