Kalpleri Isıtacak 12 Romantik Evlenme Teklifi Fikri

Beraber bir ömür geçirmek istediğiniz insanı buldunuz, şimdi sırada onun da aynı şeyi düşünüp düşünmediğini öğrenmek var. Eğer aklınızda sıra dışı bir evlilik teklifi fikri varsa, birbirinden romantik bu öneriler tam da size göre!

Doğru insanı buldunuz, ama doğru evlenme teklifi fikri bir türlü aklınıza gelmiyor mu? O halde size biraz ilham vermesi için derlediğimiz bu orijinal evlenme teklifi fikirleri listesine mutlaka bir göz atın!

1.İlk Karşılaştığınız, En Sevdiğiniz Sokakta Evlilik Teklifi

giphy

Onunla ilk tanıştığınız anı hatırlıyor musunuz? Bu da soru mu, dediğinizi duyar gibiyiz. Tabii ki hatırlıyorsunuz! Öyleyse geçmişe doğru şöyle nostaljik bir yolculuk yapın ve sevdiğinizi o sokağa tekrar götürün. Bir şeyler planladığınızı anlasa dahi moralinizi bozmayın, son ana kadar çaktırmamaya çalışın. Zaten büyük ihtimalle işin ucunda evlilik teklifi kadar büyük bir şey olduğu aklından bile geçmeyecek. Hayatlarınızı birleştirecek malum soruyu sorduktan sonra da, verdiği tepkiyi izlemenin tadını çıkarın.

Eğer ilk tanıştığınız yer evlilik teklifine uygun bir ortam değilse, üzülmeyin. İlk el ele tutuştuğunuz, ilk öpüştüğünüz, belki de ilk “Seni seviyorum” dediğiniz yerler de evlenme teklifi fikri için gayet uygun.

2.En Sevdiğiniz Şarkıyı Söyleyecek Bir Koro ya da Grupla Anlaşıp Bir Sokak Organizasyonu Planlayın

giphy-1

İkinizin de çok sevdiği özel bir şarkınız mı var? Aslında hangi çiftin yok ki? Yine de, bu şarkıyı evlilik teklifi için kullanmak, hele de tadına doyulmaz bir canlı performans eşliğinde evlenme teklif etmek, çoğu kişinin aklına gelmez. Arkadaşlarınız arasında size bu jesti yapabilecek müzisyenler varsa ne ala. Yoksa da canınızı sıkmayın. Çevrenizdeki sokak müzisyenleri ya da amatör gruplarla, belki de küçük bir ücret karşılığında anlaşıp, bu organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Hem onlar için de bahaneyle reklamlarını yapıp isimlerini duyurma fırsatı olur işte, fena mı? Tam bir kazan-kazan durumu.

3.“Benimle Evlenir Misin?” Yazılı Bir Şans Kurabiyesi Paketi ile Evlenme Teklif Edin

giphy-2

“Fortune cookies,” yani şans kurabiyeleri, hayatımıza Çin restoranlarıyla beraber girmiş bir yiyecek. Tadı aslında pek güzel olmasa da, genellikle içinden çıkan küçük, eğlenceli notlar için bu kadar sevilen şans kurabiyeleri size hoş bir evlilik teklifi için fikir verebilir. Bu kurabiyeleri hazır alabileceğiniz gibi, el becerinize güveniyorsanız kendiniz de yapabilirsiniz. Kurabiyelerin içine koyacağınız kağıtlara kendi ellerinizle tek tek “Benimle Evlenir Misin?” yazıp, son olarak da şans kurabiyelerinizi koyacağınız güzel bir kutu veya kese de bulup bunu zevkinize göre kurdelelerle süsledikten sonra, artık evlenme teklif etmeye hazırsınız demektir.

4.Zorlu Bir Kaya Tırmanışı Sonrası Zirvede Evlenme Teklif Edin

giphy-3

Anlaşıldı, siz bir çift olarak adrenalin tutkunusunuz. Zorluklar karşısında pes etmemek, mücadeleye her türlü koşulda devam etmek sizin için bir sıkıntı değil, aksine bir yaşam tarzı. Eh, o zaman evlilik teklifinizi de buna göre planlamalısınız. Rotanızı seçin, spor ekipmanlarınızı kuşanın, ve hayatınız boyunca unutamayacağınız bu tırmanışa başlayın! Eğer zaten outdoor sporları çift olarak sık sık vakit ayırdığınız aktivitelerden biriyse, partneriniz hiçbir şeyden şüphelenmeyecek. Tırmanış boyunca, onun her şeyden habersiz haline bakıp, zirveye ulaştıktan sonra “Benimle evlenir misin?” sorusu karşısında gözlerinin nasıl parlayacağını hayal etmekte serbestsiniz. Yalnız aman dikkat, siz yine de hayallere fazla dalıp gitmemeye çalışın, sonuçta güvenliğiniz her şeyden önce gelir.

5.İmkansızı Başarmak İstiyorsanız, Sevgilinizin En Sevdiği Yazardan Evlilik Teklifi Organizasyonu İçin Yardım İsteyin

giphy-4

Sıradaki evlenme teklifi fikri biraz daha zor, ama edebiyat aşığı bir partneriniz varsa, en sevdiği yazarla iletişime geçip bu anlamlı günde size yardımcı olmasını rica edebilirsiniz. Bu yazara dilerseniz bir mektup yazın, dilerseniz bir e-posta yollayın, yaratıcı ve samimi bir rica bir yazarın mutlaka dikkatini çekecektir. Kabul etmese bile ne kaybedersiniz ki? Eğer yaratıcılığınıza güvenemiyorsanız, yazarı ikna etmesi için eli kalem tutan bir arkadaşınızdan da yardım alabilirsiniz.

Bunun çok büyük bir organizasyon olmasına bile gerek yok. Örneğin, bir imza günü için önceden anlaşıp, yazar sevgilinizin kitabını imzalarken, size bir çift olarak ömür boyu mutluluklar dileyebilir, ya da bunun gibi basit bir ima ile sevgilinizi şaşırtabilir. Bundan sonrası artık size kalmış. Hem kim bilir, belki aşkınız yazarın bir sonraki kitabı için ilham kaynağı olur.

6.Flash Mob Planlayın

giphy-5

Flash Mob’un ne olduğunu bilmiyorsanız, kısaca şöyle açıklayalım, birbirini hiç tanımayan insanların internet üzerinden organize olup, belirli bir aktiviteyi gerçekleştirmek için önceden belirlenen bir yerde ve zamanda toplanıp, söz konusu aktiviteyi gerçekleştirdikten sonra hemen dağılmasıdır. Organizasyon kabiliyetinize güveniyorsanız, hiç tanımadığınız insanları hayatınızdaki bu unutulmaz ana tanıklık etmeye davet edebilirsiniz.

7.Bir Sinema Salonu ile Anlaşın, Biraz Uğraşla Muhteşem Bir Evlilik Teklifi Filmi Hazırlayın, ve Neden Beraber Çok Mutlu Olacağınızı Anlatın

giphy-6

Evet, sinema salonu kapatmak artık biraz klişe haline gelmiş olabilir, ama sonraki aşama tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Beraber çektirdiğiniz fotoğrafları, videoları bulun, arka plana sevdiğiniz romantik şarkıları koyun, hatta dilerseniz en sevdiğiniz filmlerden unutulmaz, romantik sahneleri bile ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız bu filmin başına veya sonuna, önceden kaydetmiş olduğunuz, onu neden bu kadar çok sevdiğinizi anlatan bir monolog da koyabilirsiniz. Bu öneri, özellikle utangaç çiftler için ideal, çünkü sinema salonunda etrafınızda kimsecikler olmayacak. Bu unutulmaz anın tadını, kimseden çekinmeden, doya doya çıkarabilirsiniz.

8.En Sevdiği Kitabın İçine Sakladığınız Yüzük ile Teklif Edin

giphy-7

Yine edebiyat sever çiftler için bir başka fikir. Sevgilinizin okuduktan sonra hayatını değiştirdiğini bildiğiniz bir kitap mı var? Bu kitabı tekrar okumaya karar verdiğinde, aldığınız yüzüğü kitabın arasına saklayın ve bekleyin. Bırakın aynı kitap, hayatını bir kere daha değiştirsin! Hem de bu sefer sadece bir değil, iki hayat birden değişmiş olacak. İleride dilerseniz bu kitabı evinizin baş köşesine koyabilir, hatta hatırasını çocuklarınızla ve torunlarınızla paylaşarak, onlara edebi değeri olan bir aile yadigarı bırakabilirsiniz.

9.Bahar Ayında Gideceğiniz Her Yerin Çiçekle Olduğu Bir Bahçe ya da Parkta Evlenme Teklif Edin

giphy-8

Aşkı çiçeklerden güzel daha iyi ne anlatabilir ki? Benzersiz bir evlilik teklifi için fikir konusunda kararsız kalsanız dahi, çiçeklerle dolup taşan, böylesine romantik bir ortamda, sevdiğiniz insanı hayal kırıklığına uğratma ihtimaliniz yok. Dilerseniz çiçeklerin arasında diz çöküp, “Benimle evlenir misin?” diye sorun, dilerseniz beraber topladığınız çiçeklerden günün sonunda bir buket hazırlayıp yüzüğü bu buketin arasına saklayın.

10.Yıldızları Seyretmek İçin Gideceğiniz Bir Akşam Pikniğinde Evlenme Teklif Edin

giphy-9

Doğanın sevgimizi haykırmamız için bize sunduğu imkanlar bitmek bilmiyor. Çiçekler sizin için çok sıradan kalıyorsa, ya da baharın gelmesini bekleyemeyecekseniz, havanın güzel olduğu bir akşam sevgilinizi yıldızların altında bir piknik yapmaya götürün, beraber saatlerce gökyüzünü seyredin ve gecenin sonunda evlenme teklif edin.

11.Onu Sevmenizin Nedeni Olan 10 Şeyi Her Gün Ayrı Ayrı Olmak Üzere Mektuplarla Ulaştırın ve İçinde Evlilik Teklifinizin Olduğu Son Mektubu Elden Teslim Ederek O Soruyu Sorun

giphy-10

Tabii bunu yaparken, sevgilinizin sevinç gözyaşlarına boğulduğunu görmeye de hazır olun. Emin olun o mektuplar,yıllar geçtikçe daha çok değerlenecek ve birbirinizi neden bu kadar sevdiğinizi size her zaman hatırlatacak.

12.Fotoğraf Kabininde Fotoğraf Çekerken Bir Anda Yüzüğü Çıkarın, Böylelikle İlk Tepkisinin Fotoğrafı da Hatıra Olarak Kalabilir

giphy-11

İşte kelimenin tam anlamıyla, anı ölümsüzleştirecek bir evlenme teklifi fikri. Tabii burada güzel bir poz yakalamak biraz da şans işi ama, böyle mutlu bir an sırasında en fazla ne kadar kötü çıkabilirsiniz, değil mi?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!