İdeal Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Beklenen gün geldi! Bugün bütün gözler üstünüzde olacak. Peki en özel gününüzde, en güzel görünmeniz için makyajınız nasıl olmalı?

Gelinliğiniz hazır. Saç modelinize karar verdiniz. Peki ya makyajınız? Hayatınızda belki de en çok fotoğrafınızın çekileceği gün bugün ve elbette bugün sizin gününüz ve en güzel siz olmalısınız!

gelin-makyaj

Gelin makyajı güzel, düzgün, çarpıcı ama abartısız olmalıdır. Bir gelin için belirli bir makyaj belirleyip, “Bunu yapmalısın.” demek çok yanlıştır. Çünkü gelin makyajı gelinlik modelinize, düğünün yapılacağı alana, göz renginize, saç modelinize ve yüz yapınıza göre çeşitlilik gösterir. Bu nedenle kendinize ve planlamış olduğunuz düğüne dair her şeyi göz önünde bulundurarak makyajınızı belirlemelisiniz.

Öncellikle size önerimiz mesleğinde profesyonel olan bir makyaj sanatçısı ile çalışmanız olacaktır. Çünkü gelin makyajı hata kabul etmez. Ömrünüzün sonuna kadar saklayacağınız fotoğraflarınızda kötü bir makyaj, ileride çok pişman olmanıza neden olabilir. Bu nedenle yapılacak makyaj çok kaliteli olmalıdır. Anlaştığınız makyaj sanatçısının daha önce yapmış olduğu gelin makyajı uygulamalarını mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca mutlaka bir hafta önceden deneme makyajı yaptırmanız, özel gününüzde kötü bir sürprizle karşılaşmanızı önleyecektir. Kullanılan ürünlerin hangi markalar olduğunu mutlaka öğrenmelisiniz. Gelinlik ve saç modelinize göre en uygun makyajı yapacak olan kişi ile detaylıca konuşmak da faydalı olacaktır.

Düğün organizasyonunun yapılacağı mekan açık bir mekansa ve dolayısıyla mevsim ilkbahar veya yazsa makyajınız daha soft olmalıdır. Özellikle kır düğünü yapmayı planlayan gelinler sade bir makyaj tercih etmeli. Eğer kış aylarında evleniyorsanız ve kapalı bir mekanda “Evet” diyecekseniz, daha çarpıcı bir makyaj tercih etmelisiniz.

İdeal gelin makyajı mutlaka kalıcı olmalıdır, çok uzun süre dayanmalıdır. Gecenin sonuna kadar belki de 500 kişiyle öpüşeceksiniz. Allık ve rujunuz buna dayanabilmeli. Duygusal anlar yaşadığınızda gözlerinizden süzülen yaşlara rağmen akmayacak bir rimel kullanılmalı. Dans edip, yorulup, terlediğinizde fondöteniniz akıp gitmemeli. Bu nedenle mutlaka profesyonel ürünler kullanılması gerekli. Makyajınızda kullanacağı ürünleri makyözünüzle mutlaka konuşmalısınız.

İdeal gelin makyajında gece makyajına ait her şey olmalıdır. Eğer lekeli bir cildiniz varsa makyaj öncesi kamuflaj yapılmalıdır. Yüzdeki izler, göz altı morlukları, pigment lekeleri kapatılmalıdır. Bunun için fondöten öncesi bölgesel veya genel bir uygulama yapılmalıdır. Dekolte ile yüz rengi arasında fark olmamasına çok özen göstermek gerekir. Dekolteye mutlaka bir uygulama yapılmalıdır. Göz makyajı çok önemlidir, belirgin olmalıdır ama koyu renkler tercih edilmemelidir. Onun yerine çarpıcı ve parlak renkler kullanılmalıdır.Göz altları aydınlatılmalıdır. Gözlere bütün veya tekli kirpikler takılmalıdır. Karar verilen makyajın abartı derecesine göre simler, yıldızlı veya taşlı kirpikler kullanılabilir. Allık belirgin olmalıdır. Kaşlar yüz ve göz şekline uygun bir şekilde şekillendirilmelidir. Makyajın yüzde uzun süre kalması sağlanmalı, bunun için de makyaj sabitleyicisi kullanılmalıdır.

Son yıllarda gelin makyajlarında soft baz makyaj uygulamaları daha ön planda. Ayrıca takma kirpikler, simler, parlak pudralar ve dudak parlatıcıları her dönem olduğu gibi yine trendler arasında. Ayrıca porselen gelin makyajı uzun süre dayanması sebebiyle ve sade görünümü ile yine düğünlerde çok tercih edilen bir makyaj türüdür.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!