Kına Gecesi Aksesuarları

Düğünden önce evdeki son gününüzü temsil eden ve hüzünle olduğu kadar eğlenceyle de doldurabileceğiniz kına gecenizde çok çeşitli aksesuarlar kullanabilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız alternatifler…

Gelinin evdeki son gününü temsil eden, mutluluğu ve hüznü bir arada yaşatan kına geceleri, hiç şüphesiz gelin ve gelinin ailesi için büyük önem taşıyor. Evden ayrılışı ve yeni bir yuvanın kuruluşunu simgeleyen kına gecelerinde son zamanlarda kullanılan aksesuarlar da dikkat çekiyor. En eski geleneklerimizden biri olan kına geceleri, değişen hayat koşullarıyla birlikte daha da eğlenceli bir hal aldı. Günümüzde geleneksel ve modern kına geceleri olarak gruplara ayrılan bu özel gün, eskiye oranla kullanılan aksesuarlarla da göz dolduruyor.

Kimi insanın geleneksel kına gecesi, kiminin ise parti şeklinde düzenlediği bu günde, alternatif olarak kullanılabilecek kına gecesi aksesuarlarından bahsedelim. Geleneksel bir kına gecesi düzenlemek istiyorsanız, olmazsa olmazlarınız arasında ilk sırayı bindallı ve kına sepeti alıyor. Kına yakılmadan önce gelinin giydiği yöresel bir kıyafet olan bindallı, renk ve model olarak birçok alternatif barındırıyor.

Şalvarlı, elbiseli ve de kaftanlı çeşitleri bulunan bindallının yanı sıra, dantel ve tül parçalar da kına gecesinin vazgeçilmezleri. Şöyle ki, tül duvaklar, dantel bileklikler, tül fiyonk bağlı taçlar oldukça moda.

Modern kına gecesi organize edenler içinse çok farklı seçenekler mevcut. Çubuklu gözlükler ve maskeler bunların başında yer alıyor. Klasik kına gecesi konsepti dışına çıkmak isteyen gelinler, daha çok maskeleri ve kostüm partisi şeklinde düzenlenen eğlenceleri tercih ediyor. Bunlar dışında son zamanlarda çok ilgi gören bir diğer kına gecesi aksesuarı da Hürrem Sultan taçları. Bolca taş işlemesi bulunan ve Osmanlı sultanlarının taçlarından esinlenerek yapılan bu aksesuarlar, hatırı sayılır bir kesimin tercihi haline geldi.

Sizler için fikir oluşturması adına, diğer kına gecesi aksesuarlarını sıralayacak olursak: Yine oldukça yaygın olan pullu fesler, kına yakıldıktan sonra üzerini kapatmak için kullanılan el gülleri, eğlencenin olmazsa olmazı halay esnasında kullanmak için pullu halay mendilleri, bindallıyı tamamlayan altın görünümlü bindallı kemeri, gelinin yüzüne örtülen tül ya da dantelden oluşan kına örtüsü başlıca kına gecesi aksesuarları.

Tabii ki hüznün ve bilhassa eğlencenin sınır tanımadığı bu gecede, yaratıcılığınızı konuşturarak herkesten farklı bir organizasyona imza atmanız mümkün. Zaten tamamen kadınların oluşturduğu bu gecede yaratıcılığın zirvede olacağı su götürmez bir gerçek. Size tavsiyemiz hayatta bir kez yaşanan bu güzel ve özel günü fikirlerinizle kendinize özgü kılmanız. Bu sayede eminiz ki sizin için daha değerli ve unutulmaz olacak…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!