Yaratıcı Gelin-Damatlar İçin: İlginç Düğün Pastası Önerileri

 Düğün pastanız düğün günü yaratıldıkları zamandan sonraki yaşlarınıza kadar akılda kalacağı için aslında semboliktir. Pasta yedirip poz verirken çiftlerin pasta seçimleri de o anla birlikte ölümsüzleşir. Sonuçta düğünde ilginç düğün pastaları önerileri bulsak da bulmasak da birbirine pasta yedirme aslında ömür boyu ağzımız tatlansın ve birbirimizin eli kolu olalım mesajı vermez mi? Gelinler de bu yüzden tatlı bir telaşa düşerler. Çünkü düğündeki en heyecanlı anlarından biri de kuşkusuz gelin ve damadın pasta keserken yaşadıkları duygusal andır.

Düğün pastası için alternatifler araştırılmaya başlandıysa pek çok hazırlık tamamlanmış demektir. Artık tartışmasız işin en zevkli ve muhtemelen en tatlı kısmındasınız. Mekan seçimi, gelinlik modeli ve düğün konsepti çoktan belirlenmiş olmalı ki ilginç düğün pastaları önerileri arayışına girdiniz. O zaman sıra bizde, sınırları zorlayan çiftlere özel bir liste oluşturduk. Renkli, eğlenceli ama en çok çılgın… İddialı çiftler için birbirinden ilginç düğün pastası önerileri ile karşınızdayız!

Peki, Düğün Pastanız Neden Farklı Olmalı?

Çünkü siz özelsiniz, neden klasik bir düğün pastasıyla geçiştiresiniz ki… Geleneksel bir düğün salonunda çoğu kez düğün pastası maketleri kullanılır ve bu küçük ayrıntı düğününüzün ihtişamını gölgede bırakabilir. Benzersiz bir düğün hayal ettiğinize göre gelenlerin aklında herkesinki gibi klasik bir pasta tadı bırakmak istemezsiniz, değil mi? Zira beş duyu organının algıda büyük etkisi olduğunu bildiğimiz tat duyusu verdiğiniz görsel şölen kadar etkili olacak. Sonuçta, anlamlı bir törenle mekana girdiniz ve en sevdiğiniz ezgileri özenle seçip misafirlerinize bir çalma listesi oluşturarak düğün gününüzün her alanını özelleştirdiniz. Söz konusu düğün pastanıza geldiğinde bunu neden kendi zevkinize göre seçmeyesiniz ki? Çiftler bu son seçimi genellikle mekan sahibinin veya organizasyon şirketinin tercihine bırakır. Oysa mükemmel bir seçimle gecenin sonunda yemeyi sabırsızlıkla bekleyeceğiniz ve düğün sonunda herkesin damağında eşsiz bir lezzetle veda edebileceğinizden bu kadar eminken.

Pekala… Şimdi ne sevdiğinize karar verin: çikolata, şekerleme, meyve, çiçek içeriklerine karar verdikten sonra önemli olan hangi şekille pasta barıyla misafirlerin arasına karışacağını hayal edin. Eğer beş yaşından beri gittiğiniz düğünlerde gördüğünüz o yedi katlı klasik pastayı arzulamıyorsanız bilinçaltınızı güzel temizlemiş ve yeni fikirler üretmeye başlamışsınız demektir. Çünkü seçenekler sonsuzdur.

 

Düğün pastaları artık sadece kek ve kremadan ibaret olmak zorunda değil. Önemli olan eğlenceli, yaratıcı, alışılmadık, şaşırtıcı derecede basit, belki ucuz ve beklenmedik düğün pastası alternatifleri için önce ne arzuladığınıza bir ses verin. Acaba istediğiniz eğlenceli, komik bir pasta mı? Yoksa aşkınızı anlatan romantik bir pasta mı? Ya da belki geometrik şekillerden oluşan minik kekler de masanızı süsleyebilir. Dilerseniz ilginç düğün pastası önerileri için derlediğimiz 10 alternatif ile hayallerinize yardımcı olalım.

İlginç Düğün Pastası Önerileri – 1

Bir pastayı düşmekten kurtaran gül yaprakları ya da kaçan damadı kovalayan gelin… Düğün bittikten sonra en çok pastanızdan bahsedilsin istiyorsanız bu iki pasta seçeneği tam size göre olabilir. Hem yaratıcı hem de şık bir seçenek arıyorsanız her ikisi de sizin düğün pastanız olmak için aday.

İlginç Düğün Pastası Önerileri – 2

Düğün törenleri yaz ortasında olacaklarda stresli bir dönem başlamış olmalı. En azından pastada tadımız bulunsun! Bu ilginç düğün pastaları da yazın gelin olacak kokoş gelinler için. Siyah ve pembenin birbirine karıştığı nefis bir pasta ya da iki şirin baykuşun yuvası muhteşem bir model… Birini seçin ve pasta modeline karar verme işini bir çırpıda halledin.

İlginç Düğün Pastası Önerileri – 3

Sınırları zorlayan romantik çiftlerdenseniz size de ancak ilginç bir o kadar da derin anlamlar taşıyan pastalar yakışır. En az sizin kadar romantik çiftlerin sandal sefasına çıktığı nefis bir pasta yaptırabilirsiniz. Ya da modern çağın en güzel peri masalını temsil etsin diye cam ayakkabının süslediği bir pasta sizin romantik düğününüz için uygun bir alternatif olabilir.

İlginç Düğün Pastası Önerileri – 4

Bu pastalar bir tasarım harikası! Macera aramıyorsunuz ama yine de düğün töreninize ilginç bir pasta yakıştırıyorsunuz. O halde mavinin dans ettiği bu modele “hayır” diyemeyeceksiniz. Ya da beyaz bir pastaya şıklık katan dore detaylarla farklılaştırılmış ilginç bir düğün pastası da seçim yapmanızı kolaylaştırabilir.

İlginç Düğün Pastası Önerileri – 5

En ihtişamlı olanları sona sakladık! Beyaz ve siyah çikolatanın birbirine karıştığı, ağaç kökleriyle sarmalanan ve limonların süslediği ilginç bir düğün pastası törenin ilgi odağı olabilir. Ya da sevdiklerinizin karşısına ihtişamlı bir Osmanlı düğün konseptiyle çıkmaya hazırlanıyorsanız bu model tam sizin için diyebiliriz.

İlginç Düğün Pastası Önerileri – 6

Eğer renkli bir kişiliğe sahipseniz pastanız mutlaka beyaz olmak zorunda değil. Siz renk düşleyin, siz hikaye düşleyin, pastanız olsun. Belki sizin hayatınız bir deniz kızı hikayesiydi ve ruh eşinizi bulduğunuzda artık denizden kurtuldunuz. Bu sadece bir örnek belki sizin hayat hikayeniz de böylesine dile getirilesidir. Neden olmasın?

İlginç Düğün Pastası Önerileri – 7

Pasta yuvarlak mı olmalı, olmasa nasıl olurdu diyorsanız, cupcake dediğimiz minik keklerin oluşturduğu şirin görüntü tam size göre bir seçim. İstediğiniz tat ve görsel süslemenin rahatlıkla uygulanabileceği seçenek ile farklı bir düğün pastasının sahibi olabilirsiniz.

İlginç Düğün Pastası Önerileri – 8

Bazı gelinler dantel tutkunudur. Gelinlikleri alabildiğine Fransız güpürü iken pastaları da pek ala olabilir. Hayal gücünün sınırsız dokunuşları tıpkı bir sihirli güç varmış gibi pastaları değiştirebiliyor. Etrafta işini iyi yapan bu kadar pastacı varken hayalleriniz neden gerçek olmasın?

İlginç Düğün Pastası Önerileri – 9

Bazı insanların doğal besinlere karşı sempatisi vardır. Yapay şekerlemelerle ya da maketlerle oluşmuş şeker hamuru da görmek istemezler. Organik ve sağlıklı olması için bir arayışınız varsa düğün pastanız kesinlikle meyveli olmalı. Mevsimine göre seçebileceğiniz taze meyvelerden oluşmuş mükemmel bir pasta ile düğünden sonra da hatırlanmanız an meselesi.

İlginç Düğün Pastası Önerileri – 10

Çok iddialı ve çılgın birer eşsiniz. Karikatürlerden  ve komik oyuncaklardan hoşlanıyorsanız bunları pastanıza uygulayabilir hatta pastanızın üzerine dilediğiniz her şeyi yazabilirsiniz. Belki hep gülerek hatırladığınız size özel bir söz ya da farklı dillerde “seviyorumlar” her ne seçerseniz seçin size has olacağı için oldukça özel bir alternatif olacak ve pastanızla poz vermek için sabırsızlanırsınız. O gün size özel ve yapılan her şey sizi mutlu etmek için olmalı.

“Pasta dünyasında” hiçbir sınır olmadığını tekrar söyleyelim. Buradaki fikirlerden yola çıkarak siz belki daha da yaratıcı olabilirsiniz ve pasta kuleleri, taze fırın pastaları ile dolu güzel kek rafları, şirin vintage ahşap tepsiler üzerine konan küçük mini turtalar bile düşünebilirsiniz. Belki de yaptınız ya da düşündünüz? Bizimle paylaşmak istemez misiniz? Ya da fikrinizi yazın belki yeni evlenecek kafası karışık bir çiftin düğün pastası seçiminin ilhamı olursunuz. Kim bilir?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!