Sevdiklerinize Kına Gecesi İçin Ekonomik Hediye Fikirleri

Düğünlerden kısa bir süre önce gerçekleştirilen kına gecesi organizasyonunda her kadının hayali unutulmaz ve neşe dolu bir kına gecesi organize etmektir. Gecenin güzelliği hafızalardan silinmeyecek nitelikte olsa bile kına gecenize gelen davetlilerinize minik, sembolik hediyeler vererek organizasyonunuzu daha da unutulmaz bir hale getirebilirsiniz. Üstelik bu hediyeleri seçerken illa çok pahalı şeyler değil, uygun fiyatlı ve gönülleri fetheden hediye seçenekleri bulmanız mümkün.

Kına gecesi, bayanların hayatları boyunca yaşayacakları en güzel anılardan biri olarak yıllardır kültürümüzde yerini koruyor ve değerini hiç kaybetmeyecek geleneklerden biri olma yolunda da ilerliyor. Türk kadınları eğlenmeyi, gülmeyi, mutluluktan ağlamayı, dans etmeyi oldukça seviyor. Bir de evlilik gibi, böylesine özel bir nedene bağlı olarak düzenlenen bir organizasyonu daha seviyor.

ib_api_p_1745052

Evimizin Neşesi Kına Gecesi!

Hiç kuşkusuz bayanların  evlilik yolunda yaşadığı en güzel anılardan birisi de kına geceleridir. Kına gecesi, genelde düğünden bir gün önce yapılan bir nevi bayanların bekarlığa veda partisi niteliği taşıyor. Çalgılı ya da çalgısız olarak kutlanan kına gecesinde; hüzünlü, yanık bir ezgiyle söylenen ağıtlar, bu eğlence gecesinin olmazsa olmazıdır. Kına gecesi Türk örf ve adetlerine göre kız tarafı tarafından düzenlenmektedir. Ancak günümüz koşulları ve bölge farklılıklarına göre çeşitli değişimler de göstermektedir. Çiftler dilerse kına gecesi masraflarını beraber karşılamaktadır. Kına gecesine erkek tarafı, akrabalar, komşular ve yakın çevredeki dostlar davet edilir. Geceye davet edilen misafirlere küçük hediyelikler dağıtmak ise yıllardır süren gelenek ve göreneğin temel parçası. Kına gecesi düğün öncesinde gerçekleşen, ufak bir organizasyon olsa bile yine de davetlilere minik bir hatıra bırakmak her gelin ve damadın kalbinden geçendir. Yıllar sonra bile güzel bir şekilde anılmak, anımsanmak kişileri oldukça mutlu edici bir durumdur.

ib_api_p_1745051

Kına Gecesine Özel Uygun Fiyatlı, Harika Hediyelikler!

Kına gecesi için, genelde bir çok hediyelik bulmak mümkün. Bazı eğlencelerde bir kabın içine kuruyemiş ya da kına koyularak güzelce paketlenir ve misafirlere ikram edilir. Ancak başka alternatifler sunmakta mümkün. Küçük sabunlar, ojeler, nazar boncukları bunlardan birkaçı. Gelen misafir sayısına göre bütçenizin el verdiği şekilde hediyeler hazırlayarak sunabilirsiniz.

Görselde de göreceğiniz üzere küçük aynalar satın alarak kurdeleyle süsleyebilir ve misafirlerinize verebilirsiniz. Hediye olarak verilen ayna Osmanlı’da, ”Senden başka daha güzel bir şey bulamadım” anlamına geliyor. Daha sade ve düşük maliyetli hediyeler için ise bir miktar kına alarak, bunları küçük parçalara ayırabilir, yaptığınız paketlerin üzerine küçük çiçek resimleri veya nazar boncukları yapıştırarak daha güzel ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

ib_api_p_766464

Oje ise son zamanlarda kına gecelerinde verilen en gözde hediyelerden birisi olarak vazgeçilmezler arasında yerini alıyor. Kendi isminizi oje şişelerinin üstüne yazdırarak, verilen hediyeyi daha da kişiselleştirebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir konu ojenin kırmızı renk olması gerektiği.

Küçük cam şişeler alıp, içlerine ise en sevdiğiniz kokudan oluşan parfüm ya da kolonya alabilir, şişelere doldurduktan sonra ince kurdeleler ile kapaklarını bağlayabilir, kurdelelerin üst kısımlarına ise kına gecesine dair etiket çıkarttırıp, yapıştırabilir ya da zımbalayabilirsiniz.

Kına gecesi kadınlara özel olduğu için ve kadınlar da süslerinden asla vazgeçmedikleri için bir toptancıya giderek 12’li setlerden oluşan kolye veya bileklik takımlarından birkaç set alabilir ve yine aynı şekilde kına etiketinizi paketin üzerine yapıştırabilirsiniz.

Tercihinize göre farklılık gösterebilecek, ister ahşap, ister plastik, ister metal farklı farklı birbirinden güzel anahtarlıklarda kına gecenizde davetlilerinize dağıtacağınız hediyelikler arasında yer alıyor.

Son zamanlarda çok moda olan kokulu taşlar ise mükemmel bir hatıra! Boyutlarına ve satın aldığınız yere göre fiyatlarında değişim gösteren kokulu taşlar genellikle pastel renklerde oluyorlar. Kokulu taşların modeline kendiniz karar verebildiğiniz gibi rengine, kokusuna da siz karar verebiliyorsunuz.

Mis gibi kokan sabunları kim sevmez ki? Gelin şeklinde bir sabun düşünün ve mis kokulu sabunun bez kese içerisinde yer aldığını. Kadınların bayılacağı, çekmecelerinde, banyolarında saklayacakları ve baktıkça akıllara sizi getiren mis kokulu sabunların simli çeşitleri de mevcut. Dilerseniz sabunları çubuklara takıp, tıpkı bir lolipopmuş gibi sevimli hediyelikler haline de getiriyorlar.

Yine bir toptancıya gidip kese ve nazar boncukları satın alabilir, ufak keselerin içine cam nazar boncukları doldurabilir, keseleri ağzına ise kına etiketinizi yapıştırabilirsiniz. Böylece uygun fiyata herkesin bayılacağı bir hediyeliğe sahip olmuş olacaksınız.

Renkli renkli draje çikolata ya da renkli draje şekerlemelerden alıp, en minik boy cam kavanozlara koyabilir, ince kırmızı kurdele ile fiyonk yaparak sevimli ve uygun fiyatlı başka bir kına gecesi hediyeliği elde edebilirsiniz.

ib_api_p_539695

En minik boy cam kavanozlara rengarenk mumlar yapabilirsiniz. Üstelik mum yapımı hem uygun fiyatlı hem de oldukça eğlenceli bir aktivitedir. Eminiz yaparken çok eğleneceksiniz. Bize sorarsanız mumlarda kırmızı renk kullanımı kına gecesi konseptine daha çok uyacaktır.

Kadınların vazgeçemediği şeylerden biri de el kremleridir. Çünkü gün içerisinde kadın elleri oldukça fazla işleme maruz kalır, kurur ve çatlar. Bu sebeple her mevsim gönül rahatlığı ile kına organizasyonlarında krem hediye edebilirsiniz. Eminiz ki davetlileriniz bu hediyeye bayılacaklar!

Muhteşem peştamallar… İster evde ister deniz kenarında kullanabilecekleri birbirinden güzel ve tiril tiril kumaş yapısına sahip olan peştamallar davetlilerinizi mutlu etmenin ve güzel anılmanın başka bir yolu.

Dilerseniz değişik desenlerde şallar satın alıp yine davetlilerinize hediye edebilirsiniz. Böylece kullandıkça hatırlanacak ve akıllardan hiç silinmeyeceksiniz.

Küçük, pullu el bezleri. Hem organizasyonunuz sırasında kadınların dans ederken ellerinde sallayabilecekleri hem de evlerine götürebilecekleri pullu bezler kına gecelerinin hemen hemen hepsinde bulunmakta ve kadınların birçoğu tarafından bilinmektedir.

Kına taçları! Kırmızı ve üst kısımları çiçek ve tül detayları ile süslenmiş kına taçları gelinin sevdiklerine güzel bir anı olarak kalıyor.

Ayrıca hediyelerinizi set haline getirip vermenizde mümkün. Sanal ortam veya mağazalardan fiyatı 1 ila 15 lira arasında değişen küçük hediyelerden satın alarak çeşitlilik yaratabilirsiniz. Kına gecesi için hazırlanan küçük ayna ve tarak seti, sabun ve nemlendirici krem seti, havlu seti gibi ürünleri kolaylıkla bulabilir ya da bu ürünleri tek tek satın alarak kendiniz set haline getirebilirsiniz. El becerisi gelişmiş olanlar elbette dilerlerse tüm setleri kendileri de yapabilir ve sevdiklerine hazır alınmış olan hediyeliklerden daha da anlamlı bir hediye verebilirler.

Hemen hemen her şeyin nasıl yapıldığı internet üzerinde tarif edilmekte. Kına gecesi için ekonomik hediye fikirleri  artık internet kullanıcıları tarafından daha da kolay hale geliyor, neyi nereden aldıklarını da yazıyorlar. Detaylı bir arama sonucunda hangi malzemeyi şehrin neresinden alabileceğinizi bile bulabilir, fiyat araştırması yapabilir ya da ürünleri karşılaştırabilirsiniz. Yalnız dikkat etmek gerekir ki heyecana kapılıp aklınıza gelen her şeyi hediye etmemeli, size, bütçenize en uyan seçenekler üzerinde karar kılmalı ve dilerseniz seçtiklerinizle uyumlu setler hazırlamalısınız. Hatırlatmadan geçmeyelim eğer ki hediyelikleri kendiniz yapacaksanız vaktinizin oldukça geniş olması şarttır. Son günlere bırakmadan en az 1 ay öncesinde alışverişinizi yapmış olmalı ve hediyelerinizi yapmaya başlamalısınız.

Bayanların en özel gecelerinden biri olan kına gecesi, yıllardır kültürümüz içinde değerli bir şekilde yerini korumaya devam ediyor. Bu geceleri eğlenceli kılan her şey küçük ayrıntılarda gizli. Siz de farklı fikirleriniz varsa yorum yaparak bizle ve okuyucularla paylaşabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!