Hollywood’un En Güzel Gelinlikleri

Hangi kadına sorarsanız sorun, aklında bir yaz gecesi izlediği romantik bir Hollywood filmi karesi mutlaka vardır. Hatta öyle ki repliklerine kadar her şeyi dün izlemiş gibi anlatabilirler. Ve o romantik filmlerin sonu hep eğlenceli bir düğün seremonisiyle kapanır. Kadınları etkileyen o gösterişli düğünlerin gelinlerinden biri ise karakteri ve gelinliğiyle pek çok kızın hayallerini yıllarca süsler. Bu kez Hollywood’un uzun süre kendinden bahsettiren gelinlik modellerini inceledik. Hepsi birbiriyle yarışır nitelikte olan ve üzerinden yıllar geçmesine rağmen birçoğunun hala taze gelinlere ilham olduğu o nefis gelinliklerin neden bu kadar ilgi gördüğünü sizin için araştırdık.

Sahte Gelin – Hollywood’un En Güzel Gelinlikleri

Film başlar başlamaz gördüğümüz pek çok gelinlik, genç kızlara ilham olurken en büyük ilgiyi ise Lara Tylor’un (Alice Eve) ilk sahnelerde giydiği sade ve şık gelinlik topluyor. Özellikle sade modellerden hoşlanıyorsanız bu tarz ışıltılı bir gelinlik modeliyle damadın başını döndürebilirsiniz. Filmi hala izlemediyseniz mutlaka listenize ekleyin! Çünkü bu filmin ünlü gelinliği sadece Lara’nınki değil! Katie’nin (Kelly McDonald) üzerinde olan dantelli muhteşem gelinlik modeli de size yol gösterebilir.

Manhattan’da Sihir – Hollywood’un En Güzel Gelinlikleri

Hollywood’un en çok ilgi gören bir diğer gelinliği de Manhattan’da Sihir’in güzel gelini Giselle’ye (Amy Adams) ait. Mutlu bir peri masalında yaşayan Giselle’nin kötü kalpli kraliçenin gazabına uğramasıyla başlayan macera, filmin sonuna dek sürüyor. Film bittiğinde ise kadınların aklında o gösterişli gelinlik modeli kalıyor. Geniş karpuz kolların süslediği prenses tarzı gelinlik modeli özellikle Disney dünyasının gelinlerini kıskandıran genç kızların kendi gelinliklerini seçmesinde büyük rol oynayabilir.

Sex And The City – Hollywood’un En Güzel Gelinlikleri

Kadınların pek çoğunun Sex And The City filminden aklında kalan en önemli sahnenin Sarah Jessica Parker’ın üzerindeki o nefis gelinlikle karşımıza çıktığı an olduğuna eminiz. Öyle ki film sonrası satışa çıkartılan bu gelinliğe gösterilen ilgi, onun en pahalı gelinlik modelleri arasına girmesine yardımcı oldu. Vivienne Westwood imzasını taşıyan ihtişamlı gelinlik, sizin de hayallerinizi süslüyorsa kat kat taftanın kullanıldığı bu modeli taşımak için büyük bir çaba sarf etmeniz gerektiğini hatırlatalım. Tabii buna değeceğini de unutmayın!

Twilight – Hollywood’un En Güzel Gelinlikleri

İşte büyük bir hayranlıkla izlediğimiz Twilight’ın güzel gelini Bella… Uzun süre hafızalardan çıkmayan gelinlik modelini pek çok marka farklı formlarda meraklıları için tasarladı. Eğer siz de Bella gibi uzun boyunuzun avantajını kullanmak istiyorsanız zarif bir gelinliğin içinde muhteşem görünebilirsiniz. Sırt dekoltesine açılan zarif işlemeler ise o harika gelinliğin havasına hava katıyor.

Funny Face – Hollywood’un En Güzel Gelinlikleri

Audrey Hepburn, Hollywood yıldızları arasında modaya yön veren en ünlü isimlerden. Günlük kıyafetlerden kırmızı halı elbiselerine kadar pek çok yerde onun başlattığı şıklık akımını görüyoruz. Sadece bu kadarıyla da kalmıyor, stil ikonu Audrey Hepburn gelinlik arayan genç kızlara da ilham oluyor. Mesela pek çok gelin adayının midi gelinlik kataloglarını Funny Face’deki Audrey tarzı gelinlikten sonra karıştırmaya başladığına eminiz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!