Hafif ve Lezzetli Düğün Menüsü Seçenekleri

Düğün sonrasında davetlilerin aklında kalan en önemli detaylardan biri de onlar için seçtiğiniz düğün menüsünün lezzeti oluyor. Bu yüzden sıra düğün menüsü seçimine geldiyse sizi hem keyifli hem de zorlu bir süreç bekliyor diyebiliriz. Misafirlerinizin tamamını aynı derecede memnun etmek oldukça güç olabiliyor çünkü. Fakat haklı endişelerinizi rahatlatacak öyle bir rehber hazırladık ki hem hafif hem de lezzetli düğün menüsü seçeneklerini sizin için derledik. Şık ve gösterişli masalarınızı tam da yaz mevsimine yakışır bir düğün menüsüyle taçlandırmak istiyorsanız aradığınız her şeyin bu yazıda olduğunu unutmayın.

İşe Serin İçeceklerle Başlayın!

Hafif düğün menüsü seçenekleri en çok da önümüzdeki taze yaz düğünlerine yakışıyor. Siz de bir yaz düğünü yapıyorsanız düğün başlangıç menüsünde mutlaka lezzetli ve hafif içeceklere yer vermelisiniz. Mesela naneli ve buzlu limonatalara ne dersiniz? Özellikle kır düğünleri ve açık mekanda yapılacak törenler için küçük bir limonata köşesi kurmak düğün süslemelerine de nefis bir hava katacaktır.

Ege Mezeleri Hafif Düğün Menülerinin Baş Tacı!

Hafif ve lezzetli yemekler denilince akla gelen ilk mutfak Ege olur genellikle. Öylesine geniş zeytinyağlı ve meze seçenekleri var ki bu ünü fazlasıyla hak ediyor Ege’nin muhteşem mutfağı… Eğer hafif bir düğün menüsü konusunda kararlıysanız Ege mezeleri ve zeytinyağlılarını eksik etmeyin deriz. Özellikle ordövr tabağında soğuk mezelere yer verirken ara sıcak menüsünde de minik böreklerin yanında tabağı süsleyecek zeytinyağlı lezzetleri tercih edebilirsiniz.

Ana Yemekte Başrol Izgaraların!

Özellikle ilkbahar ve yaz düğünlerine hitap eden hafif düğün menülerinde, ana yemek seçiminde kararınızı ızgara etlerden yana kullanmanız gerekiyor. Ancak tüm davetlilerin damak tadına uygun bir seçenek arıyorsanız kesinlikle balıktan uzak durmanız gerek. Çünkü balık, hem tüm konukların tercih edeceği bir seçenek olmayabilir hem de yaz ortasında uygun koşullar sağlanmazsa bozulma riski yükselebilir. Bunun yerine kırmızı et ve tavuk ızgaralar hafif bir düğün menüsü seçimi için lezzetli alternatiflerden. Tüm bunların yanı sıra açık büfe düğün menüsü seçiminde de hafif lezzetler yaratabilirsiniz. Geniş bir salata ve meze barı ile dumanı üstünde ızgaralardan oluşan bir büfe, konuklarınızın hem gözüne hem midesine hitap eden bir düğün menüsü alternatifi olabilir.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!