Güzelliğinize Güzellik Katacak ” Safir Set ” Örnekleri

Mavi renginin mutluluk verdiği artık herkesi tarafından bilinen bir bilgi oldu. Hele ki bu kadınların sevdiği şeylerden biri olan mücevherle birleşince vereceği mutluluk anlatılamaz yaşanır hale geliyor. Gecenin karanlığına ay ışığı vurunca bir anda mavi rengini alan gökyüzünün o büyülü halinin ele gelmiş hali aslında safir. Bu güzelliğin işlenerek ortaya konulan tasarımlarla da hayatın en güzel parçası olan kadın için cezp edici bir mücevher haline geliyor. Bakanı kendine doğru çeken derin bir maviliğe sahip olan safir romantizmin de yardımcısı haline geliyor. Mavinin en asil tonunda olan safir taşı tam olarak sabit renklere sahip olmasa da en çok mavi rengine rastlanılıyor ve mavi kadar da dikkat çeken bir başka rengi yok.

Eski zamanlardan bu yana mücevherlerde kullanılan safir aynı zamanda, kralların ve hanedanlıkların taşı olarak da kabul ediliyordu. Kralların taçlarında, broşlarında ve evlilik yüzüklerinde de bu taş kullanılıyordu. Tüm bunların ötesinde, safir ile ilgili maneviyat açısından inanışlar da vardır. İnancı güçlendirerek kişiye güven verdiğine, şefkat duygusu vererek ruhsal duyarlılığını artığına, özgürlük hissi verdiğine, sezgiyi kuvvetlendirip konsantrasyonu artırdığına inanılıyor. Aynı zamanda aşkta bağlılığı sağladığına ve yanlış davranışları engellediğine inanılıyor. Ayrıca aşk ve özlem anlamı taşıyan bu özel taş, özellikle beyaz tenli bayanlarda güzelliğine güzellik katıyor.

Dünya üzerinde birçok değerli taş vardır ancak üzerinde çok fazla çalışılan ve işlenmesi konusunda hassasiyet gerektiren taşların üçünden biri olan safir (diğerleri, Elmas ve Zümrüt taşlarıdır) nadir bulunuyor olmasıyla da elmastan bile daha değerli hale geliyor. “Gökyakut” olarak da bilinen ve dünyanın en değerli taşlarından biri olan safir sert, ısılara dayanıklı olan safirler mavi renkte ve beyaz damarlı oluyorlar.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!