Kına Gecesi Hazırlıkları ve Malzemeleri

Kına gecesi, bir düğün öncesi olmazsa olmazıdır. Bekarlığa vedadır aslında ama gelenekseldir. Eğlenceli olduğu kadar da anlamlıdır. Kına yakılmasının ayrı kına sırasında misafirlere ikram edilen kına gecesi malzemelerinin ayrı anlamı vardır. Son yıllarda kına geceleri bambaşka bir hale bürünse de hala geleneklerini yitirmiyor. Bir kere her şeyden önce kına yakılırken ‘Yüksek yüksek tepeler ev kurmasınlar’ çalmalı ki gelin hüzünlensin. Tabii her şeyin değişmesiyle birlikte kına geceleri de renklendi. Geleneksel kınalar, hareketli partilere dönüştü. Çok da güzel oldu; eğlenceli şarkılar, yaratıcı pastalar ve kına gecesi hatıraları… Peki biraz yaratıcı biraz geleneksel kına gecesi malzemeleri neler merak ediyor musunuz? O halde sizin için hazırladığımız listeye göz atmadan, alışverişe çıkmayın!

Bindallı ve Kına Tepsisi – Kına Gecesi Hazırlıkları

Kına gecesinin olmazsa olmazı Bindallı geleneği, yıllara meydana okuyarak hala devam ediyor. Beyaz, yeşil, mavi ya da kırmızı…Kına konseptine uygun Bindallı’nızı seçerken dikkat etmeniz gereken şey ise rahat olması. Çünkü gece boyu hiç yerinize oturamayacaksınız. Kırmızı ya da beyaz kına tepsisi de en az bindallı kadar kına gecesi malzemeleri listesinin baş tacı.

Misafirlere Özel Hediyeler –Kına Gecesi Hazırlıkları

Kına gecelerinin hareketlenmesiyle beraber, genç kızların kınaya gösterdiği ilgi de arttı. Gelinler de arkadaşları için bu geceyi özel kılmak için harekete geçti. Birbirinden yaratıcı hediyeler, kına gecesi malzemeleri listesinde üst sıralara oturdu. Kına gecesi hediyeleri için en renkli olanlar ise; ismine özel ojeler, minik aynalar, küçük keseler, tarzınızı yansıtan sabunlar, renkli magnetler ve tefler… Seçenek çok, karar vermek zor. Seçim yaparken kız arkadaşlarınız nelerden hoşlanır bunu düşünmeniz yeterli.

Farklı Fikirler, Büyük Eğlenceler –Kına Gecesi Hazırlıkları

 Kına gecesi malzemeleri alışverişinin en keyiflisi de eğlenceli objeler. Arkadaşlar için hazırlanmış sürpriz pankartlar, şekerleme standı, rengarenk gözlükler ve kız arkadaşlarınızın dudak izleriyle beraber iyi dileklerini bıraktığı panolar… Geceyi eğlenceli hale getiren sürprizler hem sizin için keyifli anılar olacak hem de sevdikleriniz için yaratıcı fotoğraf karelerine dönüşecek.

Taçlar –Kına Gecesi Hazırlıkları

En güzel prenses sizsiniz, sizden güzeli yok! Ama arkadaşlarınızında taç takmaya hakkı var. Kına gecenizin hoş anılara dönüşmesini istiyorsanız kız arkadaşlarınıza bu şık taçlardan hediye edebilirsiniz.

Yaratıcı T-Shirtler – Kına Gecesi Malzemeleri

Kınanızın biraz sıra dışı olmasını istiyorsanız, bu fikir tam size göre. Arkadaşlarınıza özel küçük esprilerin yazılı olduğu t-shirtleri giydirebilirsiniz. Yıllar sonra kına gecenizi hatırladığınızda yüzünüzde beliren küçük tebessüme engel olamayacaksınız.

tshirtt

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!