Hayatınızdaki Kadının Uğurlu Taşı Yakut Mu? Ona Yakut Yüzük Almaya Ne Dersiniz?

Takılar kadınların vazgeçilmezi, takılar kadını güzel yapan detayların başında geliyor. Hele de bir takı anlam yüklüyse daha bir değerli. Eşten, erkek arkadaştan gelen hediye bir yüzük mesela… “Bana değer veriyor”u simgeliyor. Böyle bir yüzüğü seçmek ise karşı taraf için elbette emek istiyor. Çeşit çok, karar zor… Çoğu kadın parmağındaki yüzüğün farklı olmasını, görenlerin büyülenmesini istiyor. Sevdiği adamdan hediye aldığı yüzük diğer kadınlara karşı kazandığı bir zafer adeta. İşte tek taş yerine farklı bir yüzük arayanlar için ya da geleceğe yönelik anlam yüklü olmayan fakat farklı ve asil duran bir yüzük arayanlara bizden tavsiye: Yakut yüzük. Osmanlı kadınlarının parmaklarını süsleyen bu yüzükler, en az Osmanlı kadını kadar asil olan sevdiğiniz kadının da parmağını süsleyecek..

Yüzyıllar boyunca burçlar ve taşlar arasında bir ilişki olduğu düşünülmüş. Günümüzde pek çok kişi burcunun taşını takan kişi o taşın kendisine iyi enerji verdiğini düşünmektedir. Değerli taşlar arasında yakut taşı ise koç, oğlak, yengeç, aslan, yay burçlarının uğurlu taşı olarak bilinir. Mutluluk duygularını arttırıcı etkisi olan yakut taşı, bağışıklık sistemini güçlendirir ve yaşamsal enerji verir. Yakut, zorluklara karşı mücadele azmi de verir ve içimizdeki sınırlamaları kaldırır, toplum baskısını hafifletir. Cesareti arttırır, nazara karşı kalkan görevi görür, liderlik yönünü ortaya çıkartır. Yakut taşı, üzerinde taşıyan kişinin daha bir öz güven sahibi olmasını sağlarken, egosunu da dengeler. Mutluluk duygusunu arttırır, sezgileri keskinleştirir, ruhsal ve fiziksel uyuşukluklara engel olur.

Taşların burçlara uygun olarak seçilmesi, doğru kişi için doğru taşın alınması çok önemli bir detay. Bir taşın değerli taş olduğu, takıldığında hissettirdiklerinden de anlaşılıyor. Yakut ise değerli taşların en nadidelerinden biri. O eşsiz kırmızısı ile yakut bir yüzüğün, etkileyemeyeceği bir kadın bulmak epey güç hiç şüphesiz. Yakut taşının tasarımla birleştiği birçok model de bulunuyor. Zarif ve sade model arayanlar için sade tek bir yakutla ve yanında birkaç küçük taşla tasarlanmış yakut yüzük, daha gösterişli olsun diyenler içinse, yakutun çevresinin ve tüm yüzüğün pırlantalarla süslendiği modellere ulaşmak mümkün.

Zenginlik habercisi olduğu inanılan yakutla süslenmiş bir yüzük hayatınızın kadını için aradığınız hediye olabilir. İşte bu yüzden yakut yüzük seçeneklerini gözden geçirmenizi öneriyoruz. Alacağınız yüzüğün mutlu günlerinizin müjdeleyicisi olması dileğiyle…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!