İÇİNDEKİLER

İçindekiler

Yaşamındaki en özel geceyi tarihi bir atmosfer içerisinde geçirmek isteyen gelin ve damat adayları buraya! Sözlerimize öncelikle çok şanslı olduğunu söyleyerek başlayalım çünkü İstanbul tarihi düğün yerleri ile dolu bir cennet! Dünya ve Türkiye'nin dört bir yanından birçok çift ise bu cenneti yaşamaya geliyor. Peki, İstanbul'da tarihi düğün mekanları fiyatları ne kadardan başlıyor?

Sakine Hanım Köşkü Otelde Düğün Fiyatları İstanbul

En çok merak edilen bu soruyu cevaplamadan önce içeriğimizde DüğünYardımcısı.com'a özel indirimli tarihi düğün mekanları fiyatları da bulunduğunu söyleyelim. İstanbul'da kampanyalı tarihi düğün fiyatları hakkında bilgi almak için ücretsiz danışmanlık servisimizi arayabilirsin.

İstanbul'da Tarihi Düğün Mekanları ve Fiyatları

Nostaljik dokusu ile benzersiz bir şehir olan İstanbul; tarihi düğün mekanları ile de farklılaşıyor. Dünya'nın birçok yerinden ise "İstanbul'da Yalı Düğünü" ve "İstanbul'da Saray Düğünü" gibi aramalar yapılması da bunu gösteriyor. İstanbul tarihi düğün mekanları; sunduğu geniş hizmet yelpazesi ve alanında uzman organizasyon planlamacıları ile de öne çıkıyor.

Fransız Bahçeleri Tarihi Düğün Fiyatları İstanbul

Peki, İstanbul Boğazı manzaralı tarihi bir düğün mekanı içerisinde düğün yapmak ne kadar? Sayısız çiftin hayalini süsleyen bu düğün organizasyonu için kişi başı fiyatları birçok değişkene bağlı olarak farklılaşıyor. İstanbul'da saray & yalı düğünü fiyatları hakkında en güncel bilgileri ise aşağıdaki çizelgeden takip edebilirsin;

Bölge Kokteylli Yemekli
Anadolu Yakası 140 TL 220 TL
Avrupa Yakası 160 TL 250 TL

*Ortalama kişi başı başlangıç fiyatlarıdır. Taleplere göre farklılıklar gösterebilir.

Avrupa Yakası Tarihi Düğün Mekanları ve Fiyatları

Avrupa Yakası tarihi düğün mekanları özellikle Fatih ve Yarımada konumunda yoğunluk gösteriyor. Sait Halim Paşa Yalısı ise Avrupa Yakası tarihi düğün mekanları içerisinde en popüler seçenek olarak öne çıkıyor. Ayrıca Fuat Paşa Yalısı da bu bölgede en popülerler arasında bulunuyor.

Sait Halim Paşa Yalısı Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları İstanbul

Lüks düğün organizasyonu denildiğinde akıllara gelen bu iki mekan haricinde Avrupa Yakası tarihi düğün mekanları fiyatları ise 250 TL'den başlıyor. Sayfayı aşağıya kaydırarak Avrupa Yakası tarihi düğün mekanları önerilerimizi ve bilgilendirmemizi okuyabilirsin.

Sultan Sarnıç

Roma İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş olan sarnıcın barındırdığı muhteşem tarihi atmosfer en şık dekorasyon tasarımları ile birleştiriliyor. Hem yemekli organizasyonlara hem de kokteyl düzenindeki davetlere ev sahipliği yapılıyor.

Sultan Sarnıç Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları İstanbul

Sultan Sarnıç düğün fiyatları ise kişi başı 80 TL'den başlıyor. Sultan Sarnıç yetkilileri tarafından DüğünYardımcısı.com’a özel olarak indirimli fiyatları ile hizmet sunuluyor. Ayrıntılı bilgi almak için hemen ücretsiz danışmanlık servisimizi arayabilirsin.

Feriye Palace

Beşiktaş ilçesinde hizmet veren Feriye Palace; muhteşem boğaz manzarası ile davetlilerin beğenisini kazanıyor. Mekan bünyesinde 2000 kişilik misafir ağırlama kapasitesine sahip açık davet alanı ve 250 kişilik kapasiteli bir balo salonu bulunuyor.

Feriye Palace Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları İstanbul

Tüm organizasyonlar için planlamacılar tarafından; gelin ve damat adaylarının beğenisine uygun konsept süslemeleri gerçekleştiriliyor. Feriye Palace düğün fiyatları ise kişi başı 400 TL'den başlıyor. Daha ayrıntılı bilgi için görsele tıklayabilirsin!

Gar Gazinosu

Avrupa Yakası’nda hizmet veren bir diğer tarihi düğün mekanı ise Yenikapı Gar Gazinosu oluyor. Fatih’te konumlanan, Yenikapı Gar Gazinosu olarak da hafızalarda yer eden mekan saat 02:00’a kadar devam eden uzun süreli hizmetleriyle farklılaşıyor.

Gar Gazinosu Tarihi Düğün Fiyatları İstanbul

Mekanda ayrıca bir after party alanı hizmeti de sunuluyor. Hem nostalji bir hava tatmak hem de düğün sonrası eğlence yapmak isteyen çiftler için Gar Gazinosu harika bir seçim. Gar Gazinosu düğün fiyatları ise kişi başı 50 TL 'den başlıyor.

Fuat Paşa Yalısı

En popüler Avrupa Yakası lüks düğün mekanları arasında yer alan Fuat Paşa Yalısı, kapalı ve açık alanı ile hizmet veriyor. Her iki davet alanına da eşlik eden deniz manzarası ile Fuat Paşa Yalısı misafirlerin beğenisini kazanıyor.

Fuat Paşa Yalısı Tarihi Düğün Fiyatları İstanbul

Fuat Paşa Yalısı mutfağı ile de dikkat çekiyor. Yemekli düğün organizasyonları için uzman aşçı ekibi ve geniş menü seçenekleri bulunuyor. Fuat Paşa Yalısı düğün fiyatları ise yemekli etkinliklerde kişi başı 150 TL'den başlıyor.

HocaPaşa Gösteri ve Etkinlik Merkezi

İçeriğimize, Sirkeci’de hizmet veren "Hodjapasha" adı ile de anılan bir diğer tarihi düğün mekanı ile devam ediyoruz. Sunduğu semazen gösterileri ile farklılaşan Hocapaşa Gösteri ve Etkinlik Merkezi’nin tam 540 yıllık bir tarihi davet alanı bulunuyor.

Hocapaşa Gösteri Etkinlik Merkezi Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları İstanbul

Hocapaşa Gösteri ve Etkinlik Merkezi düğün fiyatları 80 TL’den başlıyor. Yemekli organizasyonlarda 100 kişilik kapasite ile hizmet sunan mekanda kokteyl düzeninde gerçekleştirilecek davetler için ise 200 kişiye kadar davetli ağırlayabilmek mümkün oluyor.

Avrupa Yakası konumunda daha fazla tarihi düğün mekanı keşfetmek için buraya!

Anadolu Yakası Tarihi Düğün Mekanları ve Fiyatları

Anadolu Yakası tarihi düğün mekanları özellikle Üsküdar ve Beykoz ilçesi etrafında konumlanıyor. Üsküdar ve Beykoz ilçesinin coğrafi konumu nedeni ile de Anadolu Yakası tarihi düğün mekanları panoramik bir İstanbul Boğazı manzarası sunuyor.

Adile Sultan Sarayı Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları İstanbul

Anadolu Yakası tarihi düğün mekanları fiyatları 200 TL'den başlıyor. Anadolu Yakası konumlu tarihi düğün mekanları tarafından DüğünYardımcısı.com'a sunulan kampanyalı fiyatlar için ücretsiz organizasyon planlamacılarımız ile görüşmelisin.

Çubuklu Hayal Kahvesi

Düğün törenine tüm davetlilerin beğenisini kazanacak muhteşem bir deniz manzarası eşlik etsin istersen Çubuklu Hayal Kahvesi’ne bakmadan geçmemelisin. Mekanda, sahne ve ışık hizmetlerinden karşılama kokteyllerine kadar her şey en doğru planlamalar ile sunuluyor.

Çubuklu Hayal Kahvesi Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları İstanbul

Hem açık davet alanı hem de kapalı balo salonu ile hizmet veren Çubuklu Hayal Kahvesi düğün fiyatları 200 TL'den başlıyor. Ayrıca Anadolu Yakası tarihi düğün mekanı, birçok ünlü çiftin düğününe de ev sahipliği yapmış durumda.

Cemile Sultan Korusu

Cemile Sultan Korusu, İstanbul tarihi düğün mekanları arasında popüler bir diğer seçenek olarak öne çıkıyor. Havuz başı düğün başta olmak üzere çeşitli düğün konseptleri sunan Anadolu Yakası tarihi düğün mekanı mutfağı ile de ziyaretçilerini büyülüyor.

Cemile Sultan Korusu Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları İstanbul

Cemile Sultan Korusu düğün fiyatları kişi başı 150 TL 'den başlıyor. Mekan bünyesindeki 7 farklı düğün & davet mekanı bulunması haricinde geniş çaplı bir misafir otoparkı da bulunuyor. Ayrıca Cemile Sultan Korusu'nda vale hizmeti ve özel güvenlik servisi de yer alıyor.

Kız Kulesi

Ünü Türkiye sınırları ötesine geçmiş bir Anadolu Yakası tarihi düğün mekanı ile karşındayız. Benzersiz dış çekim & düğün fotoğrafları için de tercih edilen Kız Kulesi, düğün organizasyonu dahilinde sunduğu imkanlar ve olanaklar ile de adından sıkça söz ettiriyor.

Kız Kulesi Tarihi Düğün Mekanı Fiyatları İstanbul

Peki, Kız Kulesi'nde düğün fiyatları ne kadardan başlıyor? Sıkça merak edilen bu soruyu da hemen cevaplayalım. Kız Kulesi düğün fiyatları kişi başı 200 TL'den başlıyor. Bu rakam çeşitli değişkenlere bağlı olarak 350 TL'ye kadar yükselebiliyor.

Daha fazla Anadolu Yakası tarihi düğün mekanı keşfetmek için buraya!

En İyi İstanbul Düğün Otelleri ve Fiyatları

İstanbul'da tarihi düğün mekanı arayan çiftler sıklıkla İstanbul düğün otelleri seçenekleri arasında da inceleme yapıyor. Ayrıca İstanbul'da birçok düğün oteli de geçmişi ve tarihi dokusu ile bu kategori altında incelenmeyi hak ediyor.

Bosphorus Palace Hotel Düğün Fiyatları İstanbul

İstanbul otelde düğün kategorisi için oldukça fazla seçeneğin seni beklediğini söyleyebiliriz. Hem otelde düğün rahatlığı hem de nostaljik bir doku yaşamak isteyen çiftler ise gözünü Avrupa Yakası konumuna çeviriyor.

Reji By Kalyon HOTEL

Tarihi atmosferi ile İstanbul düğün otelleri arasında kendine farklı bir yer edinen bir otelde düğün mekanı ile devam ediyoruz. Reji by Kalyon Hotel, kesinlikle incelemeni önerdiğimiz mekanlar arasında yer alıyor. Fatih ilçesinde bulunan otelde, düğün olanakları ise parmak ısırtıyor.

Reji by Kalyon Hotel Tarihi Düğün Mekanları Fiyatları İstanbul

Reji by Kalyon Hotel düğün fiyatları hafta içi 150 TL'den başlıyor. Hafta sonu ise bu rakam 200 TL'ye yükseliyor. Otel yetkilileri tarafından DüğünYardımcısı.com'a sunulan indirimli otelde düğün kampanyaları için ücretsiz danışmanlık servisimizi aramalısın.

Hilton İstanbul Kozyatağı

Farklı konsept seçenekleri ile ön plana çıkan Hilton İstanbul Kozyatağı bünyesinde 400 kişilik davetli ağırlama kapasiteli kapalı davet alanı hizmete sunuluyor. Mekan dekorasyonları en doğru ışıklandırma sistemleri ile ön plana çıkartılıyor.

Hilton İstanbul Kozyatağı Otelde Düğün Fiyatları

Süslemelerde çiçek aranjmanlarının sunduğu renk uyumundan yararlanılıyor. Otelde ayrıca after party ve nikah alanı bulunuyor. Hilton İstanbul Kozyatağı düğün fiyatları ise 150 TL'den başlıyor. Bu rakam yemekli düğünler için ise 200 TL'ye yükseliyor.

Dedeman Otel Bostancı

Sunduğu zengin menü seçenek yelpazesi ile otelde düğün kategorisinde farklılaşan Dedeman Otel Ataşehir ilçesinde konumlanıyor. Otelde; nişan, kına gecesi, mezuniyet töreni, sünnet düğünü ve kurumsal etkinlikler başta olmak üzere birçok seçenek için ev sahipliği yapılıyor.

Dedeman Bostancı İstanbul Otelde Düğün Fiyatları

Hem açık hem de kapalı alan kategorisinde hizmet veren mekan, düğün organizasyonu dahilinde konaklama imkanı da sunuyor. Dedeman Otel Bostancı düğün fiyatları ise 150 TL'den başlıyor. Bu rakam otelde yemekli düğün konseptinde ise 300 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Titanic Business Kartal Hotel

Sunduğu uygun fiyatları ile tercih edilebilirlik seviyesini arttıran otel, sunduğu catering hizmetleri ile farklılaşıyor. Üstelik 1000 kişilik misafir ağırlama kapasitesine sahip davet alanı ile en kalabalık törenler için bile sorunsuz şekilde hizmet veriliyor.

Titanic Business Kartal Hotel Düğün Fiyatları İstanbul

Organizasyon ekibi tüm dekorasyon planlamalarını belirlenen konseptlere uyum sağlayacak şekilde gerçekleştiriyor. Titanic Business Kartal Hotel düğün fiyatları 80 TL'den başlıyor. Otel yönetimi tarafından sunulan indirimli düğün fiyatları için ücretsiz danışmanlık hattımızı arayabilirsin.

Dedeman Otel İstanbul

Beşiktaş ilçesinde hizmet veren bir diğer düğün oteli ise Dedeman İstanbul oluyor. Tercih listelerinde ilk sıralarda yer alan mekan, geniş hizmet yelpazesi ile de beğeniliyor. Mekan görselliği kahverengi ve beyaz tonlarının yakaladığı uyum da misafirler tarafından tam puan alıyor.

Dedeman İstanbul Otelde Düğün Fiyatları

Dedeman İstanbul bünyesinde tüm hizmetler 00.00'a kadar kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Dedeman Otel İstanbul düğün fiyatları 100 TL'den başlıyor. Düğün sonrası after-party imkanı da sunan otel, konaklama kapasitesi de sunuyor.

Akgün İstanbul Hotel

Lezzeti ile akıllardan çıkmayacak bir düğün gecesi mi yaşamak istiyorsun? Akgün İstanbul, tam da aradığın adres. Menü yelpazesi ile ön plana çıkan İstanbul düğün oteli, Fatih ilçesinde konumlanıyor. Otelde düğün mekanı, kokteylli organizasyonlar için de özel menüler hazırlıyor.

Akgün İstanbul Otelde Düğün Fiyatları

Akgün İstanbul Hotel düğün fiyatları 100 TL'den başlıyor. Yemekli organizasyonlar için ise bu rakam 150 TL'ye yükseliyor. Akgün İstanbul Hotel ayrıca diğer organizasyonlardaki tecrübesi ile de farklılaşıyor. Detayları öğrenmek için görsele dokunabilirsin.

Dış Çekim İçin Tarihi Düğün Mekanı Önerileri

Düğün için dış çekim hizmeti almak isteyen İstanbullu çiftler de tarihi düğün mekanları araştırması yapıyor. Haydarpaşa Garı, Rahmi Koç Müzesi, Kuzguncuk ve Beykoz Kundura Fabrikası ise popüler tarihi dış çekim mekanları arasında yer alıyor.

Stüdyo Ressam Dış Çekim Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Güngören İstanbul

Ayrıca Hünkar Suyu Kasrı da İstanbul'da tercih edilen dış çekim yerleri arasında isminden söz ettiriyor. DüğünYardımcısı.com editörleri olarak Hünkar Suyu Kasrı'nı oldukça beğendiğimizi de sözlerimize ekleyelim.

En iyi İstanbul dış çekim & düğün fotoğrafçıları listesine gitmek için buraya dokun!

-

İstanbul tarihi düğün mekanları incelememizin sonuna geldik. Nostaljik bir tema taşıyan İstanbul düğün otelleri de sana sunduğumuz düğün mekanı önerileri arasında yer alıyor. DüğünYardımcısı.com'a özel avantajlı tarihi düğün mekanı fiyatları hakkında bilgi almak için organizasyon planlamacılarımızı hiçbir ücrete tabii tutulmadan arayabilirsin.

ARA

İstanbul Tarihi Düğün Mekanları ve Fiyatları

İstanbul tarihi düğün mekanları hakkında en kapsamlı bilgileri ve en güncel fiyatları aşağıdaki içeriğimizde bulabilirsin.