Helenistik Gelinlik Modelleri

Önceleri bir hikayeyle sonrasında Troy filmiyle girdi hayatımıza Truvalı Helen. Güzelliğinin ünü şehirleri, ülkeleri hatta çağları aştı. Onu canlandıran karakter her zaman asil ve şık görüntüsüyle büyüledi seyircilerinin. Çünkü hakkında anlatılanlar yaşadığı büyük aşktan çok güzelliğiyle ilgiliydi. Peki onu bu kadar güzel ve gösterişli yapan neydi? İşte bu soru sadece gelin adaylarının değil tüm genç kızların aklını karıştırıyor. Onu bu kadar güzel yapan sadece yüzü sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü onun güzelliğini bir gösterişe çeviren şey dönemin helenistik kıyafetleri, saçları ve takıları. Düğün günü en az Helen kadar güzel ve asil görünmek istiyorsanız bu yazımızı sizin için. Birbirinden şık Helenistik gelinlik modellerini sizin için bir araya getirdik. Helen güzelliğiyle sizin için de bir idol ise onun gibi görünmek için helenistik bir gelinlik seçmeniz yeterli. Tabii gelinliğinizi tamamlamak için aksesuar ve gelin saçını da unutmamak gerek. Aklınızı başınızdan alacak Helenistik gelinlik modelleriyle ilgili aradığınız her şey bu yazıda bulacağınızı unutmayın!

1- Helenistik dönemde ilgi çeken şey kıyafetlerin tek askılı ve gösterişli olmasıydı. Fakat bahsettiğimiz gösteriş ağır taşlar ya da ışıltılı pullar yüzünden değildi. O dönemde kıyafetlerin bu kadar gösterişli olmasının sebebi kullanılan kaliteli kumaşlardı. Siz de Helenistik dönemden kalma bir rüzgarı düğününüze davet etmek istiyorsanız tek kol askılı şık bir gelinlik modelini tercih edebilirsiniz.

2- Helenistik gelinlik modelleri tam da kabarık gelinliklerden hoşlanmayanlara göre. Güzelliğin doğallıktan yana olduğunu düşünen bir gelin adayıysanız zarif kesimlere sahip kısa kollu helenistik bir gelinlik modeli saflığınızı ve şıklığınızı ortaya çıkaracaktır.

3- Helenistik gelinliklerin en güzel yanı, kaliteli kumaşlarla hoş işlemeleri bir araya getirmesi. Çoğu Helenistik gelinlik modeli sade bir şıklığı yakalasa da o dönemin etkisini fazlasıyla hissettiren altın işlemeli gelinlikler de hala var. O dönemin ışıltılı hayatları sizin de aklınızı çeliyorsa gelinliğinizle helenistik dönemi yaşatabilirsiniz. Hatta bir adım öne geçerek düğün konsepti olarak Helenistik dönemi de seçebilirsiniz.

4- Helenistik gelinlik modelleri kesinlikle ilkbahar ve yazın yapılan kır düğünleri için en doğru seçim. Kabarık ve tarlatanlı modeller olmadığından hem rahat etmenizi hem de su gibi berrak bir güzelliğe ulaşmanızı sağlıyor. Derin göğüs dekolteli helenistik gelinlik modelleri ise 2014 yazının gözdeleri arasına girecek gibi görünüyor. Özellikle gelinlik markalarının öncülerinden Pronovias’ın 2014 koleksiyonunda Helenistik modellere sıklıkla rastlamak mümkün.

5- Helen o dönemi üzerinde taşıyan en güçlü kadınlardan biri. Onun güzelliğini saçları ve dillere destan takıları taçlandırıyordu. Bunun için helenistik gelinlik modellerinde takı kullanılmasını öneriyoruz. Fakat gelinliğiniz bu model gibi sık taş işlemelerine sahip ise gösterişli takılardan uzak durmanız gerekiyor. Bunun yerine küçük pırlanta küpeleri kullanabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!