İstanbul’da Gelinlikçiler ve Gelinlik Fiyatları

Neredeyse her genç kızın hayalidir evlenmek, evlenirken ise cafcaflı bir düğün ve bembeyaz, göz alan bir gelinlik. 

Genç kızların hayali olan gelinlikler aslında bir düğünün en önemli parçalarından biri olmasına rağmen gerek alışveriş esnasındaki stresle gerekse fiyatlar sebebiyle damatların gözünü korkutur. Alışveriş esnasındaki strese bir şey yapamayız belki ama gelinlik alabileceğiniz semtleri ve oralardaki yaklaşık gelinlik fiyatlarını yazarak damadın neyle karşılaşacağını üç aşağı beş yukarı tahmin etmesini sağlayabiliriz.

g4

Kadıköy

Anadolu yakasının en fiyakalı ilçesidir belki Kadıköy. Eğlencenin kalbi olduğu kadar da modanın kalbidir. Haliyle en güzel gelinlikleri Kadıköy’de bulabilirsiniz. Kadıköy’deki gelinlikçiler genelde tarihi boğa heykelinin oradan başlayıp Söğütlüçeşme’ye doğru uzanan cadde üzerindedirler. Sağlı sollu apartmanların camlarında gelinlikçi tabelalarını ve gelinlikleri görebilirsiniz. Fiyakalı bir ilçe dedik ama fiyatlardan korkmayın. Kadıköy’de fiyatlar satın alırsanız 2300 TL civarından başlıyor. Ne gerek var ben kiralarım diye düşünüyorsanız ise şanslıysanız 1500 TL civarına çok güzel gelinlikler kiralayabilirsiniz. Her şey para değil tabii ki. Eğer bir kere alıyorum, mükemmel olmalı diyorsanız Kadıköy’de çok güzel ve güzelliği oranında fiyatlarda gelinlikler de bulabilirsiniz.

g3

Fatih

İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Fatih, her ne kadar son zamanlarda yerini Kadıköy’e bıraksa da yıllardır İstanbul’un gelinlik piyasasının kalbi olarak anılır. Çeşit çeşit gelinlikçi bulunur Fatih’te. En pahalısı, en ucuzu, en cafcaflısı ve en sadesi. Her türlü gelinliği Fatih’te bulabilirsiniz. En ucuz şekilde satın almanın peşindeyseniz Fatih’te fiyatların 2000 TL’den başlayıp yükseldiğini görebilirsiniz. Gelinlikçiler çarşısına da uğramayı ihmal etmemenizi tavsiye ediyoruz.

g2

Bakırköy

Avrupa yakasının birkaç kalbinden biri olan Bakırköy’de her şey olduğu gibi gelinlikçiler de var elbette. Her ne kadar Fatih ya da Kadıköy kadar revaçta olmasa da Bakırköy’de de çok güzel gelinlikler bulabilirsiniz. Aslında gelinlik fiyatları lokasyona göre çok fazla değişmiyor. Bakırköy’de de yaklaşık olarak 2000 TL ve civarından başlayan fiyatları göreceksiniz. Fiyatların birbirine yakın olmasına bakmayın, size olan ilgi ve kumaş seçimi, dikim kalitesi gibi şeyler değil semtten semte, mağazadan mağazaya değişiyor. Bakırköy’de göreceğiniz mağazalar sizinle çok iyi ilgilenir ve kaliteli gelinlik üretirler.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!