Işıltılı Gelinlik Modelleri ile Işığınızı Yansıtın

Kimileri sade kimileri ise şatafatlı bir gelin olmayı ister. Ama aslında gerçek tektir düğün gününüzde ışıl ışıl parlayan tek yıldız sizsinizdir. O yüzden ışıltılı gelinlik modelleri ile ışığınızı yansıtın der isek teşbihte hata etmiş olmayız.

Düğün gününüze ve mekanınıza karar verdiyseniz sıra en zevkli kısma gelmiş demektir. Bundan sonra davetli listesini hazırlayıp kendiniz için çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu heyecanlı telaşın en güzel aktivitesi ise gelinlik seçimidir. Günlerce dergiler karıştırır, internette aramalar yapar ve sonunda bir gelinlikçide soluğu alırsınız. İster üzerinize dikilsin ister kiralayın gelinliğinizin kusursuz olmasını istersiniz. Kimileri sade kimileri ise şatafatlı bir gelin olmayı ister. Ama aslında gerçek tektir düğün gününüzde ışıl ışıl parlayan tek yıldız sizsinizdir.

Son yılların gelinlik trendlerine baktığımızda eski yıllara göre daha çok çeşitlilik olduğunu görmekteyiz. Bunun sebebi artık gelin ve damat adaylarının bu özel güne sadece evlilik merasimi olarak bakmamasından kaynaklanıyor. Artık evliliklerde bir konsepte karar verilerek düğünler organize ediliyor. Durum böyle olunca çiftler de düğün hikayelerine uygun mekanlarda evleniyor, bu mekanlara uygun gelinlik ve damatlıklar seçiyorlar. Bu sebeple eskiden olsa çok yadırgayacağımız gelinlik ve gelin aksesuarları gözümüzü yormuyor, yadırgamıyoruz.

Kimileri deniz kıyısında bir sahilde kimileri kırda çimenlerin üstünde evlenebiliyor. Ama hala klasik düğünlerin tanıdık ritüelini tercih eden çiftlerde var. Onlar çoğunlukla otellerin balo salonları ile sadece düğün / nişan organizasyonu yapan salonları tercih ediyorlar. Bu gelin ve damatların elbette geriye kalan seçimleri de klasikten yana oluyor. Bazı çiftler ise şimdilerde davet ve organizasyonlara ev sahipliği yapan tarihi mekanlarda evlenmeyi seçebiliyorlar. Tüm bunlar bütçe ile ilgili kararlar ve hayal gücü bu kararların yegane motivasyon kaynağı.

Kararınız yepyeni bir ömür için ilk adımınızı gösterişli bir düğün töreni ile atmak ise ışıltılı gelinlik modellerini araştırmaya başlayabilirsiniz. Çünkü otel balo salonları, havuz başı partileri ya da tarihi mekanlara en çok ışıltılı gelinlikler yakışıyor. Üstelik ışıltılı gelinliklerin öylesine nefis modelleri var ki gelin adaylarını gerçek bir masal prensesine dönüştürüyor. Işıltılı gelinlik modeli giymek için kararınız kesinse sizin için seçtiğimiz birbirinden özel 10 örneğe birlikte bakabiliriz.

10 değişik Işıltılı Gelinlik Tavsiyesi…

Işıltılı Gelinlik Modelleri 1- Hayatınızın en güzel gününde muhteşem görünmeyi ne kadar çok istediğinizi biliyoruz. Bunun için kalp yaka straplez ışıltılı gelinlik modeli denemeye ne dersiniz? Özellikle uzun boylu bir gelin adayıysanız bu tarz modeller size çok yakışacaktır. Işıltılı gelinlik modelleri için dikkat etmeniz gereken küçük bir ayrıntı ise makyajınızın doğala yakın olması. Gelinliğiniz yeterince gösterişli olduğundan makyajınızın sade olması önemlidir.

Işıltılı Gelinlik Modelleri 2-  Vintage gelinliklerin her zaman sade olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Küçük bir operasyonla vintage bir gelinliği ışıltılı bir modele çevirebilirsiniz. Etek uçlarına serpiştirilmiş küçük taşlar ile vintage gelinliğinize farklı bir hava katabilirsiniz. Eğer dantel detayları olan vintage bir gelinliği taşlar ile süslemeye karar verdiyseniz bu kararınızda minimalist aksiyonlar almanızı öneririz.

Işıltılı Gelinlik Modelleri 3-  Bazı gelinlikler var ki güzellikleri yıllarca konuşulur. İşte bu ışıltılı uzun kuyruklu balık kesim gelinlik de bahsettiğimiz modellerden. Düğündeki tüm konuklar yıllarca sizden bahsetsin istiyorsanız yoğun taşlarla bezeli, uzun kuyruklu böyle bir gelinlik seçebilirsiniz. Yalnız böyle bir gelinlik giyecekseniz biraz ağır olduğunu ve tüm gün onu üzerinizde taşıyacağınız gerçeğini hatırlatmak isteriz. Böyle bir gelinliği kullanmaya karar verdiyseniz muhakkak yüksek platform topuklu ayakkabı giymeniz gerekecektir. Ayakkabılarınızda dantel, ışıltı vb. detaylardan kaçınmanızı ve sadece rahatlığınıza odaklanmanızı öneririz.

Işıltılı Gelinlik Modelleri 4-  Kabarık gelinliklerden hoşlanmayan gelin adayları için de bir seçeneğimiz var. Hem kabarık bir gelinlik istemiyor hem de büyüleyici görünmek istiyorsanız A kesimli yaka detayı ışıltılı taşlarla süslü bir model tercih edebilirsiniz. Bu gelinlik ile kullanacağınız duvağın üzerine yaka kesiminde kullanılan taşlardan serpiştirebilirsiniz. Düşük omuzlarını tamamlamak için ise gelinliğin kumaşından yapılan uzun eldivenler ile şıklığınızı pekiştirmenizi öneririz.

Işıltılı Gelinlik Modelleri 5-  Peki ya prenses gelinlik modellerinden vazgeçemeyenler? Onlar için de ışıltılı gelinlik modelleri yelpazesi oldukça geniş. Hatta ışıltıların en çok yakıştığı modellerden biri prenses gelinlikler. Mutlu biten masalınızın sonunu, göz alıcı bir güzellikle taçlandırmak istiyorsanız bu modeller aklınızı başınızdan alacaktır. Prenses gelinliklerde dikkat etmeniz gereken altlarının çok gösterişli olması nedeni ile üstlerinin daha sade olmasıdır. Bel kısmında parıltı taşlar ile işlenmiş kemer taşıyan bu model vücudunuzu keseceği için bacak boyu uzun hanımlar tarafından tercih edilmesini tavsiye ederiz.

Işıltılı Gelinlik Modelleri 6-  Kendinden ışıltılı gelinlik kumaşları son yıllarda birçok gelinin gözdesi. Taşlardan ve pullardan hoşlanmıyorsanız gelinliğinizde parıltılı tülleri kullanabilirsiniz. Üstüne üstlük bir de kırık beyaz ya da krem rengi tülleri tercih ederseniz rüyalarınızdan daha güzel bir gelinliğe sahip olabilirsiniz. Bu tip gelinliklerin altına giyeceğiniz ayakkabıların rengini gelinliğinizin renginden bir ton daha koyu seçmenizi öneririz.

Işıltılı Gelinlik Modelleri 7- Sırt dekolteli uzun kuyruklu gelinlik önden dekolte vermek istemeyenler için ideal bir model. Sırtın tam ortasından geçen ışıltılı taşlar ile süslenmiş bant yaka da bitiyor. Sırtınızda bir mücevher taşıyormuş gibi duran bu gelinliği sıkı topuz saçlar ile kullanmanızı ve tek taş küpe dışında başka bir aksesuar kullanmamanızı öneririz. Gelinliğin eteklerinin uzun ve kuyruklu olması nedeni ile kaldırılmaya ihtiyacı olacağı için yüksek platformlu gelin ayakkabıları ile kullanmanızı öneririz.

Işıltılı Gelinlik Modelleri 8- Önden derin V yakalı düz kesim bu model daha çok cesur hanımların giymeyi tercih edeceği bir model. V dekoltenin etrafına serpiştirilerek dikilmiş swarovski taşlar ile göz alan bu gelinliği kullanacak iseniz dekolteniz üzerindeki dikkatleri dağıtmak için boynunuzda şık bir tasma kullanabilir ya da dağınık saçlar ile kombinleyebilirsiniz. Ayakkabılarınız gelinliğinizin rengi ile uyumlu alçak platform topuklular olabilir.

Işıltılı Gelinlik Modelleri 9- İki parça bu gelinlik, kabarık tul uzun alt etek ve tamamen swarovski taşlarla işlenmiş straplez üstten oluşuyor. Bu gelinliği sadece bileğinize takacağınız zarif bir bileklik ve uzun sarkıt küpeler ile kullanmanızı tavsiye ederiz. Saçınızı topuz yapabileceğiniz gibi sıkı bir at kuyruğu da yapabilirsiniz. Bu model de kısa bir duvak kullanmanız daha uygun olacaktır. Eteğinizin boyuna göre taşlarınızın renginde tek bant dekolte veya kapalı bir ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Işıltılı Gelinlik Modelleri 10- Üzeri şeritler halinde taşlar ile işlenmiş hakim yaka mini gelinlik daha çok vintage havası yakalamak isteyen gelin adayları tarafından tercih ediliyor. Duvak yerine minik bir şapka ile kullanabileceğiniz bu gelinliğin altına dönem ayakkabısı bulamayacağınızı düşünüyorsanız kırık beyaz gelinliğin kumaşından yapılmış bir ayakkabı giyebilirsiniz. Şapka dışında başka bir aksesuar kullanmanızı önermediğimiz bu modeli küçük pırıltılı küpeler ile tamamlayabilirsiniz.

Işıltılı gelinliklerden yana kullandığınız tercih hakkınız sizi yanıltmayacak, uzun süre konuşulan bir gelin yapacaktır. Ancak bazı kurallara dikkat etmez diğer aksesuarlarınızın gelinliğinizden rol çalmasına müsaade etmez iseniz. Bu gelinlik ile birlikte kullanacağınız mücevherlerinizi minimumda tutarken makyajınızı da çok abartmamanızı öneririz. Özellikle makyaj, saç ve mücevherlerde aşırıya kaçmanız size alaturka bir gelin havası verecektir.

Sizin hayalinizdeki gelinliği anlatmak ister misiniz? Yorum yapabilir okuyucularımız ile görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!