Gerçek Prensesler İçin Prenses Gelinlik Modelleri

Kabarık, uçuş uçuş, hep hayallerinizi süsleyen o prenses gibi olmanın zamanı yaklaşırken, sizin için seçtiğimiz gelinlik modellerine bakmadan karar vermeyin.

Gelinlik modellerine bakmaya başlayalı çok oldu. Seçenekler sınırsız. Artık karar verme zamanı. O kadar çok modeli üstünüzde hayal ettiniz ki artık işin içinden çıkamayacak haldesiniz. O halde durun, derin bir nefes alın ve bu işin uzmanlarının yolunu tutun. Balık modellerden eski zaman esintilerini taşıyan farklı modellere doğru yelpaze bir o kadar geniş olsa da siz hep hayalini kurduğunuz prenseslerden biri olmak istiyorsunuz. İşte bu defa incelediğimiz vücut tiplerine göre gerçek prensesler için prenses gelinlik modelleri yazımız sizin için biçilmiş kaftan. Gelin, gelinlik modellerine geçmeden önce vücudumuza en uygun kesimi belirleyelim. Çünkü en başta vücut tipinize uygun olabileceğini öğrenmeniz gerekiyor.

Armut Vücut Tipi

Akdeniz kadınlarının en çok sahip olduğu armut şeklini andıran vücut tipi göğüs ve omuzların nispeten daha küçük olduğu kilo yüzdesinin basen ve kalçalarda yoğunlaştığı vücut tipidir. Türkiye’deki kadınların bir çoğu bu vücut tipine sahiptir. Belki de uzun elbiseler için en güzel vücut tiplerinden biri de budur. Peki armut tipine sahip olduğunuzu nasıl anlarsınız. Denediğiniz pantolonların genelde bel kısmı bol geliyorsa, belden oturtmalı etekler ya da elbiseler sizi daha kadınsı gösteriyorsa yüksek ihtimalle vücudunuz bu tipe girmekte. Gelinlik modeli seçimi için de seçenekleriniz genelde bu tipe daha uygun modeller üzerinden gitmeli. Eğer kıvrımlarınız varsa ve kilonuzdan memnunsanız üst kısmı üzerinize oturan prenses gelinlik modelleri tam da size göre. Bu gelinlik modelinde kalça kısmınız zaten kabarık olduğu için basenlerinizi saklamanız sizin için daha zarif görünmek adına bir avantaj olacaktır. Özellikle straplez gelinlikler omuzlarınızı daha geniş göstermek adına iyi bir yardımcı olabilir.

Bazı gelinlik modelleri rüya gibi görünüşünün yanı sıra küçük kusurlarınızı da örter. İşte prenses gelinlik modelleri de bunlardan biri. Kilo fazlası olanlar aslında prenses gelinlik modellerinden uzak durarak büyük bir yanlışa doğru sürükleniyor.

Yaka kesimi armut vücut tipine sahip kadınlarda atlamamaları gereken başka bir ayrıntı. Özellikle kayık yakaları tercih ederek omuzlarınızı daha geniş gösterebilir, kalça ölçülerinizle omuzlarınızı daha orantılı bir şekilde sergileyebilirsiniz. Truvakar ya da öksüz kol olarak tanımlanan dirseğin maksimum 5 cm altında biten kollar ile kayık yaka gelinliğin muhteşem uyumunu ve asaletini anlatmamıza gerek var mı bilemiyoruz.

Bu model ile gerçek bir prenses gibi görüneceğinizden şüphemiz yok. Saçınızı da bu yaka formuna uygun bir şekilde yapmanızı ve omuzlarınızı gizlememenizi öneririz. Özellikle doğal dağınık topuzlar bu modele çok yakışacak eminiz.

Elma Vücut Tipi

Bu vücut tipine sahip kadınlarda genelde bel kalınlığı ve basen ölçüsü aynı paralelde devam ederken, omuzlar ve göğüsler daha ön plandadır. Eğer elma tipi bir vücudunuz varsa ve göğüslerinizi ve omuzlarınızı bir nebze geri plana atıp dikkatleri bel bölgenizde toplamanızı tavsiye ediyoruz. Belinizdeki değişik model bir işleme, kullanacağınız irice ve şık bir kemer, ya da farklı renk bir kumaş geçişi hedefi 12’den vurmanızı sağlayacaktır.

Elma tipi kadınların en büyük sorunlarından biri de göbek bölgelerindeki kiloları olduğu için kendinden korseli modelleri tercih edebilirler. Eğer seçeceğiniz model kendinden korseli değilse, içine uygun bir korse giyerek bel bölgenizin olduğundan daha da ince görünmesini sağlayabilir, ölçülerinizin oranlarını daha uyumlu hale getirebilirsiniz.

Bu vücut tipine sahip kadınların bir diğer tercihi de sert yaka kesimleri olmalıdır. Göğüsleriniz bel oranınıza göre nispeten daha büyük duracağından dikkati bu alana da çekmek isteyen gelinlere önerimiz kesinlikle derin bir V yaka kesim olacaktır.

Kum Saati Vücut Tipi

Bu vücut tipinde dikkat edilmesi gereken öncelikli kural göğüs ve basen ölçülerinin aynı olması buna oranla belin de daha ince bir ölçüde kalmasıdır. 90-60-90 olarak tabir edilen bu ölçüde iseniz tebrikler! Tabii ki bunun biraz üstü de olabileceği gibi altı da kum saati için uygundur. Ama burada önemli olan belinizin her daim kalçanız ve göğüslerinize oranla çok daha belirgin bir şekilde ince oluşudur. Çoğu kadın bu farkı gözden kaçırdıkları için armut tipine yahut dikdörtgen tipi bir vücuda sahipken ben kum saatiyim diye düşünür. Bu yanılgıya düşmemeniz için ölçülerinizi alıp kendinizi dikkatli değerlendirmenizi öneririz. Moral bozukluğu yaşamamanız için vücudunuzu iyi tanımanız gerektiğini unutmamalısınız.

Aslında tüm prova mankenleri kum saati ölçülerinde oldukları için eğer bu vücut tipine sahipseniz en şanslı kategoride yer alıyorsunuz demektir. İstediğiniz tüm gelinlik kesimleri üzerinizde muhteşem duracaktır. Prenses modellerini biraz esnetmenizi tavsiye ederiz, çünkü sizin ölçüleriniz kalçalarınızı ve belinizi ön plana çıkartmanız için mükemmel uygunlukta. Klasik prenses kesimlerden daha farklı prenses kesimlere doğru esnerseniz belki de içinize sinen modeli bulacaksınız. Şunu unutmayın ki gelinlik modeliniz aklınızda ne kadar da belirgin olsa da farklı modelleri giyip üzerinizde görmeniz size daha açık karar verme avantajı sağlayacaktır.

Gelinliğinizde bırakın detaylarınız konuşsun. V yaka kesimler sizin için farklı olmak adına atılmış doğru adımlardan biri olabilir. Özellikle kış aylarında gelinlik giyecek kum saati gelin adaylarına tavsiyelerimizden ilki V yakaya sahip gelinlikler olacaktır.

Sırt dekoltesi vererek gelinliğinizdeki muhteşem detayları yukarı taşımaya ne dersiniz? Özellikle fazla brokar tercih etmeyen gelinler için bu dantel detayların azlığı ama göz dolduran etkinliği gerçekten çok zarif duracaktır. Aynı etkiyi truvakar kolda da yakalayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken duvak boyunuzun sırtınızı çok kapatacak şekilde olmamasıdır. Eğer duvağınızı uzun istiyorsanız, dantelsiz bir tülden tercih edebilir, sırt detayınızın önüne geçmesini engelleyebilirsiniz.

Dikdörtgen Vücut Tipi

Normal ya da nispeten küçük göğüsler ve geniş omuzlara sahipseniz, kalçalarınız simetrikse ve bel oyuntunuz çok belirgin değilse belki de siz dikdörtgen vücut tipine sahip bir gelin adayısınız. Bu tipe sahip kadınlar genelde fiziklerine uygun kıyafetler seçmekte zorlansalar da içiniz rahat etsin. Size en uygun gelinlik önerilerimize başlıyoruz.

Sizin genelde atletik olarak tanımlanan bir vücut tipiniz var ise  gelinlik seçiminde de bu özelliklerinizi ön plana çıkaracak straplez gelinlik modellerini tercih etmelisiniz. Straplez gelinliğinizde biraz hareketlilik isterseniz klasik kesimden uzaklaşıp kalp ya da M yaka dediğimiz gelinlik modellerini tercih etmelisiniz.

Bu tip gelinlere bir başka tavsiyemiz yine prenses modelinden uzaklaşmadan etek boylarını bir nebze de olsa kısa tutabilecekleri. Özellikle 1950’lerın popüler gelinlik modellerini inceleyebilirler. Etek boylarının midi olduğu gelinliklerin yine etek kısmı kabarık olacağından aradığınız prenses havasını yakalamanız da mümkün.

Aynı zamanda iki parçalı gelinlikler de sizin için uygun modeller arasında yer almakta. Yine bahsettiğimiz gibi o asil prenses görüntüsünü kabarık ya da dantel detayların yer aldığı eteğinizle tamamlayabilirsiniz.

Gelinlik seçiminizi vücut tipinize göre yapmanız hem sizi en özel gününüzde muhteşem bir prenses gibi gösterecek hem de rahatsız olduğunuz vücut kusurlarınızı ustaca saklayacaktır. Unutmayın ki o gün sizin en özel günlerinizden biri ve günün en güzeli siz olacaksınız. Siz de beğendiğiniz ve size uygun olduğunu düşündüğünüz modelleri bizimle paylaşabilir, henüz karar verememiş olan gelin adayları için fikir yardımında bulunabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!