Hürrem Sultan’ın Vazgeçilmez Aksesuarı Zümrüt Setler

zumrut-set-eros-pirlanta-3

Her kadının vazgeçemeyeceği aksesuarlardan biri de takılar. Işıltınızı ve zarafetinizi yansıtmanın en kestirme yolu, kıyafetinizi tarzınıza uygun takılarla yükseltmeniz. Peki ama nasıl? Kimisi abartıdan hoşlanırken, kimisi sadeliğinden ödün vermek istemez. Yani, takı seçiminizde stilinizin önemi oldukça büyük. Pırlanta, altın ve daha nicesi…

Son zamanlarda etkisini iyiden iyiye hissettirmeye başlayan akımlardan biri de takılarda görülen Osmanlı çizgileri. Hürrem Sultanla birlikte hayatımıza yeniden dahil olmaya başlayan zümrüt setler de bu akımın en gözde parçası. Siz de taşların tılsımlı gücüne kulak vermeye ne dersiniz? Çünkü onlar size sadece güzel hissetmeyi değil, güzel olmayı da vadediyor.

Asırlardır en değerli mücevherlerden biri olarak bilinen zümrüt, diğer taşlar gibi çok fazla parlamadığı halde, kaynaklarda zarafetin ve kusursuzluğun simgesi olarak gösteriliyor. Belki de bu büyüleyici taş, ihtişamıyla pırlantanın pabucunu bile dama atabilir. Pırlanta göz kamaştırıcı bir aksesuar, evet. Ama zümrüt kadar karakterli mi? İşte orası tartışmaya açık bir konu. Tarihe damgasını vuran Hürrem Sultan’ın da takılarında ağırlıklı olarak zümrüt tercih ettiğini görüyoruz. Gerçekten büyülü bir tarafı var bu değerli taşın, sizce de öyle değil mi? Öyle ki, takılarda Osmanlı modası neredeyse bütün kadınlarca benimsendiği için zümrüt setler artık en çok tercih edilen aksesuarlar arasında yer alıyor.

zumrut-set-eros-pirlanta-4

Mutluluğu, sevgiyi, evliliği ve en çok da asaleti simgeleyen zümrüt, taşıdığı onlarca anlamla altın ve pırlantadan bir tık önde geliyor. Hal böyle olunca zümrüt setler son dönemin en moda aksesuarı olarak öne çıkmaya başladı, üstelik uzun yıllar boyunca da önemini koruyacak olması su götürmez bir gerçek. Anlayacağınız o ki, tarihe adını yazdıran Hürrem Sultan, zarif takı seçimleriyle de modaya ilham veriyor. Size de zümrüt setler ve onların tılsımlı dünyasına adım atmak kalıyor.

Aksesuar seçiminiz biraz da karakterinizin ve ruhunuzun yansımasıdır öyle değil mi? Bazı kadınlar kollarında şangırdayan bileziklerden feyz alır, bazıları da zarif takıların asaletinden. Eğer siz de ikinci gruptaysanız, muhtemelen abartıdan hoşlanmayan, kişilikli aksesuarların insanısınız demektir. O halde zümrüt setler tam sizlik.

Tarzına nostalji, zarafet ve sonsuz aşk katmak isteyen kadınlar için hiçbir zaman modası geçmeyecek zümrüt setler biçilmiş kaftan. Üstelik bu zamansız takıların bir artısı da nesilden nesile aktarılabilmesi. Bu kadar paha biçilemez özelliği içinde barındıran zümrüt setler, sizce de zarafetinizi tamamlamayı hak etmiyor mu?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!