Her Ailede Bulunan Fakat Kız İsteme Merasiminde Bulunmasını İstemeyeceğiniz 11 Akraba Tipi

Kız isteme merasimi iki kişinin arasındaki ilişkiyi aileler arası diplomatik temas haline getirebilen etkinliklerin başında gelir. Tam olarak da bu yüzden, ailenizi yanlış (ya da gereğinden fazla doğru) tanıtabilecek bir takım akrabalar her daim olacaktır ve diplomatik temasları diplomatik kriz ile sonuçlandırmamak için, siz de onları o özel günde şehrinizde bile istemeyeceksiniz. Nereden mi biliyoruz? Hadi bakalım…

1- Ailenin Mal Varlığını Her Fırsatta Hortumlayan Dayı

209921-113830

Bu karakter eminim her ailenin vazgeçilmezidir. Ailesinin dişi üyelerini gelenekçilik ile domine ederek, erkek kardeşlerini dalavere ile ikna ederek ailenin tüm malvarlığını sömüren dayı, geniş tavırları ve sözde-sevecen hali ile kız isteme etkinliklerinden sonsuza kadar uzak tutmak isteyeceğiniz bir canlı türüdür. Refahı yüksek ve konforlu yerleri seven bu canlı türü, karşı tarafın ailesinde bulunan dişi varlıkların çoğuna yanaşabilir, bu aile arası geceyi aileler arası bir savaşa çevirebilir. Uzak durun, uzak tutun.

2- Kız Tarafının Evde Kalmış Ablası Nurbanu

“Evde kaldı, dikkat çekmek istiyor…” demesinler diye özellikle sade giyinmiş, çok mutluymuş taklidi yapıyor ama nerde… Gerginlikten seğiren kaşıyla karşı aileye kendini gelin adayından daha çok sevdirmek için ısrarla muhabbete girişler… Korku filmi. Gelin adayına kahve yaparken yardım etmek bahanesiyle de içeri girip damat adayını ve ailesini kötüler tabi ki. Niçin böyle yaparlar? Küçük kardeşleri evlenmediği sürece resmen evde kalmış olmayacaklarını düşündükleri için. Oysa evde kalmışlık yaşta değil, kılavuza gerek duyulmayan o meşhur “görünen köydedir”.

3- Patavatsız Küçük Birader

izle36921

Her an “Abim seninle mi çocuk yapacak abla?” diye sözde masum özde troll bir soru yöneltebilir, taraflardaki ani şokun ardından kıçına yediği şaplağa rağmen sırıtmaya devam edebilir. Etrafta ilgisini çeken her şeyi dürtüp rahatsız ettiği gibi, bu en doğal hakkıymış gibi tüm evi tavaf edebilir. Girmediği ne yatak odası kalır, ne kiler… Okumaz da bu, bırakın top oynasın. Futbolcu vs. olur da başınıza bela getirmez en azından.

4- Rol Çalmak Üzere Doğmuş Enişte

eniste

Rol çalan enişte canlısını kız isteme esnasında çekilen fotoğraflarda kolayca tespit edebilirsiniz. Kolundaki eşine karşı kayıtsız, damat kişisinden çok daha süslü ve tahminen birkaç yaş daha fazlası olan şahıs, rol çalan eniştedir. Tüm kadınlar onundur. O bir numaradır, onun yanında sen avam olmakla lanetlenmiş, önemsiz bir canlıdan ibaret olmak zorundasındır. Tabi, eniştemizin hayal dünyasındaki gibi gitmez işler ve kendini ön plana çıkarmak için verdiği çabalar, yapmacık asaleti ile birlikte karikatür bir tablo haline gelir ve her ne kadar temelde zararsız olsa da, moral bozucudur. Yine de, rol çalmak üzere doğan enişte ile, kız tarafının evde kalmış ablasını yan yana getirmek tehlikeli sonuçlar doğurabilir, pişmanlıklara sürükleyebilir.

5- Aşırı Muhafazakar Dede

ruhan1

Elbette, biraz muhafazakarlıktan zarar gelmez. Ancak ailelerin tanıştığı ve çiftin ilişkisini onaylamaktan öteye geçmeyen bu etkinlik bir anda huşu ile dolarsa biraz zorluk yaşayabilirsiniz. Kız istemeyi küçük çaplı bir Mevlite çevirmek istemiyorsanız, aşırı muhafazakar dedemizin kız isteme duası talebini şiddetle geri çevirin. Ayrıca, dini ve sosyolojik tartışmaların önünü kesmekte fayda var. Tonton dedemizin karanlık yönlerini keşfetmek için en yanlış gecelerden biri olacağına şüphemiz yok.

6- Depressive Black Metalci Kuzen Cansu

large

Hayır, ne yaparsanız yapın, nasıl uygun görüyorsa öyle giyinecek ya da hiç gelmeyecektir. Karşı taraftan ailede satanist var damgası yemek istemiyorsanız, ortamdaki tüm çocukların ilgisini çekmesi can sıkıcı bakışlara sebep olabilecekse, aşırı muhafazakar dedemizin kalp problemleri varsa bence gelmesi için fazla ısrar da etmemekte fayda var. Kız isteme sonrasında güzel bir müzik olarak Mitt Annexia açtıracak bir kızcağıza, kız isteme merasimi ile eziyet etmenin ne anlamı var gerçekten? Bırakın, evde otursun, küvette bileklerini kesen kız fotoğrafları paylaşıp yüksek alkollü bira içsin. Hem size de yazık. Bize? Bize de yazık tabi, yazık değil mi bize abi?

7- Baba Yarısından Biraz Fazlası Olmak İsteyen Hakkı Amca

dta9hau5

Her ailede yeğenlerini gereğinden fazla sahiplenen, onlarla herkesten daha yakın olduğunu düşünen böyle bir amca karakteri vardır. Yoksa da olmalıdır. Ancak bu gibi ortamlarda biraz problem yaratabilir. Aranızdaki takribi 32 yaşlık farka rağmen asker arkadaşınız gibi davranabilir, esprinin dozunu kaçırarak sizi magmanın derinliklerine yönlendirebilir, hiç yaşlanmayan ihtiyar bir delikanlı olarak potansiyel kayınvalidenize kur yapabilir ve hatta, kimsenin duymayacağını sanarak “Kayınvalideni de bana yapalım, çift düğün olsun.” diyebilir. Kayınvalideniz yanında bir da kayınpeder taşımıyorsa bu öneriyi dikkate alabilirsiniz tabi. Yine de, fazla heveslenmeyin ve kız isteme organizasyonunu Hakkı Amca’nın müsait olmadığı bir güne denk getimeye çalışın. Sıradan çinko-karbon bir Hakkı Amca’yı saat 8’den sonra alkol almaktan kimsenin alıkoyamayacağını, biliyor muydunuz?

8- Terminatör Hala: Nazmiye-XTR1951

12353_m

Hayatı boyunca hiçbir şeyden korkmamış, enişteyi erken yaşta şüpheli bir şekilde toprağa vermiş, biricik yeğenini korumak için herkesi ve her şeyi yok etmekten çekinmeyecek sibernetik organizma türü olarak Nazmiye Hala. Yapısındaki mükemmelliği ancak ve ancak saldırganlığı ile denk olabilecek halamız, potansiyel tehdit kıvamındaki görümceleri anında tespit eder ve görümceleri nükteli laflarla savuşturarak işe başlar. Israrlı görümce atakları, düğün günü kuaförde saç-baş kavgaya ve düğüne çok geciken görümcelere yol açabilir. Tüm bunlar Nazmiye Hala için hiç önemli değildir. O dünyaya tek bir amaç için gönderilmiştir. John Connor’ı… Aman yani, gelin adayımızı korumak. Yaşamak istiyorsan, onunla gitmelisin gelin adayı…

9- Taarruz Tipi Görümce

tarihte-bilinen-en-psikopat-10-kadin-seri-katil_780x439

Bir numaralı gelin düşmanıdır ve aşırı korumacı kayınvalideden daha tehlikelidir. Kayınvalidemiz çeşitli yanlış davranışları, oğlunu gelin adı verilen yabancı organizmadan korumak için yaparken, taarruz tipi görümce için aileye giren her yeni, genç ve güzel kadın bir tehdittir. Ataerkil toplumlara özgü bir refleks ile, ağabeyini fikren ele geçirip kendine karşı çevirecek ve bu sayede ailenin cüzi malvarlığından mahrum kalmasına sebep olabilecek gelin canlısına karşı kimin patron olduğunu en başından göstermesi gerekmekte olduğuna inanmıştır. Bu inanç ile yaşamını sürdüren görümce, işe kız isteme etkinliğinde başlar ve gelin adayını yakın markaja alır. Gecenin sonunda eğer ki gelin adayı yeterince zeki, güzel ve özbenlik sahibiyse görümceden geçer not alması imkansızdır. Fakat görümceyi bu etkinlikte istemeyişinizin asıl nedeni bu refleksi değil, tüm bu incelemeleri göstere göstere adeta bir gelenekmiş gibi yapması olacaktır.

10- En Yakın Arkadaş: Uzak Kuzen İsmet

hqdefault

Eminiz ki damat adayımız için gerekirse canını verir. Ancak en yakın arkadaşınızın kız isteme sırasında yanınızda olması biraz tuhaf değil mi? Sanki hazır gelmişken bir de arkadaşınız için hayırlı kısmet bakıyorsunuz gibi duruyor sanki? Kız tarafından kaçmaz böyle şeyler. Tek akıllı siz değilsiniz ya, sakın yapmayın. Sadece kız tarafında değil, kendi ailenizde de olumsuz bir izlenim bırakmanız olası. Kimse dedenizin kardeşinin torununa kuzen gözüyle bakmayacaktır. Keza siz de bakmıyorsunuz.

Büyük Final:

11- Politikacı Akraba

hqdefault-1

Siyasi parti lideri, belediye başkanı vs. olmak zorunda değil. Pekala mahalle muhtarı olan küçük dayınız Faruk Bey bu klasman için yeterlidir. Özel bir saygı beklemekle kalmayıp, gece içerisinde söz alarak mini bir “İcraatın İçinden” atmosferi yaşatabilir, sizi geçmişte bir gezintiye çıkarabilir. Geceyi Goebbels tarzı propaganda haline getirmek istemiyorsanız kesinlikle uzak tutun.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!