Karakterinize Uygun Tektaş Yüzük Seçimi

Konuşma tarzınızdan giyiminize, yemek ve içki seçiminden okuduğunuz kitaplara kadar tercihleriniz karakterinizin bir sonucudur. Bir araya gelen birçok detay sizi siz yapar. Bu detaylar arasındaki bağ tarzınızı güçlendirirken, sizi ve tarzınızı yansıtmayan seçimleriniz ise imajınızı zedeler. Tektaş yüzük de bunlardan biri. Sizi yansıtan, karakterinize uygun yüzüğü seçmek için kendinizi tanımalı ve bazı detaylara dikkat etmelisiniz.

Klasik bir tarzınız varsa işiniz hem kolay hem de zor. Seçeceğiniz tektaş yüzük, fazla dikkat çekici bir model olmamalı. Orta karat bir taş tercih edebilirsiniz ancak rengi ve berraklığı mutlaka üst seviyede olmalı. Bu açıdan D-G renk skalasında kalarak orta büyüklükte bir taş ile yüksek kaliteyi yakalamak mümkün. Taşın yerleşeceği montür ise yüzüğünüzün özelliğini belirleyici bir diğer etken. Klasik tarzda beyaz altın ve fazla yüksek olmayan bir montür kullanmalısınız. Nitekim orta büyüklükte taşlar için ekstra tasarımlı montürler, taşı gölgeleyecektir ki bu klasik tarza uyacak bir seçim olmayacaktır.

Modern ve minimalist tarzda seçimleriniz daha ağır basıyorsa, karakterinize uyan yüzüğü bulmak kolay olmayacaktır. Zira sadelikle şıklığı bir araya getirmek durumundasınız. Burada fark yaratacak nokta, taşın kesimi olacaktır. İdeal pırlanta kesimi olarak bilinen form, ışığın elmas tarafından kırılarak yansıtılması ve taşa ekstra parlaklık vermesi için uluslararası kabuller ve ampirik tecrübe ile belirlenmiştir. Ancak bu kesim dışında kendi tarzınızı yansıtan daha yassı ya da dik kesimler tercih ederek olağandan farklı bir duruş elde etmeniz mümkün. Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus, daha minimalist kesimli taşların ışığı kırma özellikleri zayıflayacağı için yüksek karatlı bir taş seçmektir. Renk seçimini ise daha özgürce yaparak istediğiniz kombinasyonu elde edebilirsiniz.

Dikkat çekici ve gösterişli olmayı seviyorsanız tektaş yüzük trendlerini yakından izlemeniz önerilir zira bu alanda her yıl binlerce yeni ve özel tasarım ürünü tektaş yüzük piyasaya sunulmakta. Tektaş yüzükler elbette tek bir pırlanta taşımak zorunda değil. Fazla sayıda taşı bir arada uyumlu bir şekilde kullanan oldukça başarılı tasarımlar mevcut. Bunun için merkezde orta büyüklükte bir pırlantanın yanında onu çevreleyen daha küçük pırlantalar kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ana taş ve diğerlerinin bilhassa renk ve berraklık açısından birbirine yakın özelliklerde olması. Bunun yanında kullanacağınız kıvrımlı ve yüksek montürler de dikkat çekici tasarımınızı vurgulayacak unsurlardır.

Bunların dışında da tarzınızı yansıtan sonsuz seçenek bulmanız mümkün. Önemli olan kendinizi tanımanız ve çalıştığınız ortamlarda da rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir ürün tercih etmeniz. Zıtlıklardan çok benzerlikler üzerine gidip riski azaltmalısınız. Zira tektaş yüzük seçimi çok sık yapılan bir iş değil, dolayısıyla ciddiye almalısınız.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!