Hayati Bir Karar Olarak: Düğündeki İlk Dans Müziği

Düğün organizasyonlarının en önemli ama bir o kadar da zevkli kısımlarından biri müzik seçimidir. Giriş, ilk dans, pasta, bir de düğün boyunca eğlenip coşulacak şarkılar ana başlıkları altında oluşan bir liste söz konusudur. Giriş ve pasta müzikleri kısa sürdüğünden ilk dans müziği ve düğün boyunca çalınacak müzikler kadar itibar görmezler karar aşamasında. İnsanların kurtlarını dökecekleri şarkıları trendlerine göre seçmekte fayda var. Misafirleri 90’ların en klişe pop şarkılarıyla bayıltmamak lazım zira. Artık bir düğünde daha “Gül Döktüm Yollarına” şarkısıyla göbek atmayı kimse istemiyordur kuvvetle muhtemel. Davetliler için durum böyleyken ilk dans müziği için ise bambaşkadır.

Kızlar düğünlerindeki ilk dans şarkılarını daha çocukken seçerler. Bir kısmı bu kararına sadık kalırken bir kısmının fikri zamanla değişir. Ya zevkleri değişmiştir ya daha iyisini, daha anlamlısını bulmuştur ya da çift için hatırası olan bir parça seçilmiştir. Son ana bırakılan “düğündeki ilk dans şarkısı seçimi” çok azdır ama yok da değildir. Bu yüzden hayat kurtaran önerilere kulaklarınız açık olsun.

1- Özdemir Erdoğan – Pervane

O davudi sesiyle “Bana ellerini ver, hayat seni sevince güzel/Sana gönlümü verdim nazlı güzel” derken Özdemir Erdoğan, gelinin gözlerinin içine bakma vakti gelmiştir. Bunlar belki de bir kadının duymak isteyeceği en güzel sözlerdir çünkü.

2- Anrea Bocelli – Melodramma

Seçeceğiniz müziğin düğünüzün konseptiyle uygun olmasını da isteyebilirsiniz. Görkemli bir mekanda, gösterişli  bir organizasyona imza atıyorsanız, Bocelli’nin bu ölümsüz eserinden dökülen o eşsiz notalar sizin için biçilmiş kaftan olacaktır.

3- Etta James – At Last

İşte gerçek bir aşk şarkısı! Düğünde yapacağınız ilk dans için oldukça anlamlı bir parça: At last/My love has come along/My lonely days are over/And life is like a lovely song… Aşk sizi buldu, yalnızlık sona erdi. Güzel günler sizi bekliyor.

4-  Guadalupe Pineda – Historia de Un Amor

Tüm zamanların gelmiş geçmiş en güzel aşk şarkılarından birini Guadalupe Pineda’nın eşsiz sesinden bir kez dinlerseniz, karar vermeniz ne kadar kolaylaşacak göreceksiniz. Hikayeniz “Bir Aşk Hikayesi” ile başlayacak ve bir ömür boyu öyle devam edecek.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!