İzmirliler İçin Sevgililer Günü Programı

İzmir’in muhteşem ortamında Sevgililer Günü kutlamanın dayanılmaz keyfini hangi sevgililer yaşamak istemez ki? İşte bu özel günde bu keyfi yaşamanın sırları:

sevgililer-gunu-1

Sevgililer günü yaklaşıyor. Sevgililerin normal günlerden biraz daha fazla heyecanlı, neşeli, aktif olmalarını gerektirecek bir gün bu. Giyimden makyaja, parfümden ayakkabıya; ellere, dişlere daha bir özen göstereceğimiz çok özel bir gün.

İzmirliyiz, İzmir’de yaşıyoruz. İzmir’in o ayrıcalıklı güzelliğini zaten her gün doyasıya hissediyoruz. Bu özel Sevgililer Günü’nde İzmir’de gidebileceğimiz o kadar çok mekan var ki, hangisinde karar kılsak; işte bu konuda zorlanabiliriz sadece.

Konak, Alsancak, Göztepe gibi İzmir’in kalbini oluşturan semtlerin dışında Balçova, Narlıdere, İnciraltı, Bornova hatta Buca’nın eşsiz güzelliklerinin barındığı semtlerden birinde mi yoksa İzmir çevresindeki tatil beldelerinde mi kutlasak Sevgililer Günü’nü? Yoksa o eşsiz deniz manzaralı, denizin kokusunu ciğerlerimize doyasıya çekeceğimiz muhteşem ambianslı, meşhur 35 buçuğumuz Karşıyaka’mız, Bostanlı’mızda mı?

Sevgililer Günü İzmir’de bir başka kutlanır. İzmir’in sıcak insanı tüm kutlamalarını da coşkulu, lirik, taa yüreğinin derinliklerinde hissederek;içten, samimi yapar.

Dilerseniz ilk önce tam da İzmir’in nabzını tutan Alsancak’tan başlayalım turumuza… Tutun elinden sevgilinizin; şöyle bir Gül Sokak, Kıbrıs Şehitleri dolaşın el ele. Sonra ver elini Kordon. Sevgilileri tıngır mıngır Alsancak’tan Konak’a doğru gezdirip sonra tekrar geri getirecek faytona binin mesela. Dayanılmaz deniz manzarası seyrederek el ele, göz göze, diz dize keyfini çıkarın yol boyunca. Sonra inin faytondan, kordondaki birbirinden kaliteli, birbirinden lezzetli harika restoranlardan birine dalın. İster canlı müziğe eşlik edin, ister hafif bir caz müziği eşliğinde şaraplarınızı yudumlayın.

sevgililer-gunu-2

Dilerseniz Konak Pier’e gidin. Deniz kenarındaki o güzelim cafe-barlardan birinde karnınızı doyurduktan sonra Sevgililer Günü konseptine uygun bir filme girin. Baş başa hoş bir film izleyin sevgilinizle…

Konak’tan vapura binin isterseniz. Mis gibi deniz kokusu ve martılar eşliğinde vapurda sıcacık çaylarınızı yudumlarken birbirinize aşk kelimeleri fısıldayın. O arada çiçekçi bir kadın yanınızda bitiversin; illa ki sevgilinizi size kırmızı bir gül alması için ikna etsin. Sonra Bostanlı’da inin vapurdan. Bostanlı’nın eşsiz havası ve deniz manzarasıyla, aynı zamanda sevgilinizle baş başasınız. Orada da gidin güzel bir balık restorana; rakı balık yapın.

Narlıdere, İnciraltı, Üçkuyular’daki rıhtım meyhanelerine ne dersiniz? Denizin şıkır şıkır kıyıya vurduğu bir balıkçı meyhanesinde sabahlamak, sevgilinizle çakır keyif olmak da ayrı bir zevk, ayrı bir tat.

Belki de Karataş’taki tarihi asansörle çıkıp İzmir’in güzelliğini kuş bakışı izlemek istersiniz sevgilinizle ya da Buca Gölet’e gidip “Mangal yapalım, kebaplarımızı afiyetle yiyelim.” de diyebilirsiniz.

Bu güzel Sevgililer Günü gecenizi de sevgilinizle baş başa; İzmir’in muhteşem güzelliğini gözler önüne seren sıcacık, capcanlı, lüks otellerinden birinde noktalayın. Sevgiliniz ve İzmir tutkunuz daim olsun.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!