Hollywood Filmlerinin Unutulmaz Evlilik Teklifi Sahneleri

Gerçek aşkı bulana kadar filmlerin karşısına geçip, ekrandakilere ağlamayı, sevinmeyi görev biliyoruz. Bazı yapımlarda el ele tutuşmalar, küçük bakışmalar bile bizi oturduğumuz yere çakıyor. Hele unutulmaz evlilik teklifi sahneleri hafızalarımızdan hiç çıkmıyor. Akustik ve romantik müziklerin süslediği, esas oğlan ve esas kızın o kavuşma sahneleri her zaman içimizi kavuracak. Kimi beklenmedik, kimi ise geldiğini belli eden unutulmaz evlilik teklifi sahneleri için arşivleri karıştırdık. Nasıl bir evlilik teklifi yapacağınıza karar veremiyorsanız, tüm zamanların en romantik evlilik teklifi sahneleri ‘nden ilham alabilirsiniz.

 Unutulmaz Evlilik Teklifi Sahneleri-Stepmom

En etkileyici ve unutulmaz evlilik teklifi sahnesidir. Uykusundan öpülerek uyanan Julia Roberts’ı bir sürpriz beklemektedir. İçinde iplik yumağı olan bir yüzük kutusu… Ed Harris ise karşısındadır. İpi parmağına geçirir ve ip yumağını açmaya başlar. En sonunda ipe bir yüzük takar ve yüzük doğrudan Julia Roberts’ın parmağına girer.

 Unutulmaz Evlilik Teklifi Sahneleri-Love Actually

Herkesin arşivinde yerini alması gereken başyapıtlardandır Love Actually. Oldukça güçlü bir kadroya sahip film, Londra’dan farklı aşk hikayelerini anlatmaktadır. Fakat içlerinde en etkileyici şüphesiz ki Colin Firth’ün hikayesidir. Bize aşkın dilinin olmadığını kanıtlayan hikayede, Colin Firty bir Portekizliye aşık olur. Aynı dili konuşamasalar da birbirlerini anlayan ikilinin yolları daha sonra ayrılır. Fakat Colin Firth dayanamayarak Portekiz’e, kızın yaşadığı yere gider. Zar zor konuşabildiği Portekizce ile herkesin içinde evlenme teklifi eder.

Unutulmaz Evlilik Teklifi Sahneleri-Runaway Bride

Runaway Bride, sürekli nişanlanıp, düğünlerden koşarak kaçan bir gelin ve onun hikayesini yazmak isteyen gazetecinin hikayesini anlatır. Filmde Julia Roberts’ın harika replikleriyle ve başarılı oyunculuğuyla Richard Gere’e yaptığı teklif hafızalarda oldukça sağlam bir yer edindi. “Zor zamanlar geçireceğimizi garanti ediyorum. Birimiz ya da ikimiz birden kaçıp gitmek isteyecek onu da garanti ediyorum. Ama bir şey daha var, eğer senden benimle olmanı istemezsem, hayatımın sonuna kadar pişman olacağım. Çünkü kalbimin derinliklerinde biliyorum, sen benim için teksin.”  İşte size en etkili evlenme teklifi sözleri. Bunu mutlaka bir kenara yazın.

 Unutulmaz Evlilik Teklifi Sahneleri-Rocky 2

Unutulmaz seri Rocky’nin ikinci filminde Sylvester Stallone’un Talia Shire’e, olabilecek en utangaç ve doğal şekilde ettiği evlilik teklifi de unutulmaz evlilik teklifi sahneleri arasında yerini alıyor. İki oyuncunun da oldukça sıradan bir şekilde ortaya koydukları performans mutlaka herkesin bir kere izlemesi gereken nitelikte. Rocky sokağın ortasında, “Benimle evlenmenin bir sakıncası olur mu merak ediyorum?”  diye sorar. Talia Shire ise şaşkınlıktan ne yapacağını bilemez. Bunun üzerine Rocky tekrarlar ve “evet” cevabını alır.

 Unutulmaz Evlilik Teklifi Sahneleri-Moonstruck

1987 yılına ait unutulmaz filmin başrollerinde Cher ve Nicholas Cage oynuyor. Film en iyi kadın oyuncu dahil üç dalda Oscar’a sahip. Filmdeki en görkemli görüntü önce Ay’a daha sonra da Cher’e ait. Moonstruck’ın hem başında hem de sonunda bulunan iki adet evlilik teklifi sahnesi bulunuyor ve ikisi de birbirinden eğlenceli.

 Unutulmaz Evlilik Teklifi Sahneleri-When Harry Met Sally

1989 yapımı filmde başrollerde Meg Ryan ve Billy Crystal oynuyor. Yüzüksüz ama oldukça romantik unutulmaz evlilik teklifi sahnelerinden birini bu filmde görebilirsiniz. Billy Crystal’ın replikleri oldukça etkileyici; “Hayatının geri kalanını biriyle geçirmek istediğini anladığın zaman, hayatının geri kalanının hemen başlamasını istiyorsun. Bu yüzden bu gece buradayım.” Bu sözlerle yapacağınız evlilik teklifi bir efsane gibi dilden dile dolaşabilir.

 Unutulmaz Evlilik Teklifi Sahneleri-Four Wedding and a Funeral

1994 yılının filmi olan Four Wedding and a Funeral, Hugh Grant’in kariyerinde de büyük yere sahip. Şiddetli bir yağmurun altında Andie MacDowell’in karşısına geçiyor ve büyülü kelimeleri söylüyor; “Sence benimle evlenmemeyi seçebilir misin? Ve sence benimle evlenmemek hayatının geri kalanında isteyebileceğin bir şey mi?” Oldukça ilginç aynı zamanda da yağmurlu bir sahne olan bu evlilik teklifinden buram buram romantizm fışkırıyor.

 Unutulmaz Evlilik Teklifi Sahneleri-The Wedding Singer

80’ler modasını yaşatan filmde, çoktan nişanlanmış olan Drew Barrymore ve ona deliler gibi aşık olan diğer Adam Sandler’ın hikayesi var. Uçağa romantik şarkısını seslendirerek binen Adam Sandler, oldukça eğlenceli ve romantik bir teklifle Drew Barrymore’un kalbini kazanıyor.

 Unutulmaz Evlilik Teklifi Sahneleri-Walk The Line

Efsanevi şarkıcı Johnny Cash’in hayatını anlatan filmde, sahnede edilen bir evlilik teklifi söz konusu. Cash’i oynayan Jaquin Phoenix ve aşık olduğu kadın rolündeki Reese Witherspoon’un gerçekçi oyunculukları karşısında büyüleneceksiniz. Binlerce kişinin önünde, sahnede Cash, şarkıyı keser ve eğer June onunla evlenmeyi kabul etmezse şarkıya devam etmeyeceğini söyler. Oldukça nefes kesen bir romantizm barındıran film 2005 yılında çekildi.

 Unutulmaz Evlilik Teklifi Sahneleri-Pride and Prejudice

Jane Austin klasiği olan bu hikayede kahramanlarımız Keira Knightley ve Matthew Macfayden. Muhteşem bir atmosferde, binlerce sorunu atlatan karakterlerimizin evliliğe karar verdiği ve ayrılmamak üzere kavuştuğu sahne oldukça geniş bir kitleyi ağlattı. Unutulmaz evlilik teklifi sahnelerine de altın harflerle kazındı.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!