Kına Gecenizde Ağlayamıyorsanız Ne Yapmalısınız?

Kına gecenizde ağlayamayacağınızı düşünüyorsunuz ve ağlamazsam olmaz mı diyorsunuz? O halde bu yazımız tam size göre…

Çocukluğundan beri hayalini kurduğunuz, planlarını yaptığınız gün geldi çattı. Siz de gelin oluyorsunuz. Sizi, müstakbel damadı ve aileleri tatlı bir telaş sardı. Her şey çok güzel ilerliyor. Kız istemede damadın kahvesine tuz koydunuz. Nikahta ayağına ondan önce nasıl basacağım tüyolarını çevrenizden aldınız. Peki ya kınada yüksek yüksek tepelere söylenirken ağlamanız beklenen kısımda ne yapacaksınız?

kina-gecesi

Yıllar geçtikçe adetlerden bazıları günümüz şartlarına uyum konusunda sıkıntı yaşıyor. Eskiden kızlar ilk defa baba ocağından evlenirken ayrılırlar ve evlendikten sonra oğlan tarafı ile başka bir köyde ya da şehirde yaşamaya başlarlarmış. Evlenme yöntemleri çoğunlukla görücü usulüyle olurmuş. Fakat severek evlenenler bile kına gecelerinde söylenen şarkıların da etkisiyle ağlamaktan perişan olurlarmış. Günümüz modern gelinleri ise çok daha şanslı. Evi ayrı olan, çalışan, okumuş gelin profili ayakları üzerine sağlam basıyor. Hatta artık toplumumuzda oğlanlar gelinlere veriliyor algısı bile var. Kız istemeye giden oğlan tarafı “Kızı almaya gelmedik oğlanı vermeye geldik” esprisini çokça yapıyor. Tüm bu günümüz şartlarına bir de gelinin üniversite için ya da iş için daha önceden baba evinden ayrılmış olma ihtimalini de eklediğimizde kına gecesinde ağlayan gelinler bulmak epey güç. Eğer siz de bize hak veriyor ve ağlayamayacağınızı düşünüyorsanız yalnız değilsiniz.

İlla ki ağlamak istiyorum diyorsanız bunun için biraz duygusallaşabilirsiniz. Artık evin kızı olmaktan çıkıp evin kadınına dönüştüğünüzü bu yüzden de sizi daha çok sorumluluğun beklediğini düşünebilirsiniz. Ailenizden ayrılıp başka bir evde yaşamaya başlayacaksınız. Ama üzülmeyin siz onların hala küçük kızısınız. Evlenseniz de, çocuğunuz da olsa, 50 yaşına da gelseniz bu gerçek asla değişmeyecek. Onlar her zaman sizin yanınızda olacaklar.

Kına gecenizde ağlayamıyorsanız ne yapmalısınız? sorusunun cevabı aslında çok basit. En güzeli, her şeyi bir kenara bırakıp tüm bu güzel zamanların kıymetini bilin. Kendiniz olun, kendiniz gibi davranın ve her şeyin tadını çıkartın. Bu günler geçip gidecek. Yalnızca fotoğraflarda ve hatıralarınızda kalacaklar. İşte bu yüzden bu günlerin kıymetini bilin! Ağlayamıyorsanız siz de gülün. Bu gün sizin gününüz esas kız sizsiniz! Her şeyin hayalinizdeki gibi olması için uğraşın. Kına müziklerini, mekanı ve ikramları dilediğiniz gibi ayarlayın. Bunun için dilerseniz profesyonel yardım alın. Yanınızda olmasını arzu ettiğiniz arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı çağırın. Kına geceniz gelip çattığında ise bırakın yüksek yüksek tepelere son ses çalsın. Kınanız yakılsın. Yüzünüz kapatılsın. Sizse gülümseyin.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!