İstanbulda Düğün Fotoğrafı Mekanları

Düğün fotoğraflarınızı İstanbul temalı çektirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Çünkü sizin için semt semt dolaşarak, İstanbul’da düğün fotoğrafı çektirebileceğiniz en harika mekanları araştırdık. İşte düğün fotoğraflarınızın havasına hava katacak o muhteşem düğün fotoğrafı mekanları …

İstiklal Caddesi/Beyoğlu – İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çektirilebilecek En Güzel Semtler

Tartışmasız Türkiye’nin en ünlü caddesi İstiklal Caddesi’dir. İstanbul’a her gelenin en az bir tur attığı ve fotoğraf çektirdiği bu güzel caddede her türden insanı görmek mümkündür. Kimileri işlerinin içinde boğulmuş hızlı hızlı geçerken bu caddeyi, kimileri caddenin tadını çıkartarak geçer. Şüphesiz burada çekilen her fotoğraf güzeldir, hele ki tramvayı yakalarsanız. Bu eski tramvay da şüphesiz İstiklal’in simgesi haline gelmiştir. Etrafınızdan akan büyük kalabalığı umursamadan, tramvayın geçişini yakaladığınız an olmuştur bu iş. İstiklal Caddesi düğün fotoğrafı çekilecek mekanlar içinde çok eşsiz bir yere de sahiptir.

Sarıyer/Emirgan Korusu – İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çektirilebilecek En Güzel Semtler

Boğazın yanı başında, yeşillikler içindeki bir korunun düğün fotoğraflarınıza sahne olmasını ister misiniz? O halde sizi Sarıyer’in en güzeli Emirgan Korusu’na alalım! İstanbul’da düğün fotoğrafı çektirebileceğiniz en güzel semtlerden biri olan Sarıyer’in müthiş korusunun köşklerinde fotoğraf çektirmek artık yasak. Ama korunun yeşillikler içerisindeki atmosferinde zaten yüzlerce kareye gireceğinizden köşklere girmenize gerek kalmayacak.

Büyükada – İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çektirilebilecek En Güzel Semtler

Eğer kışın evlenmiyorsanız düğün fotoğrafı mekanları konusunda oldukça şanslısınız. Stüdyo fotoğrafları yerine İstanbul’un pek çok semtinde düğün fotoğrafı çekme şansına sahipsiniz çünkü. Hatta denizleri aşıp harika düğün fotoğrafları çektirmek için sadece bir vapur biletine ihtiyacınız var! Tabii ki adada çekilecek düğün fotoğraflarından bahsediyoruz. Büyükada’nın güzel ve sakin sokaklarında düğün fotoğrafı çekilebilecek bir sürü yer bulabilirsiniz. Kaldı ki sahilde güzel bir fayton turu bile güzel bir fotoğraf arşivi sağlar sizin için. Büyükada sokakları düğün fotoğrafları için büyüleyici bir sahne alternatifi olabilir.

Kadıköy/Fenerbahçe Parkı – İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çektirilebilecek En Güzel Semtler

İstanbul’un en eski semtlerinden Kadıköy’de düğün fotoğrafı çektirebileceğiniz pek çok mekan var. Ancak biz sizin için Fenerbahçe Parkı’nı seçtik. Çünkü Kadıköy’ün güzel parkı, düğün fotoğraflarınıza sahne olacak mükemmel dekorlarla dolu. Arkanıza aldığınız deniz manzarasıyla tam da güneş batarken ortaya harika düğün fotoğrafları çıkarabilirsiniz mesela.

Balat/Fatih – İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çektirilebilecek En Güzel Semtler

Haliç’in kıyısında rengarenk sokakların arasında, en mutlu anlarınızı ölümsüzleştiremeye ne dersiniz? Cevabınız ‘evet’ ise sizi İstanbul’un en renkli semti Balat’a davet ediyoruz. Sıralanmış İstanbul evleri, rengarenk sokak araları ve siz… Retro ve rengarenk fotoğraflar için Balat bir düğün fotoğrafı çekmek için güzel bir alternatif olabilir. Birkaç yaratıcı pozla muhteşem düğün fotoğraflarına sahip olacağınızı garanti edebiliriz.

Kuzguncuk/Üsküdar – İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çektirilebilecek En Güzel Semtler

Adını sıkça duyduğumuz ama çok da sık ziyaret edemediğimiz bir semt Kuzguncuk… Hoşsohbet insanları ve sımsıcak sokaklarıyla düğün fotoğraflarınızı çektirebileceğiniz en güzel İstanbul semtlerinden üstelik. İnişli çıkışlı sokakları ve renk renk evleriyle Kuzguncuk bu iş için biçilmiş bir kaftan adeta. Eğer sıcak  bir aile kurmak için adım attığınız bu günde, başlangıcı düğün fotoğraflarınızı yapmak istiyorsanız Kuzguncuk’un büyülü atmosferini dekor olarak kullanabilirsiniz.

Gülhane Parkı/Eminönü – İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çektirilebilecek En Güzel Semtler

”Başım köpük köpük bulut, içim dışım deniz. Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı’nda. Budak budak, serham serham ihtiyar bir ceviz. Ne sen bunun farkındasın ne polis farkında”

Cem Karaca’nın da yukarıda ki dizelerinde geçen Gülhane Parkı, Topkapı Sarayı zamanında sarayın bahçesi olarak kullanılmıştır. İçerisinde sıra sıra ağaçları olan bu güzel park Düğün fotoğrafları için kullanılabilecek niteliktedir. Uzun ağaçların gövdeleri arasında kim fotoğrafının olmasını istemez ki? Yemyeşil bu parkın kışın ayrı bir büyüsü de var.Kartpostallardaki o beyaz manzaralara benzer. Hem yaz hem kış için seçilebilecek bir adrestir.

Ayasofya Camii/Fatih – İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çektirilebilecek En Güzel Semtler

Büyük ve heybetli Ayasofya Camii’nin arka kadrajınızda -hele ki gün batarken- olduğu bir fotoğraf, düğün albümünüzün sayfalarını süslesin istemez misiniz? Gerek İstanbul’un simgelerinden olması, gerek müthiş mimarisi ile fotoğraflara layık bu caminin mutlaka düğün albümünüzde yer alması lazım. Siyah beyaz planlarda çok şık göründüğünü de belirtmeden geçemeyeceğim. Ayasofya, camide düğün fotoğrafı için güzel bir tercih olacaktır.

Bahçeköy/Sarıyer – İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çektirilebilecek En Güzel Semtler

Şimdilerde İstanbul’un kalabalığından uzaklaşmak isteyenler için tercih edilen Bahçeköy, aslında koca şehir içerinde bir köy. Su kenarında güzel bir ormana sahip Bahçeköy, düğün fotoğrafları için biçilmiş yemyeşil bir kaftan adeta. İstanbul içerisinde çok rastlanmayan bir doğaya sahip Bahçeköy düğün albümünüzü süsleyeceğe benziyor.

Arnavutköy/Beşiktaş – İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çektirilebilecek En Güzel Semtler

“Yok abi bize öyle ormanlar, toprak yada çamur yollar gelmez, biz İstanbul’un beton yüzünü seviyoruz” derseniz, Arnavutköy gerçekten güzel bir seçim olacaktır. Gerek güzel yalıları, gerek deniz ve boğaz manzarasıyla Arnavutköy İstanbul’da güzel bir yere sahiptir. Her açıdan çok kıymetli olan Arnavutköy’de bir yatın içinde de çekim yapma alternatifiniz vardır. “Yok yahu tuzlu olur” diyorsanız, köprüyü arkanıza aldığınız bir fotoğraf da kesinlikle düğün albümünüz için güzel bir seçimdir. Güzel sahil yolunda el ele yürürken çekilen bir fotoğraf da paha biçilemez.

Kilyos/Sarıyer  – İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çektirilebilecek En Güzel Semtler

Biz paçalarımızı katlarız, güzel bir sahilde koşarken fotoğraf çektirmek isteriz! Hatta paçaları baya sıyırırız hafif de denizin içinde çektiririz diyorsanız, Kilyos tam size göre. İsterseniz koşarken, isterseniz havaya zıplarken güzel anlar yakalanabilir. Zaten zıplarken çekilen fotoğraflar, düğün fotoğraflarının olmazsa olmazı durumunda şu sıralar. Ayrıca Kilyos’un tek güzel yanı sahili değil yemyeşil alanlara da sahiptir. Burada fotoğraf çekilebilecek birçok şeye rastlamanız mümkün, mutlaka düğün albümünüz için öneriyoruz.

Rumeli Hisarı/Sarıyer – İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çektirilebilecek En Güzel Semtler

İstanbul Boğazı’nın en dar kısmına yapılmış olan hisardır. Heybetli görüntüsüyle ve gece aydınlatmalarıyla çok şık bir hal aldığını itiraf etmek gerek. İçerisinde dolaşabilir buralarda da güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Hele duvarlarda bir gezintiye çıkarsanız burada çok başarılı sürüyle poz alabilirsiniz. Arkanızda da masmavi deniz ve beş asır atlatmış duvarların üstünde çok şık pozlar verebilirsiniz. İstanbul’da düğün fotoğrafı mekanlarında hep atlanmış olmasına rağmen.

Galata Kulesi/Beyoğlu – İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çektirilebilecek En Güzel Semtler

İster İstanbul’a yukardan bakabilmek için kule’ye giriş yapın, isterseniz de bol yokuşlu sokaklardan dolanıp içinde Galata Kulesi olan bir manzarayı uzun dakikalar seyredebilirsiniz. Kuleye çıktığımızda çok güzel bir manzara bizi karşılıyor. Şehr-i İstanbul ve o güzel manzarası tam karşınızda. Bu manzarayı arkanıza aldığınızda çok özel fotoğraflar elde edebilir, düğün albümünüzü bir tık daha güzelleştirebilirsiniz. Başka bir alternatif olarak da Beyoğlu’nun renkli sokaklarından Galata Kulesi’ni net olarak gösteren bir sokağa geçerek ister aranıza, isterseniz arkanıza alarak güzel pozlar çıkartabilirsiniz.

Çengelköy/Üsküdar – İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çektirilebilecek En Güzel Semtler

Bizim fotoğrafımızda iskele olsun, deniz olsun, sandal ve yatlar olsun diyorsanız Çengelköy tam da size göre. İskelede çekilen düğün fotoğrafları biliyorsunuz çok revanşta. Hatta bir klasik haline gelmiş durumdadır. Sağınız ve de solunuz denizken çok güzel pozlar yakalamak mümkündür. İskelelerde gelin tarafı ve damat tarafı da dahil olabilir fotoğraflara. Aman dikkat iskelenin sağlam olup olmadığına dikkat edin.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!