Hem Eğlenceli Hem Ciddi Bir Hazırlık: Düğün İçin Menü Seçimi

Eğer yemek yemeyi seviyor, görsel şölenlerden de vazgeçemiyorsanız düğün hazırlıklarının sizin için en eğlenceli kısmına geldi sıra. Tabii ki düğün yemeklerinden bahsediyoruz. Kokusuyla, tadıyla hatta ve hatta sunumlarıyla misafirlerinizin en çok ilgilendikleri konu düğünler için menü seçimi. Hatta düğün öncesi konukların arasında geçen en büyük sohbet yemeklerin nasıl olacağıdır çoğu zaman. Düğün için menü seçimi yaparken herkesin damak tadına hitap eden bir liste hazırlamanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bu sebeple işinizi kolaylaştıracak birkaç ip ucuyla misafirlerinizin kalbini kazanın istedik ve bilmeniz gerekenleri küçük bir liste haline getirdik.

Açık Büfe Hayat Kurtarır!

 Düğünün yapılacağı mekanda açık büfe için yeterli alan varsa bir de düğün menüsü seçimi için ciddi bir bütçe ayırmaya kararlıysanız oldukça şanslınız diyebiliriz. Düğünler için menü seçiminde çiftleri zorlayın herkese uygun bir tabak belirleme işinden profesyonelce sıyrılabilirsiniz çünkü. Birkaç çeşidin bulunduğu mini meze ve salata bar, beyaz ve kırmızı et seçenekleri ve tabii ki sebze yemeği. Ya da kır düğünleri için minik kanepeler ve tartoletler harika bir fikir olabilir. Düğününüz için menü seçiminde yapacağınız küçük bir açık büfe alternatifi bile konuklarınız tarafından alkışlanmanıza yetecektir.

Gösterişli Bir Düğün Sofrası Kurmak

Düğün için menü seçiminde en çok zorlanacağınız noktalardan biri de bütçe planlaması. Bunun önüne doğru bir düğün menüsü seçimi yaparak geçebilirsiniz. Nasıl mı? Öncelikle ana yemek için kesinlikle mevsime göre bir menü oluşturmanız gerekiyor. Örneğin balık sezonunda değilseniz ana yemeğin balık olduğu bir düğün menüsü seçimi bütçenizi aşacaktır. Soğuk mezeler için ise ayrı bir tabak hazırlatmak yerine masaya tadımlık serpme ikramlar isterseniz hem bir masraftan kurtulur hem de masaları daha zengin gösterebilirsiniz.

Tüm Misafirlere Gereken Özeni Gösterin

Bazı küçük özenler yılar boyu sevgiyle hatırlanacak anlara dönüşür. Misafirlerinizi iyi tanıyorsanız bunu düğün menüsü seçimini yaparken gösterebilirsiniz. Örneğin diyette olduğunu bildiğiniz yakın arkadaşınız için anlaştığınız firmadan ona özel bir düğün menüsü hazırlatabilirsiniz. Ya da herhangi bir yiyeceğe alerjisi olan bir aile büyüğü için onu önemsediğinizi hissettirecek bir menü seçimi size puan kazandırırken yıllarca sizin düğünüzü hatırlayarak ne kadar ince olduğunuzu her fırsatta dile getirecektir.

Düğünler için Menü Seçimi– Hijyen Şart

Düğün için menü seçiminiz nasıl olursa olsun herkesin en çok önemsediği şeyin temizlik olduğunu unutmayın. Bunun için düğün menünüzü hazırlayacak olan catering firması ya da mekan mutfağı hakkında sıkı bir araştırma yaparak seçim yapmanız önemli. Aksi durumda menü seçiminiz ne kadar zengin olursa olsun düğün gününüz konuklarınız için kötü bir anıya sebep olabilir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!