İstanbul’da Kır Düğünü İçin En Uygun Düğün Mekanları

Hem sıcak hem de samimi ve rahat bir düğün amacıyla tercih edilen kır düğünü konsepti için İstanbul’daki en uygun düğün mekanlarını sizler için derledik.Eğer düğün yapmayı planlıyor iseniz İstanbul’da kır düğünü için en uygun düğün mekanları adlı yazımızı okumanız sizin bu konuda fikir sahibi olmanıza yardımcı olur.

Son yıllarda evlilik organizasyonlarının kır düğünü konsepti sunan mekanlarda gerçekleştirilmesi genel bir eğilim halini aldı. Kapalı ortamlara hapsolmak istemeyen gelin ve damat adayları, açık alanda ferah bir düğün ortamı sunan düğün mekanları arasından kendilerine en uygun hizmeti bulabilmek adına aylar öncesinden arayış içine girmek zorundalar. Çünkü yazın gelişi ile beraber düğün sezonu başlayacak ve aylar öncesinden rezervasyonu yapılan düğün mekanları tüm hafta sonları dolu olacak.

Eğer siz de önümüzdeki aylarda evlenmeyi düşünüyorsanız, düğün tarihini belirledi iseniz ve planladığınız bir kır düğünü ise, şimdiden mekan arayışı içinde olmanızı tavsiye ederiz. Sizlere İstanbul’da kır düğünü organizasyonu yapan firmalardan birkaç alternatif hazırladık. Yaşadığınız bölgeye uygun bir mekan tercihi ile hayallerinizdeki düğüne bir adım daha yaklaşmak adına elinizi çabuk tutmanızı öneririz.

1) Le Parc De Mariage By Çağteks

Zeytinburnu’nda bulunan Le Parc De Mariage by Çağteks, oturmalı düzende 850, kokteyl düzeninde yaklaşık 1500 kişilik kapasiteye sahip kır düğünü mekanı. Erken rezervasyon avantajlarından yararlanmak isteyenler için telefon numarası; 0212 6642000. Le Parc De Mariage By Çağteks mekanında hayallerinizdeki gibi bir kır düğünü organizasyonunu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu mekan kalabalık düğünler için de ideal bir mekandır.

2) Garden House

Sarıyer’de bulunan Garden House, İstanbul açık hava düğün mekanları arasında tercih edebileceğiniz bir diğer kır düğün mekanı. Açık havada kokteyl ve yemekli düğünlerde 1000 kişi kapasiteli Garden House, Kilyos yolunda misafirlerini bekliyor. Garden Hosue mekanının ideal bir düğün mekanı olmasının sebebi ise yemekli organizasyonlara da açık olmasıdır.

3) Gölpark Davet

Avcılar Küçükçekmece Gölü kenarında bulunan Gölpark Davet, İstanbul’da kır düğünü için en uygun düğün mekanları arasında yerini alıyor. 750 ila 1000 arasında misafir kapasitesi olan düğün mekanı sizlere en iyi organizasyonu sunmak için çabalıyor. Gölpark Davet hem göl ve orman hem de kır ve bahçe manzarası ile beraber düğün mekanları arasında en iyi mekanlardan bir tanesi.

4) Garden Fiesta

Sarıyer’de bulunan Garden Fiesta yemekli düğünlerde 3500, kokteylde 6000’e kadar çıkan kapasitesi ile hayli iddialı bir mekan. Farklı kampanya seçenekleri sunan Garden Fiesta mutlaka göz atılması gereken düğün mekanları arasına adını yazdırmayı hak ediyor.

5) Saklı Deniz

Beylikdüzü’nde bulunan Saklı Deniz, eşsiz deniz manzarası ile yaklaşık 1200 kişi kapasite sunuyor. Mart ayında düğün yapacak olan çiftlere ise çok cazip fiyat teklifleri hazırlayan Saklı Deniz ile mutlaka irtibata geçmenizi öneririz.

6) Paşa Garden

Küçükçekmece’de bulunan Paşa Garden, yemekli düğünlerde 500 ila 750 arasında misafir ağırlayabiliyor. Daha küçük çaplı kır düğünleri için ideal bir mekan olan Paşa Garden’ın düğün fiyatları ise gayet uygun. Eğer hem kır düğünü istiyor hem de çok fazla bütçe ayırmak istemiyorsanız, Paşa Garden sizin için mükemmel bir mekan.

7) Kuppa Wedding

Kuppa Wedding de İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde bulunan ve çiftler için en ideal olan düğün mekanları arasında yerini alıyor. Yemekli düğünlerde mekanın kapasitesi 2000’e kadar çıkabiliyor. Böylece kalabalık düğünler için vazgeçilmez bir düğün mekanı oluyor. Siz de yemekli ve kalabalık bir kır düğünü hayal ediyorsanız deniz manzarası ile birlikte Kuppa Wedding her zaman yanınızda oluyor.

8) La Terra

Tuzla’da bulunan La Terra ise size hem göl hem de kır ve doğa manzarası sunan mekanlardan bir tanesi. Yemekli düğünlerde mekanın kapasitesi 500 ila 750 kişi arasında değişiyor. Kokteyl tarzındaki kır düğünü için ise kapasite biraz daha artıyor. 1000 kişiye kadar çıkabilen kokteyl kapasitesi ile La Terra da kalabalık kır düğünleri için uygun düğün mekanları arasında yerini alıyor.

9) La Fontaine Garden

İstanbul Beykoz’da bulunan La Fontaine Garden sizler için mükemmel düğün mekanları arasından bir tanesi. Daha küçük düğünler için ideal olan mekanın 300-400 arasında değişen yemekli davetli kapasitesi bulunur. Kokteyl kapasitesi ise 1000 kişiye kadar çıkmaktadır. Ayrıca hem göl hem de orman ve doğa manzarası ile birlikte sizlere harika bir kır düğünü sunabilir.

Kır Düğünü İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kır düğünü yapısı itibari ile en ilgi çekici düğünlerden bir tanesidir. Fakat kır düğünü için hazırlıklara başladığınızda bu düğün konseptinin ne kadar çok emek istediğini fark edersiniz. Kır düğünü diğer salon düğünlerinden farklı olduğu için her detayı ile sizin ilgilenmeniz gerekir. Öncelikle kır düğünü için dikkat edilmesi gereken unsurların başında konuk listesi yer alır. Daha sonra düğününüz açık havada olacağından yemekli mi yoksa kokteyl şeklinde mi olacağına karar vermeniz gerekir. Eğer kır düğünü için yemekli bir organizasyon düşünürseniz masa düzeni ile de ilgilenmeniz gerekir. Yemek menüsünün seçimi ise sizi fazlasıyla düşündürecek unsurlardan birisidir. Hem menü seçimi hem de masa düzeni gibi konular sizi bir hayli oyalar.

Bu bağlamda kır düğünü için dikkat edilmesi gerekenler konusunda en önemli nokta, yemekli bir kır düğünü tercih edecekseniz menünün yaz ayları sıcağına uygun olmasıdır. Çok ağır ve yağlı yemekler misafirleriniz tarafından tercih edilmez. Bu nedenle mevsimine uygun olan sebzelerle kırmızı et yerine beyaz et tercih ederek menülerinizi oluşturabilirsiniz. Tatlı konusunda da yine ağır ve şerbetli tatlılardan kaçmakta yarar var. Bu noktada sizlere meyveli dondurmalar ya da jöleli meyve salatası gibi daha hafif meyveler yardımcı olacaktır.

Kır düğünü için dikkat edilmesi gerekenler konusunda bir başka nokta ise müziktir. Esasında kır düğünü organizasyonları için en ideal olanı kaliteli orkestra eşliğinde canlı müziktir. Hava sıcak olacağı için canlı müzik hem sizi hem de davetlilerinizi daha dinç tutar. Orkestra olmasını istemiyor iseniz keman, gitar gibi enstrümanları da tercih edebilirsiniz. Düğünden önce orkestra ya da müzisyenler ile prova yapmanızda fayda vardır. Kır düğünü açık havada olacağından akustik gibi önemli detay olmayacaktır. O nedenle düğün gününüzde kötü bir sürprizle karşılaşmak istemiyor iseniz mutlaka önceden prova yapmalısınız.

Kır Düğünü Davetiyesi Nasıl Olmalı?

Kır düğünü davetiyesi, kır düğünü konsepti için önemli detaylardan bir tanesidir. Kır düğünü davetiyesi konseptinize uyması açısından bahar havasının tazeliğini yansıtmalıdır. Örneğin vanilya ya da pembe alt tonlu, üzerinde de minik kır çiçeklerinin olduğu bir davetiyeyi tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra davetiyenizi daha vintage bir hava versin isterseniz saman kağıdından da seçebilirsiniz. Saman kağıdının üzerine kelebek ya da uğur böceği gibi kır ve bahar havasını yansıtan detaylar ekleyebilirsiniz. Böylece kır düğünü davetiyeniz hem sizin tarzınızı yansıtır hem de davetlilerinize düğünün konsepti hakkında ufak ipuçları sunabilir.

Siz de İstanbul’da masal gibi bir kır düğünü için uygun olan düğün mekanlarını yorum olarak paylaşabilir, okuyucularımıza yeni fikirler sunabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!