Her Bütçeye Uygun Kız İsteme Çikolatası Çeşitleri

Kız isteme çikolatası şüphesiz ki kız isteme merasimlerinin kalp yumuşatan ve tatlı muhabbetlerin konuşulmasını sağlayan bir gelenektir.

Kültürümüzde yıllardır gelenek haline gelmiş olan kız isteme merasimlerinde, en dikkat edilen şeylerden birisi de bir demet çiçeğin yanındaki çikolatadır.Kız isteme çikolatası, örf ve adetlerimizde; tatlı yiyip, tatlı konuşalım prensibinden yola çıkılarak merasimlerde kız tarafına sunulur. Merasim sonunda ise açılarak herkese ikram edilir.

Birçok çeşitte ve her bütçeye uygun kız isteme çikolatası hazırlanabilir. Kız isteme çikolatasını gerek bir kutuda, gerekse gümüş tepsi veya gondolda hazırlayabilirsiniz. Günümüzde en yaygın hazırlama şekli gümüş gondol ya da gümüş tepsidir. Çikolata çeşitliliği açısından sütlü veya bitter madlen, dolgulu truff, fındık yahut fıstık içeren çikolatalar ve şekerlemeler, sunum yapılacak kutu veya tepsi içerisine yerleştirilir. Gondolun oval yapısından dolayı iç kısmı çukur olacağından, alt kısımlarına madlen çikolata ile dolgu yapıp, üst kısımlara şekerleme veya lüks çikolatalardan bir miktar koyarak çikolata paketinizi hoş bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

kiz-isteme-cikolata-66

Şayet tepsi veya gondol içerisinde sunum yapacaksanız, çikolataları yerleştirdikten sonra dış taraftan güzel bir kurdele ile bağlamanız, sergi açısından güzel bir görünüm sağlayabilir. Size önerimiz, aşk ve bağlılığı temsilen kırmızı renk bir kurdele kullanmanız.

Eğer lüks bir gondol veya tepsiden ziyade daha uygun maliyetli ve daha sade bir kız isteme çikolatası hazırlamak istiyorsanız, bir kutu veya tepsi üzerine madlen çikolata ve şekerlemeler yerleştirerek de hazırlayabilirsiniz. Bütçesi kısıtlı olan bireyler için uygun fiyatlı kız isteme çikolataları bulmanız da mümkün.

gal12

Bir kutu içerisine harf baskılı çikolatalar koyularak hazırlanmış olan kız isteme çikolatası çeşitleri de hem uygun maliyetli hem gösterişli bir görünüme sahiptir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise çikolataların gerekli hava sıcaklıklarında barındırılmış olması. Eğer çok sıcak veya çok soğukta tutulmuşsa çikolata bozulabilir ya da şeklini kaybedebilir. Kız isteme gününden önce satın aldığınız çikolatayı buzdolabına koymamanızda fayda var. Buzdolabında saklanan çikolata bir süre sonra dış taraftan beyazlaşmaya başlayarak lezzetli ve güzel görünümünü kaybedebilir.

Kız isteme çikolataları, kültürümüze yer etmiş kız isteme merasimlerinin vazgeçilmezleri arasında yıllarca yerini korumaya devam edecek gibi görünüyor. Birçok çeşitte, tasarımlarda ve bütçede kız isteme çikolatalarını sanal ortam veya çikolata mağazalarından temin edebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!