Ihlamur Kasrı Düğün Fiyatları

Düğün mekanınız hakkında hala karar vermediyseniz, tarihi mekanlardan Ihlamur Kasrı da sizin için iyi bir alternatif olabilir.

İstanbul’da düğün yapmak isteyen çiftler için birbirinden görkemli tarihi mekan alternatifleri var. Ihlamur Kasrı da bu tarihi düğün mekanlarından biri. Sizin için mercek altına aldığımız Ihlamur Kasrı Düğün Fiyatları ve mekan özellikleri hakkında daha fazla bilgi için yazımızı okumaya devam edin.

ihlamur-kasri-fiyatlari-3

Ömrünüzün geri kalanında size hayat arkadaşı olacak kişiyi buldunuz, yüzükleri taktınız, davetiye, gelinlik, damatlık, gelin arabası, ev, eşyalar dahil, düğün öncesinde ve sonrasında halledilmesi gereken tüm hazırlıkları yerine getirdiniz. Şimdi geriye nikahın nerede kıyılacağı kalıyor. Aslında düğüne dair en önemli ayrıntı, nikahın kıyılacağı mekan.

Uzun yıllar hafızalardan çıkmayacak olan bir düğün organizasyonu için, çiftler genellikle alışılmışın dışında mekanlar tercih eder. Evlenen çiftin birbirine güzel bir ortamda “evet” diyerek evliliğe adım atması, davetliler için de değişik ve keyifli bir anı olması amaçlanır.

Seçilen mekanlar, çiftlerin bütçelerine, isteklerine ve davetli sayılarına göre değişir. Kimileri klasik bir nikah salonunu yeterli bulurken, bazı çiftler bu özel günü daha da özel kılmak ister ve ona uygun mekan aramaya başlarlar.

Özel bir düğün mekanı arayan çiftler, öncelikle nasıl bir mekan aradıklarını belirleyerek işe başlamalılar. Düğün bir otelde mi yapılmalı? Yoksa sosyal tesisler ve kulüplerin havuzlu bahçelerini mi araştırmalılar? Tarihi bir mekan mı olmalı? Açık havada bir bahçede ya da deniz kenarında mı evlenmeliler?

Her bir sorunun cevabı için birçok seçenek var. Seçenekler arasında kaybolmamak adına, düğünün yapılacağı mevsim, davetli sayısı, bütçe ve davetli profili göz önüne alınarak bir kategori seçilebilir. Bunları belirledikten sonra gerçekçi bir yaklaşımla seçenekleri değerlendirmeye başlamanız çok daha uygun olur.

ihlamur-kasri-fiyatlari-1

Seçiminiz tarihi mekanlar yönündeyse, şehrinizdeki köşkler, yalılar ve diğer tarihi mekanlar için araştırma yapmaya başlayabilirsiniz. Düğün mekanı olarak kullanılan bir çok tarihi mekandan biri olan Ihlamur Kasrı, İstanbul’da yaşayanlar ve düğün yapmak isteyenler için bir alternatif olabilir.  İyi bir lokasyonda olması, davetlilerin kolay ulaşması ve huzurlu ortamı, Ihlamur Kasrı’nın en çok düğün davetinin yapıldığı tarihi mekanlar arasında olmasını sağlar. Tarihi doku açısından Dünya’nın eşsiz şehirlerinden olan İstanbul’da, tarihi bir mekanda düğün yapmak isterseniz, Fuat Paşa Yalısı, Esma Sultan Yalısı, Sultan Sarnıç, 1001 Direk Sarnıcı, Sait Halim Paşa Yalısı, Çırağan Sarayı, Hidiv Kasrı, Kız Kulesi, Sepetçiler Kasrı, Adile Sultan Sarayı ilk akla gelen mekanlar arasında.

Doğanın içindeki bu görkemli binalarda şık bir davet düzenlemek, hem sizin hem de davetlilerinizin unutamayacağı bir anı olur. Düğün için hayaliniz tarihi bir mekansa, asla ulaşılmaz bütçelerde olduğunu düşünmeyin. Bazı mekanlar için çok yüksek bütçeler ayırmanız gerektiği doğru ama İstanbul’da her düğün bütçesine uygun bir tarihi mekan bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Tabi her düğün mekanı için geçerli olduğu gibi, en az 5-6 ay önceden rezervasyon için harekete geçmelisiniz. Mekana gösterilen ilginin yoğunluğuna göre bu süre daha fazla ya da daha az olabilir. Siz siz olun, düğüne 3 ay kala mekan arama hatasına düşmeyin. Bütçenize uygun olsa bile uygun tarih bulamadığınız için sevdiğiniz mekanların dışında kalmayın.

ihlamur-kasri-fiyatlari-2

Tarihi bir düğün mekanının mimarisi kadar lokasyonu ve bulunduğu ortamdaki huzur da aranan özellikler arasında. 25 bin metrekare civarında bir alana sahip Ihlamur Kasrı bu açıdan bakıldığında, çiftlere benzersiz ve hafızalardan kolay kolay çıkmayacak bir düğün organizasyonu deneyimi sunar.

Yüksek duvarlarıyla kendisini şehrin karmaşasından koruyan Ihlamur Kasrı, geçmişten bugüne dinlenmek ve huzur bulmak için tam bir cennet köşesi.  Bahçesinde bulunan dinlenme alanı 3 bölümden oluşur; Havuzlu Ihlamur Mahalli, Muhabbet Bahçesi ve Hacı Hüseyin Bağı.

Abdülmecit zamanında yaptırılan iki köşkten biri olan Ihlamur Kasrı’nın diğer adı Merasim Köşkü’dür. Mimar Nigoğos Balyan’a yaptırılan iki kasır, “Merasim Köşkü” ile “Maiyet Köşkü” olarak adlandırılır. Ihlamur Kasrı yani Merasim köşkü, tek katlı ve taş cepheli bir yapı. Cephesi barok tarzı oymalarla ve süslemelerle bezenen Ihlamur Kasrı, işçiliğiyle görenleri hayran bırakır. Özel törenler için yapılan ve kullanılan yapı, hala da tüm güzelliğiyle davetlere ev sahipliği yapmayı sürdürür. Alanda bulunan diğer köşk olan Maiyet Köşkü, yapıldığı zamanlarda haremin kaldığı daha sade bir yapı ve bugün kafetereya olarak kullanılır.

Ihlamur Kasrı, İstanbulluların düğün organizasyonları için büyük önem taşır. Konumu itibariyle çiftlerin gözde tercihleri arasında yer alan bu mekan; Beşiktaş, Nişantaşı ve Yıldız üçgeninde yer alır. Böyle bir düğün mekanının şehrin tam ortasında ve kolay ulaşılabilir olması, onu bir kez daha özel kılar. Sınırlarına girdiğiniz an itibariyle yemyeşil bir huzur veren Ihlamur Kasrı, doğayı ve tarihi birleştiren yapısıyla da düğün organizasyonları için mükemmel bir alternatif.

ihlamur-kasri-fiyatlari-4

Köşkün etrafındaki asırlık ağaçlar ve bahçeye serpiştirilmiş heykeller, mekandaki tarihi ve doğal atmosfere katkı sağlar. Davetlilerinizin keyifli bir gün geçireceğinden ve düğün fotoğraflarınıza bu ihtişamın yansıyacağından emin olabilirsiniz. Bu arada önemli bir detay var. Ihlamur Kasrı müze statüsünde ve Milli Saraylar’a bağlı bir tarihi mekan olduğu için catering hizmetini dışarıdan ayarlamanız gerekebilir. Aslında bu durum ek maliyet olmasının dışında sizin avantajınıza bir durum. Böylece kimseye bağlı kalmadan istediğiniz ikramı servis etme şansınız var.  Ayrıca yine mekanın iyi bir lokasyonda olması, catering organizasyonu için işinizi kolaylaştırır.

ihlamur-kasri-fiyatlari

Dikkat etmeniz gereken bir detay, tarihi bir mekanda düğün yapmanın da kendine özel kuralları olduğunu unutmamanız olacaktır. Doğal olarak otelde yapacağınız bir düğünde olduğu kadar özgür davranma imkanına sahip değilsiniz. Bu kuralları baştan iyice öğrenmeniz sonradan sorun yaşamanızın önüne geçer. Tarihi mekanların korunması hepimizin görevi ve bu konuda hassas davranmanız gerekir. Kişisel tarihiniz için en önemli ve mutlu gününüzde, size kapılarını açan yüzyıllık mekanların ileride sizin çocuklarınızı da ağırlaması için bu şart. Örneğin yüksek sesli müzik yayını yapmayı düşünüyorsanız, tarihi bir mekanda bu mümkün değil. Düğün organizasyonunuzun aksamaması için Milli Saraylar’ın web sitesinde bulunan kurallara mutlaka göz atın.

Ihlamur Kasrı Düğün Fiyatları ve alternatif organizasyonlar için fiyatlar, Milli Saraylar’ın web sitesinde şu şekilde sınıflandırılıyor:

En yüksek fiyatı ödemeniz gereken ön bahçe, 500 kişi ile en yüksek davetli kapasitesine sahip. Kasrın diğer bölümleri de bulundukları konum ve kapasitelerine göre ayrı ayrı fiyatlandırılmakta. Davetli sayınız 500’den az ise, daha ekonomik ve uygun seçimlerle de Ihlamur Kasrı’nda düğün yapabilirsiniz.

Ön Bahçe

15.000 TL

Set Bahçe (Nikah Alanı)

2.500 TL

Yazlık Kafeterya

5.000 TL

Set Bahçe+Yazlık Kafeterya

7.500 TL

Ihlamur Kasrı’nın tarihi atmosferinde yapacağınız düğün organizasyonu, hiç şüphesiz hafızalardan silinmeyecek. Bu harika mekanla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için Milli Saraylar web sitesini inceleyebilirsiniz veya aşağıdaki iletişim bilgilerinden Ihlamur Kasrı düğün organizasyonları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Adres TBMM Genel Sekreterliği (Milli Saraylar)  Dolmabahçe Sarayı 34357 Beşiktaş/İSTANBUL

Telefon 0(212) 236 90 00

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!