İlkbahar Düğünleri İçin Menü Seçimi

Sıcak yaz günlerinin geri gelişini müjdeleyen ilkbahar havası, yavaş yavaş etrafı sarmaya başladı. Sokaklara çıkan kalabalıklar etrafı renklendirirken sofralarda da durum çok farklı değil. Mevsim meyvelerinin olgunlaşmaya başlamasıyla beraber masalarda da bir ilkbahar şenliği alıyor başını gidiyor. İlkbaharda düğün yapacaklar arasındaysanız sizin de hazırlıkları tamamlamaya başlamanız gerek. Peki ilkbahar düğününüz için menü seçimini yaptınız mı? Yaptıysanız ne mutlu! Ama hala bir menü listesi hazırlayamadıysanız biz buradayız. İlkbahar düğünlerine özel küçük tüyolarla doğru menüye ulaşmanız için listemiz hazır. Çok şanslısınız, taze bahar havasını düğün sofranıza taşımak için sebze ve meyvelerin neredeyse tümü emrinizde!

Bu Mevsim Canlıdır ve Çok Sever Güneşi!

Özlenen havaları sevdiklerinizle beraber karşılayacağınız düğün gecenizde yemek menüsü seçimlerinizle davetlileri şaşırtmak için işe aperatiflerden başlayın. Küçük kuruyemişlerle süslenmiş peynir tabakları mutlaka olsun mesela sofranızda! İlkbahar düğünleri için menü seçimi yapmak eğlenceli olduğu kadar da zor aslında. Mevsim dönümü pek çok konuğun iştahını kesmişken sizin onları harekete geçirerek bir lezzet şölenine dönecek alternatiflere ihtiyacınız var. İşte bu noktada araya nefis kanepeler giriyor. Zeytinli, sosisli, peynirli hatta sebzeli… Küçük kanepeler onların iştahını açarken ilkbaharın en nefis ana düğün yemeği için de yer kalacaktır.

Ara Mevsime Uygun Bir Ara Sıcak

İlkbahar düğünleri için menü seçiminde başlangıç ve ana yemek ne kadar hafifse ara sıcağın da bir o kadar zengin bir tabak olması gerek. Lezzetli bir Çin böreği, peynirli bir patlıcan kızartması, dereotlu krep ve paneli peynirler iyi bir seçenek olabilir. İlkbahar düğünlerinde de hafif atıştırmalıklar hayat kurtarırken arada sunulan tabağın gösterişli olması gözlere de hitap eden menü seçimi olarak konuklarınızın aklından yıllarca çıkmayacak. Aslında ilkbahar düğünleri için zengin bir seçenek listesi varken menünüzün ara sıcağında fark yaratmak tamamen sizin damak zevkine kalıyor.

İlkbahar Düğünleri İçin Menü Seçiminde Sıra Ana Yemekte!

Bahar yorgunluklarını beraberinde getiren mevsimde düğün yapmanın tek olumsuz yanı konukları canlandırmak olsa gerek! Bu yüzden ilkbahar düğünleri için hazırlayacağınız menü seçiminde yağlı ve ağır ana yemek seçeneklerinden uzak durmanız önemli. Izgara tavuk ile beraber servis edilen çeşitli haşlanmış sebzeler ya da kırmızı et seçmeyi düşünüyorsanız yine ızgara bir menü seçeneğiyle havuçlu bir pilav, ilkbahar düğünleri için en iyi alternatiflerden. Ana menü seçiminiz ne olursa olsun, yemekten sonra rahatça dans edebilecekleri hafif bir tabak hazırlatmayı unutmayın.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!