İlkbahar Düğünleri için Masa Süslemeleri Önerileri

Düğünlerin en canlı ve hareketli yaşandığı mevsim ilkbahardır. İlkbahar her zaman yeniliği, tazeliği ve aydınlığı hissettirir. Çiçek kokularının vücuda teması, serin esen rüzgarı ve ışıl ışıl parlayan güneşiyle size heyecanlı ürpertiler yaşatır. Kış aylarının bitmesiyle yavaş yavaş içiniz ısınmaya başlar. İlkbahar düğünleri için masa süslemeleri de taze ve iç açıcı olmalıdır. Düğün renkleri her zaman çiftlerin zevkleri ve mevsimin özelliklerine göre seçilmelidir. Mevsim ilkbahar olunca da akıllara taptaze çiçekler, meyveler ve capcanlı renkler geliyor. İlkbahar düğünleri için masa süsleme öderilerimizi bu yazımızda paylaştık.

Vintage ile ilkbaharı bir araya getirecekseniz kullanacağınız renkler puslu ama canlı renkler olmalıdır. Sarı ve yeşil harika bir uyum yakalarlar. Sarının tonlarını her türlü masa süslemesinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. İlkbaharın diğer renkleri ise turuncu, mavi, açık pembe ve lavanta renkleridir.

Çiçeklerin ve yeşilin yeniden doğduğu bu mevsimde düğün temanızı pastel renklerle oluşturabilir, süslemelerinizi de kır çiçekleri ve yeşillerle yapabilirsiniz. Örneğin masaları numaralandırıyorsanız, sayılarınızı taze çiçeklerle yaptırabilirsiniz. Herkesi ferahlatacak birer yeşil elma ve sarıpapatyalar oldukça büyüleyici ve heyecan verici bir süs olacaktır. Taze meyveleri hem süs hem ikram olarak masalara koymak geçtiğimiz yıl oldukça sık tercih edilen ilkbahar düğünü masa süslemelerindendi. Hercai menekşeler, papatyalar ve orkideler ilkbaharı süsleyen ve capcanlı renkleriyle insanın kendini iyi hissetmesini sağlayan çiçeklerdir. Masa süslemelerinizde mutlaka çiçek olmalı diyorsanız bunlardan birini tercih etmelisiniz. Masa süslerinde tercih ettiğiniz çiçekleri gelin çiçeğinizde de kullanırsanız temanızla uyumu sağlamış olursunuz.

Rengarenk taze meyveler ve her renkte ikram edebileceğiniz meyve suları ilkbahar düğününüzün masalarını harika bir görüntüye bürüyecektir. Meyveleri andıran renkerde mumlar da masa süslemeniz için size yardımcı olabilir. Sarı bir masa örtüsü üzerinde küçük boyda uçuk mavi saksılarda çiçekler ve yanlarında da mumlar harika bir görüntü oluşturacaktır. İlkbahar düğünleri masa süslemeleri için bir başka öneri de cam kavanozlara konulmuş mevsim meyveleri ve yanlarında da sepetlere doldurulmuş çiçeklerle romantik bir görüntü oluşturmaktır.

İlkbaharda genellikle kır düğünleri yapılır, kır düğünlerinin de mutlaka yağmura karşı hazırlıklı olmak için büyük ve açık çadırlar kaplar. Masaların üzerlerine avize görünümü verilmiş ortanca, şakayık çiçekleri kullanılabilir. Aynı zamanda balonlar ve farklı renklerde konfetilerden oluşan süslemeler, düğününüzü karnaval havasında geçirmenizi sağlayacaktır. Uçan balonları masaların etrafına iple yere bağlayarak bel hizasına kadar yükseltebilirsiniz. Ortaya çıkacak görüntü konuklarınızı büyüleyecektir.

İlkbahar düğünleri için masa süslemelerinize kumaşlarla da katkı yapmak isterseniz, dantel hem bu yılın modası olduğu hem de çiçeklere çok yakıştığı için rahatlıkla kullanabileceğiniz tür olabilir. Dantel ile birbirine tutturulmuş cam fanuslara koyacağınız çiçekler hem vintage hem de oldukça duygusal bir görünüme sahip olacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!